Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Buckbuck

Męski zegarek za 500-700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiegoś zegarka w zakresie 500-700

Na pasku. Nie znam sie na firmach, chcę żeby wyglądał w miarę ładnie.

 

Narazie mam jednego faworyta:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-classic-a1094-x214q

 

Ewentualnie:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-classic-a8257-125gqf

 

Adriatica to dobra firma? Ktoś coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli może to być zegarek mechaniczny, to szukałbym czegoś od Orienta (np. linia Bambino) oraz od Seiko (seria "5"). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-symphony-automatic-fer27006b0

 

Orient to lepsza firma niż Adriarica?

Czym one się różnią

 

Orient to japońska firma, a Adriatica to "swiss made". Orient to zegarek mechaniczny (automatyczny), a obie wskazane przez Ciebie zegarki to kwarce. A który lepszy? Z mojego własnego doświadczenia wynika, że w budżecie do ok. 1000 zł lepszym rozwiązaniem są jednak zegarki japońskie, w tym w szczególności Orient/Seiko/Citizen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A czym różni się kwarc od nie kwarca

 

Różnica jest fundamentalna i wręcz ...metafizyczna  ;) Źródłem napędu zegarka kwarcowego jest bateria, którą wymieniasz średnio co 2-3 lata. W przypadku zegarka mechanicznego mamy albo naciąg automatyczny, realizowany poprzez obrotowy rotor, który naciąga sprężynę albo naciąg manualny (zegarek nakręcany ręcznie). Te pierwsze co do zasady są dokładniejsze, a te drugie mają duszę (podobno) i stąd ta metafizyka  ;) Na pewno zegarek kwarcowy będzie z zasady bezobsługowy (nie licząc wymiany baterii co jakiś czas), a w przypadku zegarka mechanicznego, co jakiś czas należy zatroszczyć się o jego serwis (średnio co 5 lat), który na pewno będzie kosztował więcej niż wymiana baterii. 

I oczywiście mechaniczny pięknie cyka, co w szczególności dotyczy tych na Unitasie  :)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest fundamentalna i wręcz ...metafizyczna  ;) Źródłem napędu zegarka kwarcowego jest bateria, którą wymieniasz średnio co 2-3 lata. W przypadku zegarka mechanicznego mamy albo naciąg automatyczny, realizowany poprzez obrotowy rotor, który naciąga sprężynę albo naciąg manualny (zegarek nakręcany ręcznie). Te pierwsze co do zasady są dokładniejsze, a te drugie mają duszę (podobno) i stąd ta metafizyka  ;) Na pewno zegarek kwarcowy będzie z zasady bezobsługowy (nie licząc wymiany baterii co jakiś czas), a w przypadku zegarka mechanicznego, co jakiś czas należy zatroszczyć się o jego serwis (średnio co 5 lat), który na pewno będzie kosztował więcej niż wymiana baterii. 

I oczywiście mechaniczny pięknie cyka, co w szczególności dotyczy tych na Unitasie  :)

Pozwolę sobie uzupełnić kolegi informacje, bo jakbym był zielony i to przeczytał, to dalej nie miałbym pojęcia, jaka jest ta różnica :)

 

Zegarek kwarcowy napędzany jest baterią, którą zmienia się raz na 2-3 lata. Poza tym jest niemal bezobsługowy, jego odchyłka dokładności chodu to około minuta do kilku minut rocznie.

 

Zegarek automatyczny napędzany jest naciągiem sprężyny. Sprężyna naciąga się automatycznie, podczas ruchów nadgarstkiem. Pełne naciągnięcie wystarcza na około 40 godzin chodu, po tym czasie zegarek stanie i znów trzeba go będzie ustawiać. Odchyłka dokładności chodu to kilka - kilkanaście sekund dziennie.

 

Zegarek mechaniczny działa prawie tak samo jak automatyczny, tylko nie naciąga się automatycznie, trzeba ręcznie naciągnąć kręcąc koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A mnie się wydawało (ale ja chyba naiwny jestem), że do przeczytania ze zrozumieniem tego, co sam napisałem wystarczą umiejętności, których nabywa się w początkowym okresie edukacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi, ciekawa konwersacja, widać jak kolega sam napisze jeszcze raz to co już napisałeś Rafał, to MOŻE zrozumie, niektórzy tak mają :o:P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hi, hi, ciekawa konwersacja, widać jak kolega sam napisze jeszcze raz to co już napisałeś Rafał, to MOŻE zrozumie, niektórzy tak mają :o:P:lol:

 

Może. Poza tym kolega najwyraźniej nie dostrzega, że zegarek automatyczny to też zegarek mechaniczny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Poza tym kolega najwyraźniej nie dostrzega, że zegarek automatyczny to też zegarek mechaniczny  ;)

Za chwile będziesz tłumaczył się z tego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Za chwile będziesz tłumaczył się z tego :rolleyes:

 

tak źle to chyba nie będzie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak źle to chyba nie będzie  ;)

Chodziło mi o to że będziesz wyjaśniał zasady działania zegarka na baterie, napisałeś że; "to też zegarek mechaniczny" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z całym szacunkiem dla Waszej wspaniałej szydery, ale ja tam w poście kolegi fidelio nie widzę informacji, że jak zegarka się nie będzie nosiło, to będzie stawał po niecałych dwóch dniach oraz będzie dużo mniej dokładny od kwarca. A moim zdaniem są to informacje kluczowe.

 

I to nie jest kwestia czytania ze zrozumieniem.

