Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

ale tutaj nie ma co sprawdzać - one wszystkie są pół klika przesunięte. Obecnie każdy nurek Seiko tak ma, nawet MM300 czy Tuny. Także wycentrowanej sztuki raczej nie uświadczysz. 

Jak bardzo duży jest to wg. Ciebie problem? Czy w ogóle jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, softshell napisał(-a):

Jak bardzo duży jest to wg. Ciebie problem? Czy w ogóle jest?

Zależy jak do tego podchodzisz. Bezel nie będzie centrował ale tragedii nie ma. Seiko tak ma.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

ale tutaj nie ma co sprawdzać - one wszystkie są pół klika przesunięte. Obecnie każdy nurek Seiko tak ma, nawet MM300 czy Tuny. Także wycentrowanej sztuki raczej nie uświadczysz. 

Oglądałem ostatnio w Nobel Place divera GS, w tytanie za niemałe przecież pieniądze. Zgadnijcie czy centrował bezel? ... (szkoda, że nie zrobiłem foty) To już nawet nie jest śmieszne 🤦‍♂️

 

Całe szczęście, że są wyjątki od reguły w MAS-ach 😉

Oto mój:

Resized_20210910_100921.jpeg

Resized_20210910_100629.jpeg

Resized_20210910_100300.jpeg

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, furraan napisał(-a):

Oglądałem ostatnio w Nobel Place divera GS, w tytanie za niemałe przecież pieniądze. Zgadnijcie czy centrował bezel? ... (szkoda, że nie zrobiłem foty) To już nawet nie jest śmieszne 🤦‍♂️

Z drugiej strony Rolex i Omega też zaliczają wtopy... Tylko że u nich to są właśnie wtopy a w Seiko i GS niestety zrobiła się norma. Osoboście gorszą plagą są dla mnie luźno spasowane endlinki bransolety.... 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Z drugiej strony Rolex i Omega też zaliczają wtopy... Tylko że u nich to są właśnie wtopy a w Seiko i GS niestety zrobiła się norma. Osoboście gorszą plagą są dla mnie luźno spasowane endlinki bransolety.... 

W Kruku w Manufakturze jest Omega Seamaster 300 za ponad 30 tyś., której bezel również nie centruje. Dla sprzedawcy Kruka nie jest to problem, uważa, że jest ok... Więc może to my jacyś inni jesteśmy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, softshell napisał(-a):

Jak bardzo duży jest to wg. Ciebie problem? Czy w ogóle jest?

Nie ma żadnego. To jest niemalże nie zauważalne. Chyba, że siedzisz z linijką i mierzysz. 

 

3 godziny temu, furraan napisał(-a):

... Dla sprzedawcy Kruka nie jest to problem, uważa, że jest ok... Więc może to my jacyś inni jesteśmy 😉

Dla normalnego ;) kupującego również.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Z drugiej strony Rolex i Omega też zaliczają wtopy... Tylko że u nich to są właśnie wtopy a w Seiko i GS niestety zrobiła się norma. Osoboście gorszą plagą są dla mnie luźno spasowane endlinki bransolety.... 

Ja osobiście posiadałem i sprzedałem jednego niecentrującego Suba oraz Omegę SMPc. Widziałem także GMT II, który wg mnie także lekko zezował. W obecnych czasach nie ma firm idealnych.   

 

Co do luźnych endlinków, w Roleksie takie rzeczy się nie zdarzają. Natomiast w SLGA007, którego przez chwilę posiadałem endlinki ruszały się jak cholera. Szpary były na tyle duże, że mogłeś tam włożyć paznokieć.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

Co do luźnych endlinków, w Roleksie takie rzeczy się nie zdarzają. Natomiast w SLGA007, którego przez chwilę posiadałem endlinki ruszały się jak cholera. Szpary były na tyle duże, że mogłeś tam włożyć paznokieć.  

