Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość ptrkln

Kolekcja zegarków do 30k - 4 zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Moon jest słaby. :D Ale to każdy wie, tylko nikt o tym głośno nie mówi/pisze. :( Oprócz mnie.

Dla Ciebie każdy zegarek bez daty jest słaby...każdy o tym wie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym patrzę na PAM000, piękny zegarek ale całość kwoty jaką chcę przeznaczyć na zegarki niestety nie wystarczy :(

 

 

 

Do mnie Moonwatch tez nie "gada", więc też bym odpuścił. 

 

Pisałeś, że planujesz wydać 30k: 

 

- Pam - ok 16k - jako codzienny, 

- Nomos (6k) lub MontBlanc (7,5) - jako garniturowiec, 

- zostaje Ci 6,5-8k na divera lub pilota - znajdziesz coś fajnego, może nawet fajny pasek do Pama jeszcze kpisz :-) 

 

Albo kup Rolexa Explorer1 i niech Ci na razie służy jako zegarek do wszystkiego, a z czasem dokupuj kolejne zegarki, bardziej "dedykowane" i na koniec sprzedaj Rolexa z niewielką stratą ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie każdy zegarek bez daty jest słaby...każdy o tym wie ;-)

Nie każdy. Pam jest ok. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

ptrkln nie napisałaś co teraz posiadasz. Może da się coś z tego wykorzystać. ;)

 

Tak jak pisałem, póki co moją kolekcja jest prawie cała do wymiany - nic specjalnego za to każdy zegarek bardzo mi się podobał i podoba. Jednak chce ograniczyć zegarki i zbudować w końcu "porządną" kolekcję, z której na prawdę będę zadowolony zamiast ciągle szukać czegoś co w danej chwili akurat mi się podoba.

 

Kwarce:

Tissot T-classic - do sprzedania

Tissot Couturier - mój pierwszy "prawdziwy" zegarek, kupiony lata temu za moją pierwszą pensję :P pamiętam, że za studenta wydałem na niego całość kasy z dorabiania w wakacje :D

 

Casio F-91W - przypomnienie podstawówki

Casio A168W i A168WG

Casio DW5610 - towarzysz podróży

Casio DW7900B - do sprzedania

Garmin Fenix - do trenignów

 

Automaty:

Certina DS Action - mój pierwszy automat

Longines Conquest - nowy nabytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj Tissota, to Casio i Certine i za to kup „lepszego „ divera, np Orisa czy Th- wg mnie warto poszukać fajnej używki . Przy dobrym układzie praktycznie cała kwota zostanie Ci na chrono i garniturowca - i tu wg mnie Moon, chyba najbardziej kultowy i rozpoznawalny zegarek tego typu oraz jakiś Nomos, Montblanc, może używany Zenith .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Sprzedaj Tissota, to Casio i Certine i za to kup „lepszego „ divera, np Orisa czy Th- wg mnie warto poszukać fajnej używki . Przy dobrym układzie praktycznie cała kwota zostanie Ci na chrono i garniturowca - i tu wg mnie Moon, chyba najbardziej kultowy i rozpoznawalny zegarek tego typu oraz jakiś Nomos, Montblanc, może używany Zenith .

 

Myślę właśnie o sprzedaniu obu Tissot i Casio DW7900B i może rzeczywiście Certinę i do całości kasy, która "wróci" dołożyć trochę i wziąć używany SMPC lub poczekać i kupić dopiero moonwatch.

Edytowane przez ptrkln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze lepiej , jak dobrze kupisz to na 300-tce nie stracisz , trzymają ceny, a nawet ostetnio ceramicznych wzrosły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Żeby podsumować i zakończyć temat :) Dzięki wszystkim doświadczonym za rady i podpowiedzi. Padło na kolekcję:

 

Moonwatch -uniwersalny - chociaż ten PAM000 zupełnie inny A też kusi

SMPC -na luzniesze wyjście itp

Longines Conquest- edc

 

Całość obecnej kolekcji idzie do sprzedaży :)

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby podsumować i zakończyć temat :) Dzięki wszystkim doświadczonym za rady i podpowiedzi. Padło na kolekcję:

 

Moonwatch -uniwersalny - chociaż ten PAM000 zupełnie inny A też kusi

SMPC -na luzniesze wyjście itp

Longines Conquest- edc

 

Całość obecnej kolekcji idzie do sprzedaży :)

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Temat będzie "zakończny" dopiero jak wstawisz zdjęcia, a my Ci pogratulujemy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Całość obecnej kolekcji idzie do sprzedaży :)

 

Ja bym G zostawił.