Edytowane przez whst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tym dużo mniej to bym tak nie demonizował  ;) Oczywiście generalnie piszę, nie w kontekście założonego budżetu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z całym szacunkiem dla Waszej wspaniałej szydery, ale ja tam w poście kolegi fidelio nie widzę informacji, że jak zegarka się nie będzie nosiło, to będzie stawał po niecałych dwóch dniach oraz będzie dużo mniej dokładny od kwarca. A moim zdaniem są to informacje kluczowe.

 

I to nie jest kwestia czytania ze zrozumieniem.

 

Chyba to logiczne, nie pedałujesz nie jedziesz :)

Nie ruszasz ręką, nie napędzasz rotora i nie nakręcasz zegarka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to logiczne, nie pedałujesz nie jedziesz :)

Nie ruszasz ręką, nie napędzasz rotora i nie nakręcasz zegarka.

 

Ja to wiem i Ty to wiesz, kolega fidelio również. Ale czy twórca wątku też, skoro zadaje takie pytanie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem i Ty to wiesz, kolega fidelio również. Ale czy twórca wątku też, skoro zadaje takie pytanie? :)

To teraz już będzie wiedział, że trzeba pedałować, czyli ruszać ręką w przypadku zegarka automatycznego, i kręcić w przypadku zegarka mechanicznego  :) 

W obu przypadkach to energia kinetyczna.

 

Kwarce to energia elektryczna, zasilająca mechanizm zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech Citizen w tej cenie oferuje coś ponad zwykły kwarc i szafir, napęd eco i tytan. Pozostałe tak sobie warte tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kwarcowy napędzany jest baterią, którą zmienia się raz na 2-3 lata. Poza tym jest niemal bezobsługowy, jego odchyłka dokładności chodu to około minuta do kilku minut rocznie.

 

Mieszasz, bo kwarcowość nie polega na bateriach: są i zegarki nie-kwarcowe napędzane baterią.

 

Każdy zegarek ma oscylator odpowiadający za cykanie. W zegarkach mechanicznych/automatycznych jest to najczęściej koło balansowe. W zegarkach kwarcowych jest to kryształ kwarcu. Częstotliwość oscylacji kwarcu jest większa niż częstotliwość oscylacji koła balansowego, co przekłada się - niemal zawsze - na większą dokładność.

 

Oscylacje muszą być przełożone na ruch. W zegarkach mechanicznych/automatycznych energię zapewnia najczęściej sprężyna, którą niegdyś nakręcało się ręcznie, a teraz robi się to automatycznie: za pomocą wahnika, schowanego w zegarku. W tanich zegarkach kwarcowych napęd zapewnia silniczek zasilany baterią. W nieco droższych - silniczki napędzane bateriami słonecznymi, ciepłem ciała, albo - tak jak w automatach - wahnikiem.

 

Tanie - tak do 2000 PLN - zegarki kwarcowe mają bardzo tanie mechanizmy z plastiku. Wbrew temu, co twierdzi Fidelio, w takich zegarkach też jest dusza, ale przeklęta: księgowego tnącego koszty. W droższych kwarcach mechanizmy nie różnią się od mechanizmów automatycznych: są koła zębate, kamienie szlachetne, pasy genewskie, śrubki barwione na niebiesko.  

 

W budżecie 500-700 raczej interesującego kwarca nie znajdziesz.

Znajdziesz za to interesujące automaty: Orient Bambino, Timex Marlin, czy Festina Diver Automatic

Mają różne kolory, tutaj próbka:

 

er2400ld_4.jpg

 

Timex-on-Ostrich-FINAL-750x465.jpg

Festina_Diver_Automatic_Day-Date_Sapphir

 

Z nich Festina obiektywnie najlepsza, tutaj na Forum niemal wszyscy są fanbojami Orienta, mnie najbardziej podoba się Marlin - za wdzięk i tradycję :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak dla scisłości @Zeno, to ja nie napisałem, że w kwarcach NIE MA DUSZY. Napisałem tylko, ŻE JEST ONA W ZEGARKACH MECHANICZNYCH :-) I już tylko na poziomie semantyczno - logicznym, to nie to samo ;-) A prywatnie oczywiście uważam, że "bateryjki" duszy nie mają. I oczywiście rozumiem, że można mieć na ten temat inne zdanie, które przyjmuję do milczącej dezaprobaty. I bardzo pouczający wywód o "bateryjach" czy jak je tam nazwać. Serio :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o tym, ile diabłów mieści się na łebku od szpilki duszy w zegarku, jest chyba dla mnie zbyt metafizyczna  :(

 

Zegarki są albo interesujące, albo i nie - niezależnie od napędu :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pełna zgoda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że żaden przedmiot nie może mieć duszy, ale człowiek potrafi owe przedmioty uduchawiać, wzbogacać swoim pięknem, myślą.... 

Zegarek, który do pokazywania czasu używa czystej mechaniki jest atrakcyjny z powodu swej odmienności w dzisiejszych czasach, jest jednym z ostatnich bastionów tamtej cywilizacji, lecz nadal produkowany i użytkowany. Z mojego punktu widzenia, właśnie zegarek kwarcowy jest przeżytkiem, mam tu na myśli normalny mechanizm kwarcowy zasilany baterią, zwłaszcza, że postęp technologiczny umożliwił producentom bardzo duże uproszczenia konstrukcyjne, co zaowocowało słabym wyglądem samego werku (oczywiście mówię tu o mechanizmach popularnych)  W napędach mechanicznych takie uproszczenia nie sa możliwe bez widocznego pogorszenia się właściwości użytkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.