Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nikifor55

Prośba o identyfikację starego zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Kupiłam stary zegar i chciałabym czegoś się o nim dowiedzieć :) Czy ktoś pomoże w identyfikacji jak może być stary ? 

Co oznaczają cyferki napisane ołówkiem ? Pochodzi z Danii.

Planuję go oddać do renowacji - jak wygadał oryginał ? w których miejscach powinny być złocenia ? Może ma ktoś podobny ...

post-102602-0-51532400-1576165667_thumb.jpg

post-102602-0-23412800-1576165572_thumb.jpg

post-102602-0-35767600-1576165607_thumb.jpg

post-102602-0-82417900-1576165523_thumb.jpg

post-102602-0-13306200-1576165636_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział jest zatytułowany; "Pytania o stary zegarek"

Zegarek....

Tego twojego zegarka do kieszeni nie upchniesz, paska a raczej pasów nie ma gdzie zamontować.

Podejrzewam, że to nie jest zegarek...

 

Gdy będziesz już pytała koleżanki i kolegów mających wiedzę o zegarach to pokaż proszę trochę więcej, np mechanizm.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez PanKriss
      Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem.
      Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji poniższego zegara. Zegar jest moją własnością, sprawny, jednak nie znam jego historii
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
      Pozdrawiam
       
       

      Pozdrawiam!






    • Przez Xylos
      Witam, z góry zaznaczam że kompletnie nie orientuje się w zegarach więc proszę o wyrozumiałość Trafił do mnie taki dziwny zegar, ze wstępnego sprawdzenia mogę powiedzieć jedynie że jest sprzed 1945r i nie posiada żadnych plastikowych części. Jeżeli będzie potrzeba więcej zdjęć to proszę napisać czego i jak ewentualnie to rozłożyć na części pierwsze

      Link do folderu ze zdjęciami ponieważ są zbyt duże by dodać je na forum  https://drive.google.com/drive/folders/1UIlkq6SGe5GGiWrVYh9Inx6804Pn0Qs3?usp=sharing
    • Przez Tomasz Krakus
      Po Moim Ojcu mam kolekcję kilkunastu starych zegarów wiszących. Jeden z nich na cyferblacie między  godzinami V a VI ma coś, czego funkcja jest dla mnie tajemnicą. Nie znam się na tym, dopiero mam zamiar zabrać się do nauki (teraz nareszcie mam na to czas), więc bardzo Was proszę o pomoc. Co to takiego? Załączam zdjęcia pd strony frontowej i od tyłu cyferblatu. Tarcza jest z grubego, nielakierowanego kartonu z nadrukiem. Nie wiem czy oryginalna, czy ktoś dorobił i przykleił. Na pewno stara i nie na drukarce drukowana, może ręcznie malowana z użyciem grafionów na tusz. Tego nie umiem stwierdzić. Chcę wydrukować nową tarczę i nie wiem, czy ten wskazany element dalej umieścić, nie wiem jaka jest jego funkcja, czy usunięcie nie "zuboży" całego zegara. Będę wdzięczny za pomoc.


    • Przez Fosgen1
      Witajcie,
      znajomy ma piękny (w moim odczuciu) stary (tak uważam, choć się nie znam) stojący zegar. Gorąca prośba o podpowiedź:
      - jaki przybliżony wiek zegara?
      - czy kompletny, czy może składak?
      - jaki producent (na cyferblacie nie ma żadnej cechy, czyżby producent był no name i wstydził się ujawnić)?
      - kto w Trójmieście lub okolicach (Pruszcz, Żukowo, Kościerzyna itd.) podjąłby się fachowego rzetelnego przeglądu?
      - ile mógłbym zapłacić, biorąc pod uwagę gdzieniegdzie występujące niewielkie uszkodzenia?
       
      Nie jest to zegar od handlarza, więc liczę że to dobry przedmiot, moja żona ufam ścierpi taki zakup, który chciałbym zachować dla przyszłych pokoleń.
      Zegar chodzi, nie wiem czy punktualnie.
      Z góry pięknie dziękuję,
      Łukasz


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.