Żeby podsumować i zakończyć temat :) Dzięki wszystkim doświadczonym za rady i podpowiedzi. Padło na kolekcję:

 

Moonwatch -uniwersalny - chociaż ten PAM000 zupełnie inny A też kusi

SMPC -na luzniesze wyjście itp

Longines Conquest- edc

 

LC też bym pogonił na rzecz Pama.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

 

LC też bym pogonił na rzecz Pama.

LC to nowy zakup na zegarek EDC jako alternatywa dla Rolex Ex1 i bardzo mi się podoba ale jeśli ten PAM zostanie mi w głowie i kasowo będzie się zgadzać to pomyślę i o tym.

 

tego Casio Gw7900 praktycznie nie używam ale jeśli ma pójść gdzieś na OLX za cenę bliską zeru to rzeczywiście nie warto sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LC to nowy zakup na zegarek EDC jako alternatywa dla Rolex Ex1 i bardzo mi się podoba ale jeśli ten PAM zostanie mi w głowie i kasowo będzie się zgadzać to pomyślę i o tym.

 

tego Casio Gw7900 praktycznie nie używam ale jeśli ma pójść gdzieś na OLX za cenę bliską zeru to rzeczywiście nie warto sprzedawać.

Pam 000 to super wygodny zegarek, nawet na niewielki nadgarstek. Ja swojego wymienilem właśnie na Ex1 i czasami się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem. Ja bym zrezygnował z moonwatcha i kupił 000, ale nie podejmuj działań bez przymiarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Pam 000 to super wygodny zegarek, nawet na niewielki nadgarstek. Ja swojego wymienilem właśnie na Ex1 i czasami się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem. Ja bym zrezygnował z moonwatcha i kupił 000, ale nie podejmuj działań bez przymiarek :)

Moonwatch i SMPC mierzyłem i oba leżą idealnie, niestety PAM000 jeszcze nigdzie nie widziałem ale na pewno się jeszcze zdążę pokręcić po sklepach :) do samego zakupu pewnie jeszcze trochę czasu minie. Obecnie wystawiłem całość kolekcji na olx i czekam na zwrot środków plus muszę trochę dozbierać do tego pierwszego prawdziwego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem oba, 000 i 300m, to Omega siedziała w pudle, a pam na ręce. :)

Poczytaj dział poświęcony pamom i opracowanie, do którego zaraz dodam linka.

Link: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/136418-panerai-pam000-‘logo-base’-–-recenzja-po-wieloletnim-używaniu/page-1

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

niestety PAM000 jeszcze nigdzie nie widziałem

...

Jak przymierzysz i Ci się spodoba, to nic innego nie będziesz nosił.

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie 000 nie znajdziesz, bo już ich nie produkują. Zamiast 000 jest jakiś 01000, ale tego bym nie polecał. 

 

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale popytaj na Forum, na pewno znajdzie się ktoś, kto się z Tobą spotka i Ci go pokaże. Albo umów się z kolegami sprzedającymi ten model (na bazarku są chyba dwie oferty). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Facebooku w grupie "czasoholicy" jest prawie nowy (z 2019) czarny OysterPerpetual 39mm z papierami i resztą za 21.000. U nas na bazarku chyba go jeszcze nie było. 

 

EDIT - a nie, już jest :-) http://zegarkiclub.pl/forum/topic/181643-rolex-oyster-perpetual-39/ 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Na Facebooku w grupie "czasoholicy" jest prawie nowy (z 2019) czarny OysterPerpetual 39mm z papierami i resztą za 21.000. U nas na bazarku chyba go jeszcze nie było.

 

EDIT - a nie, już jest :-) http://zegarkiclub.pl/forum/topic/181643-rolex-oyster-perpetual-39/

Dzięki za informację ale teraz muszę trochę się wstrzymać z zakupami. Poza tym mam ultimatum od żony, że jeśli chcę kupić coś nowego i droższego z zegarków to wpierw muszę sprzedać to co mam :)

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

A tak swoją drogą co myślicie o Sinn 356 PILOT lub Sinn 358?

Czy wiecie gdzie można przymierzyć te zegarki?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie można.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.