Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Guma fajna ale jej chwile są policzone ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
43 minuty temu, Jash napisał:

Guma fajna ale jej chwile są policzone ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

A co wjedzie zamiast niej? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zuludiver tropic z Watchgecko. Ori guma jest super ale nie mogę dopasować. Albo za luźno i lata jak szmata albo za ciasno i krew nie dopływa do dłoni ;)

277247d86ca802fe818720c42e31f26c.plist


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jacek, zakładaj i napisz, jak wrażenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@Jash

Kupiłem niedawno tego samego tropica, leży jak ulał no i retro klimacik lat 60 jest :D suoer pasior, dobra jakość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
9 godzin temu, fidelio napisał:

Jacek, zakładaj i napisz, jak wrażenia. 

 

Próbuję założyć od kliku dni, ale coś czasowo nie mogę się zebrać.

 

Godzinę temu, Noodles napisał:

@Jash

Kupiłem niedawno tego samego tropica, leży jak ulał no i retro klimacik lat 60 jest :D suoer pasior, dobra jakość 

 

Jakościowo pasek i klamerka są rewelacyjne (guma to na 99% Bonetto) warte każdej wydanej złotówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Koledzy spb077j1 (6r15) leżał 2 tyg w pudle, w pon go nastawiłem i robi +25sek na dobę. Wcześniej +6. Na gwarancję go czy musi jeszcze pare dni pochodzić żeby się ułożyć? :)

20200916_154956.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancje się chyba jeszcze nie łapie, 6r15 ma w specyfikacji -15/+25 s/d zdaje się. Ja bym ponosił, na pewno się rozrusza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

no właśnie niby wiem, że te werki są nieregulowane i nie strojone (nie wiem jak to po polsku jest non regulated i not adjusted). Wczesniej mi czasem robił kilkanaście sekund ale nigdy powyżej 20. A tu taki klops, że zapiernicza jak szalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak stary dobry 4R36. Mój żółw od dwóch tygodni robi 0s/d. Przeszedł chyba w tryb COSC, czyli Czas Odmierza Szalenie Celnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, clusca napisał:

Nie ma to jak stary dobry 4R36. Mój żółw od dwóch tygodni robi 0s/d. Przeszedł chyba w tryb COSC, czyli Czas Odmierza Szalenie Celnie ;)

 

Ja mam od 3 lat skx który tak pracuje, z tym że noszę go jakieś 2-3 razy w roku po tygodniu. A to 7s26. 

Ale bałem się chwalić, czy ktoś mi uwierzy 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, nie noszę go zbyt często - tydzień dwa i do pudła na kilka tygodni. Po 1-2 tygodniach na nadgarstku zaczyna się delikatnie rozjeżdżać, więc trzeba mu zafundować przestój serwisowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Stara bieda...

 

 

02D4D23C-5453-460B-8A54-6360623BA0BF.jpeg

4139220B-224F-4B82-A03C-C78A5D47B977.jpeg

0937592A-7C1A-4FCC-AE02-FAECA7B0AC86.jpeg

2C95DD80-A022-4217-8971-7915B4EE88F5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a1bc396dd19d173bd38b51899eed26f4.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

@Jash @fidelio Panowie a czy to nowe seiko z waszych fotek to już poziom Aquisa 39.5 mm? Mam dylemat co lepsze🤔

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
19 minut temu, HaveFun napisał:

@Jash @fidelio Panowie a czy to nowe seiko z waszych fotek to już poziom Aquisa 39.5 mm? Mam dylemat co lepsze🤔

Mój głos na Aquisa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
26 minut temu, HaveFun napisał:

@Jash @fidelio Panowie a czy to nowe seiko z waszych fotek to już poziom Aquisa 39.5 mm? Mam dylemat co lepsze🤔

 