Dokładnie. W Roleksie endlinki są idealnie dopasowane. Ja rozumiem, że Seiko nie ta liga ale kurna większość ich brans ma tak luźne endlinki, że jak piszesz - wykałaczkę można włożyć.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 21:29, softshell napisał(-a):

Drodzy forumowicze. Napaliłem się na MASa i mam takie niecodzienne pytanie - jak bardzo jest to uniwersalny zegarek? I kolejne: czy da się porównać niektóre modele, pod kątem jakości, prestiżu marki i niezawodności do np Longinesa?

Zegar świetny! Nie miałem w planach drugiego nurka, ale nie wytrzymałem i zakupiłem. Świetny Desing i rozmiar. Nie przeszkadza mi nawet taktowanie 3hz. 

Pod względem prestiżu (moim zdaniem) z Seiko nie ma tak źle jak to wszyscy przedstawiają. Świetna historia marki (ile brandów może pochwalić się tym, że ich zegarek zmienił całą branże), ten konkretny model z odniesiem do pierwszego Japońskiego divera oraz fakt, że sami robią swoje mechanizmy (In-house) . Patrząc na szwajcarskich konkurentów w podobnym przedziale cenowym nie widzę u nich tych atutów. 

Co do niezawodności, to pytanie czy odnosi się do mechanizmu czy do zegarka w ogóle?

Nie czytałem wielu negatywnych opinii na temat 6R35. Co innego wykonanie tarczy, koperty czy bransolety. Tutaj loteria. 

 

W dniu 6.04.2022 o 21:45, Dorian06 napisał(-a):

Co do prestiżreu to niestety nie. Longines bije go w każdym calu.

Czy ja wiem czy w każdym 😉

 

W dniu 7.04.2022 o 18:25, Dorian06 napisał(-a):

 

Tu fota z przymiarki u kumpla HC

20220215-185116.jpg

 

Na gumie HC wygląda znacznie lepiej niż na bransolecie. 

 

W dniu 7.04.2022 o 19:40, softshell napisał(-a):

Kochani czy ktoś może pomóc mi z zakupem szaraka? Może być z secondhandu, może jakiś dobry upust w sklepie jakimś? Nigdy nie robiłem zakupów przez forum ani tym bardziej przez zagraniczne sklepy. Chyba, że ktoś z forumowiczów chciałby przekazać swojego MASA w dobre ręce?  Zapytam gierkowskim zawołaniem: Pomożecie...? ;)

Ja kupiłem nowego za trochę ponad 4k (-25%) w listopadzie. Myślę że -20 na ten moment powinieneś ugrać. Używki za 3200-3500 są. 

 

W dniu 8.04.2022 o 12:25, Funky_Koval napisał(-a):

ale tutaj nie ma co sprawdzać - one wszystkie są pół klika przesunięte. Obecnie każdy nurek Seiko tak ma, nawet MM300 czy Tuny. Także wycentrowanej sztuki raczej nie uświadczysz. 

Nie ma tak źle. Mój centruje 🙂

Ale racja - przed zakupem trzeba oglądać. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, evilym napisał(-a):

 

Nie czytałem wielu negatywnych opinii na temat 6R35. Co innego wykonanie tarczy, koperty czy bransolety. Tutaj loteria. 

 

Czy ja wiem czy w każdym 😉

 

Na gumie HC wygląda znacznie lepiej niż na bransolecie. 

Nie ma tak źle. Mój centruje 🙂

 

Ja się naczytałem, naoglądałem sam też jakieś doświadczenie mam. W każdym, możesz mi wierzyć - 6r15 ma widełki dokładności takie, że trafisz idealnego, babol albo coś pomiędzy  :) Dużo tutaj ma znaczenie, czy zegarek noszony te 8h dziennie. sam mam centrującego SKX007 i to można uważać za wybryk natury, wyjątkowe szczęscie. Kupiłem go u nas na bazarku, i centrowanie uważam za bonus od życia. Jakby nie centrował to bym go i tak zatrzymał, ponieważ jak bywałem w timetrendzie (za czasów, kiedy skx007 był jeszcze dostępny) to NIGDY nie trafiłem centrującego. Ani Sumo. Ani MM200/biedamasa (potem).

 

HC moim zdaniem dyskwalifikują te paskudne wskazówki, no jakby je z blaszki aluminiowej wycieli. Fuj. Zgoda, że na gumie ten model zyskuje. :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

... Czy ja wiem czy w każdym ;) ... 

