Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kiciol

Minimalizm do tysiąca

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Poszukuję zegarka w minimalistycznym stylu. Mój typ to coś w stylu Formmeistera, Max Billa, Junkersy. Rozważam zakup Junkersa 6070-2, coś z nowej kolekcji na 100-lecie lub Iron Annie. Przeglądałem również japońce i chyba jedyny który mi się spodobał(w trochę innym klimacie) to Citizen

https://picclick.com/Citizen-Eco-Drive-BM6960-56E-Mens-Stainless-Steel-Watch-43mm-332820769436.html#&gid=1&pid=1

Na forumowym bazarku przykuły moją uwagę Sternglasy, ale to automaty. Nosiłem trochę czasu Seiko 5 i przyznam że ciągłe przestawianie daty i ożywianie go po kilku dniach leżakowania jest trochę nie wygodne. Wolę mieć zegarek gotowy do noszenia. Rozważałem jeszcze zakup rotomatu ale nie wiem czy w moim przypadku jest sens trzymać zegarek automatyczny w takim urządzeniu tylko po to, by założyć go ze dwa razy w tygodniu. Na plus w automatach szafir. Choć przy mojej częstotliwości noszenia to i minerał pewnie długo pożyje. Może ktoś mi wybije z głowy automat?

Na allegro znalazłem jeszcze coś takiego

https://allegro.pl/oferta/tisell-minimalistyczny-automat-8737747366

ale nic nie wiem o tej marce (no i również auto).

 

Czy w tym budżecie jest jeszcze coś warte zainteresowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sternglas ma również kwarce w swojej ofercie, zajrzyj na ich stronę. Na pewno coś znajdziesz. 
 

z Citizena zaś wybrane referencje serii Stiletto powinny Tobie przypaść do gustu. Są utrzymane w duchu minimalizmu i chodzą na Eco drive. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dufa bardzo w moim klimacie.

Tisel też mi się podoba dlatego wrzuciłem linka z allegro do używanego, znacznie poniżej budżetu, więc też się łapie.

 

Wczoraj miałem okazję pobawić się automatami u szwagra i wygląda na to że moje Seiko coś nie domaga. Każdy inny się "wkręca" po kilku ruchach a mojego mogę ruszać i z dziesięć minut po czym po chwili staje, nawet gdy noszę pół dnia... Tak więc nad automatem jeszcze się chyba zastanowię. Mocno mnie ciągnie w tę stronę mimo że może mało praktyczny w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak byc. Mam prace biurkowa z okresowym przemieszczaniem sie tu i owdzie i nigdy nie bylo problemu z rezerwa chodu w zadnym z posiadanych przeze mnie zegarkow. Po kilku obrotach lewo - prawo zegarek powinien ruszyc - chyba czeka cie wizyta u majstra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie sternglasa którego sprzedaje. Nówka. Automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cordi7

Myślę że masz rację. Zegarek przejąłem od teścia by sprawdzić jak to jest z automatem zanim kupię coś lepszego. Ma już sporo lat i raczej nigdy nie był u zegarmistrza. Reanimacja pewnie przewyższy jego wartość ale żona mnie namawia by go naprawić i zostawić na pamiątkę.

 

denver47

Widziałem. Obserwuję. Zastanawiam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reanimacja moze przewyzszyc CENE zegarka - cena a wartosc to dwie rozne rzeczy :)

Odnawialem zegarek po dziadku i jest dla mnie warty kazdej wydanej zlotowki.

Ja bym zaniosl na ogledziny i wycene do dobrego zegarmistrza, jak cos bedzie fajna pamiatka.

Zlapiesz tez plusa u tescia a co za tym idzie i zona przychylniejszym okiem na ciebie spojrzy  :P

 

Pozdrawiam

 

PS. Popatrz na bazarku jest Bambino rzymianka za bodajze 600 pln, moze ci podejdzie - zostanie 400 pln na naprawe zegarka od tescia :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180584-orient-fac00009w0-bambino/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady a koledze zeRo_Six za transakcję i dostarczenie zegarka - kupiłem forumowego Sternglasa.

Jeszcze się nowym nabytkiem nie nacieszyłem a już powoli myślę o następnym... Eeeh nienawidzę tego forum;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.