Interesujące pytanie... Nie wiem, jak Jacek, ale ja jako wyznawca Kościoła Aquisa muszę napisać, że gdybym miał wybierać między tymi dwoma modelami, to miałbym poważną zagadkę... Inaczej, gdybym miał wybierać między Aquisem, którego mam, a tym Seiko, którego mam (SPB149), to byłby problem. Różne rzeczy na internetach pokazują, w tym także spieprzone egzemplarze nowej Biedy (a to bezel pracuje jakiś dziwnie, a to coś nierówno jest, itp.). Mój takich ficzerów jest pozbawiony (znaczy wszystko z nim jest ok) i dlatego piszę, że miałbym problem. Uważam, że koperta jest lepiej wykonana w Seiko, przy czym Oris, z uwagi na nieco mniejsze rozmiary (specyficzne uszy i mniejszy wymiar L2L) jest zegarkiem bardziej zwartym, kompaktowym. Może także, z uwagi na tą mniejszą średnicę, sprawiać wrażenie troszkę grubawego, ale przy codziennym noszeniu ja takiego wrażenia nie doświadczyłem. W tym kontekście Seiko to projekt bardziej proporcjonalny. Z mojej perspektywy na plus Orisa zaliczam ceramiczną wkładkę bezela - bo wiadomo, w nowej Biedzie, choć internety różnie podają, wkładka jest stalowa. Mam Orisa w wersji na pasku skórzanym i nie wiem, jak z jakością jego bransolety. Zakładam jednak, że bransoleta Orisa jest lepsza niż to, co daje Seiko. gdybym patrzył na werki (w moim Aquisie to SW200, z 38h rezerwy chodu), to znowu Seiko, bo jednak 70h rezerwy chodu to fajna sprawa, a mniejsza częstotliwość pracy to w zasadzie coś, na co się uwagi nie zwraca. Na dziś więc, biorąc pod uwagę dwa konkretne modele jakie posiadam, chyba jednak postawiłbym na ...Seiko 😉

7 minut temu, Kwiatek napisał:

Mój głos na Aquisa B)

 

Zaskoczyłeś mnie troszkę 😁 Czemu tak?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
4 minuty temu, fidelio napisał:

Zaskoczyłeś mnie troszkę 😁 Czemu tak?

To proste... bo nie mam Aquisa a cholernie za nim tęsknię! B)  :(

6 minut temu, fidelio napisał:

chyba jednak postawiłbym na ...Seiko 😉

Myślę, że to syndrom nowego zegarka ;)

Z tych dwóch to faktycznie ciężki wybór, a Ty mnie troszkę zaskoczyłeś tą końcówką zdania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
2 minuty temu, Kwiatek napisał:

To proste... bo nie mam Aquisa a cholernie za nim tęsknię! B)  :(

Myślę, że to syndrom nowego zegarka ;)

 

 

To rozumiem 😁

3 minuty temu, Kwiatek napisał:

 

Z tych dwóch to faktycznie ciężki wybór, a Ty mnie troszkę zaskoczyłeś tą końcówką zdania. :)

 

Siebie też zaskoczyłem 😜

Marcin, na pewno z tych dwóch postawiłbyś na Aquisa w wersji 39,5 mm? 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
2 godziny temu, HaveFun napisał:

@Jash @fidelio Panowie a czy to nowe seiko z waszych fotek to już poziom Aquisa 39.5 mm? Mam dylemat co lepsze🤔

 

Jeśli pytasz o rozmiar, to Seiko u mnie na 18,5cm nadgarstku wygląda super, Aqius 39,5mm jak zegarek zabrany dziecku. Co do natomiast jakości to chyba raczej nie ma o czym pisać, bo Oris jest bardzo daleko z przodu przed Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, Jash napisał:

 

Jeśli pytasz o rozmiar, to Seiko u mnie na 18,5cm nadgarstku wygląda super, Aqius 39,5mm jak zegarek zabrany dziecku. Co do natomiast jakości to chyba raczej nie ma o czym pisać, bo Oris jest bardzo daleko z przodu przed Seiko.

 

Jacek, ale przyznasz chyba, że koperta w tych nowych Biedach może się podobać. A jak wszystko jest równo, to i cały zegarek może się podobać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.