Widzę ;) jednak w każdym dla osoby która nie pojęcia o zegarkach. 

 

Ja oczywiście doceniam Longinesa. Szczególnie za historię.

Oczywiście Seiko jest z wielką manufaktura z historią. Jednak wiekszy prestiż leży po stronie Longinesa. 

 

Jakby przeprowadzić ankietę na ulicy to Longines znokautował by Seiko.  :(

 

 

Pomimo tego wybrałem BiedaMasa a nie HC. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, evilym napisał(-a):

Zegar świetny! Nie miałem w planach drugiego nurka, ale nie wytrzymałem i zakupiłem. Świetny Desing i rozmiar. Nie przeszkadza mi nawet taktowanie 3hz. 

Pod względem prestiżu (moim zdaniem) z Seiko nie ma tak źle jak to wszyscy przedstawiają. Świetna historia marki (ile brandów może pochwalić się tym, że ich zegarek zmienił całą branże), ten konkretny model z odniesiem do pierwszego Japońskiego divera oraz fakt, że sami robią swoje mechanizmy (In-house) . Patrząc na szwajcarskich konkurentów w podobnym przedziale cenowym nie widzę u nich tych atutów. 

Co do niezawodności, to pytanie czy odnosi się do mechanizmu czy do zegarka w ogóle?

Nie czytałem wielu negatywnych opinii na temat 6R35. Co innego wykonanie tarczy, koperty czy bransolety. Tutaj loteria.

 

Ja kupiłem nowego za trochę ponad 4k (-25%) w listopadzie. Myślę że -20 na ten moment powinieneś ugrać. Używki za 3200-3500 są.

 

Dobry deal zrobiłeś, a takie właśnie ceny są dla mnie akceptowalne za ten model. Zapytam też o coś czysto praktycznego: czy nie zaczepia o makiet koszuli za mocno? I koronka - czy wg. Ciebie odkręcana koronka to jakiś kłopot dla osoby początkującej w tym temacie? Nie miałem takiego zegarka jeszcze i chodzi mi o jego właściwe użytkowanie.

 

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2022 o 22:24, Funky_Koval napisał(-a):

Ja się naczytałem, naoglądałem sam też jakieś doświadczenie mam. W każdym, możesz mi wierzyć - 6r15 ma widełki dokładności takie, że trafisz idealnego, babol albo coś pomiędzy  :) Dużo tutaj ma znaczenie, czy zegarek noszony te 8h dziennie. sam mam centrującego SKX007 i to można uważać za wybryk natury, wyjątkowe szczęscie. Kupiłem go u nas na bazarku, i centrowanie uważam za bonus od życia. Jakby nie centrował to bym go i tak zatrzymał, ponieważ jak bywałem w timetrendzie (za czasów, kiedy skx007 był jeszcze dostępny) to NIGDY nie trafiłem centrującego. Ani Sumo. Ani MM200/biedamasa (potem).

Dokładność chodu faktycznie taka sobie w 6R. Mój po zakupie robił +20 😱  Ale później się trochę wyregulował i było lepiej.

 

W dniu 10.04.2022 o 00:17, Dorian06 napisał(-a):

Jakby przeprowadzić ankietę na ulicy to Longines znokautował by Seiko.  :(

Racja - zazwyczaj osoby nierozeznane w temacie, patrzą przez pryzmat cen zegarków na wystawce w galerii handlowej.

 

17 godzin temu, softshell napisał(-a):

Dobry deal zrobiłeś, a takie właśnie ceny są dla mnie akceptowalne za ten model. Zapytam też o coś czysto praktycznego: czy nie zaczepia o makiet koszuli za mocno? I koronka - czy wg. Ciebie odkręcana koronka to jakiś kłopot dla osoby początkującej w tym temacie? Nie miałem takiego zegarka jeszcze i chodzi mi o jego właściwe użytkowanie.

To jest toolwatch - ma więc swoje wymiary i prędzej czy później o coś zaczepisz.

