Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Chartreusse

Prosba o identyfikację Suisse Watch

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

 

To mój pierwszy post, więc z góry przepraszam, jeśli zadam go w niewłaściwym miejscu lub.....

 

Wśród wielu zegarków, znalazłem coś, co mi nic nie mówi.

 

zdjęcia:

 

post-111281-0-04967000-1575656914_thumb.jpegpost-111281-0-87146700-1575656924_thumb.jpegpost-111281-0-90967800-1575656935_thumb.jpegpost-111281-0-95367600-1575656950_thumb.jpeg

 

być może ktoś podpowie co to jest? Koperta wygląda na srebro. Cyferblat ma tylko jedno oznaczenie - Suisse Watch. Koperta jak na zdjeciu, gdzie numerki 84 875 oznaczają chyba próbę srebra. I koniec...

 

z góry dziekuję

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co - szwajcarski no-name. Wrzuć zdjęcie mechanizmu, może ktoś rozpozna.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało sie otworzyć i wyjąć mechanizm. Koperta jest dość krzywa - wyglada albona mocno doswiadczoną, albo ręcznie wykonaną. 

 

zdjęcia mechanizmu:

 

post-111281-0-06733600-1575671470_thumb.jpegpost-111281-0-37793500-1575671480_thumb.jpegpost-111281-0-94322600-1575671493_thumb.jpeg

 

niestety na mechaniźmie ten sam, wszystkomówiący napis SUISSE WATCH.

 

dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś cylinderek, na dodatek zdekompletowany... Pierwsze dekady 20 wieku pewnie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej starszy - tak wynika z zapisków rodzinnych. Szkoda, ze nie sposób tego zidentyfikować...

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.