Zakręcana koronka to zawsze duży plus (chyba, że w zegarku nakręcanym ręcznie). Nie musisz obawiać się wody czy brudu (kurz, piasek, pył można po prostu zmyć pod kranem).

Zegarek pasko lubny więc będzie pasował do prawie wszystkiego. Jeżeli szukasz czegoś co pasuje zarówno do koszuli jak i do sportowych ubrać to polecam też Orisa Aquisa. Świetnie się spisuje w tej roli.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 14:59, softshell napisał(-a):

... I koronka - czy wg. Ciebie odkręcana koronka to jakiś kłopot dla osoby początkującej w tym temacie? Nie miałem takiego zegarka jeszcze i chodzi mi o jego właściwe użytkowanie.

 

Jeśli będzie to Twój jedyny zegarek to odkręcanie koronki będziesz używał w miesiącach 30 dniowych. Co za tym idzie rzadko.  ;)

Nie jest to uciążliwe. Tylko na początku musisz dobrze "złapać" gwint aby nie uszkodzić a jak poczujesz opór to kończysz  zakręcanie. Tyle. 

Ale to  każdym zegarku z zakręcaną koronką.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 14:59, softshell napisał(-a):

 

Dobry deal zrobiłeś, a takie właśnie ceny są dla mnie akceptowalne za ten model. Zapytam też o coś czysto praktycznego: czy nie zaczepia o makiet koszuli za mocno? I koronka - czy wg. Ciebie odkręcana koronka to jakiś kłopot dla osoby początkującej w tym temacie? Nie miałem takiego zegarka jeszcze i chodzi mi o jego właściwe użytkowanie.

 

Jak zakręcesz koronkę to najpierw pokręć nią w przeciwnym kierunku (dociskając) aż usłyszysz/poczujesz, że trafiła w gwint. Potem normalnie zakręcasz. Przyjakimkolwiek oporze przestajesz i zaczynasz od początku.  Ta metoda = zero problemu, z jakąkolwiek koronką.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoto + brąz = JestPanMegaZadowolony. 

 

20220415-171019.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Jeśli będzie to Twój jedyny zegarek to odkręcanie koronki będziesz używał w miesiącach 30 dniowych. Co za tym idzie rzadko.  ;)

Nie jest to uciążliwe. Tylko na początku musisz dobrze "złapać" gwint aby nie uszkodzić a jak poczujesz opór to kończysz  zakręcanie. Tyle. 

Ale to  każdym zegarku z zakręcaną koronką.  

 

9 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Jak zakręcesz koronkę to najpierw pokręć nią w przeciwnym kierunku (dociskając) aż usłyszysz/poczujesz, że trafiła w gwint. Potem normalnie zakręcasz. Przyjakimkolwiek oporze przestajesz i zaczynasz od początku.  Ta metoda = zero problemu, z jakąkolwiek koronką.

 

Dzięki Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, furraan napisał(-a):

Do SPB 147J1 wyjątkowo pasuje cytat ,,złoty a skromny" 😎

Dokładnie.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam żeby zobaczyć na żywo SPB297. Może to tylko kwestia zdjęcia, ale ww. prezentuje się naprawdę dobrze. I to mnie już martwi niestety... 🙃

Screenshot_20220404-171341_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, furraan napisał(-a):

Czekam żeby zobaczyć na żywo SPB297. Może to tylko kwestia zdjęcia, ale ww. prezentuje się naprawdę dobrze. I to mnie już martwi niestety... 🙃

Screenshot_20220404-171341_Chrome.jpg

Uaaa dobrze dali.... na szczęście loteria z qc ostudza zapał. A cena też pewnie sroga będzie...


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda 👍

 

 

 

 

Szkoda, że w BiedaMasie nie ma wyboru pomiędzy z datą i bez. Wybrałbym swojego bez daty, bo i tak jej nie widzę. A biała dziura trochę szpeci. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Faktycznie wygląda 👍

 

 

 

 

Szkoda, że w BiedaMasie nie ma wyboru pomiędzy z datą i bez. Wybrałbym swojego bez daty, bo i tak jej nie widzę. A biała dziura trochę szpeci. :(

 

Ja bym wszystkie zegarki wybierał bez daty gdyby była taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.