Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Jakby ktoś szukał to na OLX leży Seiko SPB143.

Twój czy może kogoś z forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

 

Tu na forum to ludzie bardziej biedaMASa lubią ale sam osobiścię wolę MM200 :) świetny zegarek 

i ma ten retro charakterek :D 

 

Screenshot_20201130-213859_Instagram.jpg

Miałem wcześniej 62MAS i szczerze mówiąc wolę mm200, lepiej mi się nosi, mimo teoretycznie większej koperty.

 

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przysłał mi fote SPB297, którym jestem zainteresowany... ,,Centrowanie" wg Seiko - a ponoć miało być lepiej... 🤦‍♂️

Screenshot_20220722-145732_Messages.jpg

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na zdjęcia tego i najlepiej jakieś porównanie z spb299. Będę wybierał między tymi dwoma właśnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem 297 dzisiaj na żywo i zupełnie mi nie podszedł. W ogóle miałem wrażenie, jakby ta tarcza była przerzucona od innego modelu w ramach średnio udanego moda. Nie współgrała z prosta koperta i czarnym bezelem. Może jakby dali ciemny granat w połysku jak w tej limitce to miałoby to więcej sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2022 o 18:34, tbn napisał(-a):

Oglądałem 297 dzisiaj na żywo i zupełnie mi nie podszedł. W ogóle miałem wrażenie, jakby ta tarcza była przerzucona od innego modelu w ramach średnio udanego moda. Nie współgrała z prosta koperta i czarnym bezelem. Może jakby dali ciemny granat w połysku jak w tej limitce to miałoby to więcej sensu. 

Wygląda na to że najlepsze modele już wyszły 😉

Oczywiście mam na myśli 143 oraz 149. 

 

DSC_0700.thumb.JPG.771b68de7605669b4c4069a7a444ca0d.JPG

 

W dniu 22.07.2022 o 15:03, furraan napisał(-a):

Znajomy przysłał mi fote SPB297, którym jestem zainteresowany... ,,Centrowanie" wg Seiko - a ponoć miało być lepiej... 🤦‍♂️

Tja...

Ja przed zakupem poprosiłem sprzedawcę o dokładne foto bezela i jego spasowanie. 

Inaczej bym nie kupił w ciemno. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, evilym napisał(-a):

Wygląda na to że najlepsze modele już wyszły 😉

Oczywiście mam na myśli 143 oraz 149. 

 

DSC_0700.thumb.JPG.771b68de7605669b4c4069a7a444ca0d.JPG

 

Tja...

Ja przed zakupem poprosiłem sprzedawcę o dokładne foto bezela i jego spasowanie. 

Inaczej bym nie kupił w ciemno. 

 

Zdecydowanie. Seiko robi dużo fajnych modeli, ale nic lepszego niż SPB143J1 nie ma. ;) Dzisiaj porównywałem jeszcze SPB317J1 vs Willard i zdecydowanie Willard lepsze wrażenie robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2022 o 19:57, tbn napisał(-a):

 

Zdecydowanie. Seiko robi dużo fajnych modeli, ale nic lepszego niż SPB143J1 nie ma. ;) 

Dla potwierdzenia naszych komentarzy 😜

Kolejna recenzja (która to już...). Widać nie da się zapomnieć o tym modelu. 

 

Seiko-SPB143-J-4.jpg?auto=compress&&fit=

https://www.fratellowatches.com/seiko-watches/the-seiko-spb143-revisited-waiting-out-the-hype-for-a-proper-first-impression/


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany mam spb 187 (mm200). Stan super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, furraan napisał(-a):

Może komuś znudziło się centrujące SPB143, w stanie 9/10? 😉

Że niby taki? 

DSC_0824.thumb.JPG.172874117a7661c75f468adb9cc12db2.JPG

 

Nie. 

Ten zegar się nie nudzi 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy przysłał mi fote SPB297, którym jestem zainteresowany... ,,Centrowanie" wg Seiko - a ponoć miało być lepiej...
Screenshot_20220722-145732_Messages.thumb.jpg.ea55df49714732365925913f9a8aab40.jpg

Wiem, że to już prawie wykopalisko, ale w tym przypadku to wstrzymałbym się od wydawania werdyktu przed wzięciem konkretnego egzemplarza do ręki. Zdjęcie jest wykonane chyba nieźle, możesz spróbować ewentualnie nałożyć na nie siatkę. Ale na pierwszy rzut oka wyglada, jakby amplituda przesunięcia była równa na wszystkich indeksach. A to może oznaczać, że wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafi napisał(-a):


Wiem, że to już prawie wykopalisko, ale w tym przypadku to wstrzymałbym się od wydawania werdyktu przed wzięciem konkretnego egzemplarza do ręki. Zdjęcie jest wykonane chyba nieźle, możesz spróbować ewentualnie nałożyć na nie siatkę. Ale na pierwszy rzut oka wyglada, jakby amplituda przesunięcia była równa na wszystkich indeksach. A to może oznaczać, że wszystko jest ok.

Poszedłem, zobaczyłem i padłem... W opisywanym egzemplarzu wszystko jest spieprzone. Bezel niecentrujący, wskazówka godzinowa na ,,12" uwzględniając wskazówki minutową i sekundową - ustawiona krzywo, tubus zakręcany tak, jakby ktoś na niego nasypał piasek... Nawet zegarmistrz nie mógł się nadziwić jak beznadziejnie jest wykonany ten zegarek 🤦‍♂️ Zwyczajnie wszystko chyba spieprzone. Szkoda tym bardziej, bo tarcza mnie zachwyciła i byłbym w stanie kupić ten zegarek. Powoli dociera do mnie fakt że centrującego 62MAS-a raczej ciężko znaleźć. Niestety 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@capt66

Nie taki Twój 🤪

DSC_0579.thumb.JPG.d8c5e8ef29399f16343cea3ae2d57372.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, furraan napisał(-a):

To są jednak ładne zegarki - jak centrują oczywiście 🤪

20220810_135315.jpg

E tam ja już mam wyrąbane na te pół klika niecentrowania. Każdy jeden to ma, trafić dobrego to jest fart


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

E tam ja już mam wyrąbane na te pół klika niecentrowania. Każdy jeden to ma, trafić dobrego to jest fart

No to jestem tym szczęśliwcem, któremu trafił się taki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2022 o 15:43, furraan napisał(-a):

Twój czy może kogoś z forum?

Przepraszam Cię, że nie odpisałem ale nie miałem czasu na Forum. A teraz to już  nie ważne.  

 

A ja jestem w rozterce. Co zrobić. Sprzedać czy zostawić

Jak leży w pudełku to chciałbym go sprzedać. A jak założę to już nie.

20220811-190448.jpg 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Przepraszam Cię, że nie odpisałem ale nie miałem czasu na Forum. A teraz to już  nie ważne.  

 

A ja jestem w rozterce. Co zrobić. Sprzedać czy zostawić

Jak leży w pudełku to chciałbym go sprzedać. A jak założę to już nie.

20220811-190448.jpg 

 

 

 

Wniosek .......

Nos cały czas 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Przepraszam Cię, że nie odpisałem ale nie miałem czasu na Forum. A teraz to już  nie ważne.  

 

A ja jestem w rozterce. Co zrobić. Sprzedać czy zostawić

Jak leży w pudełku to chciałbym go sprzedać. A jak założę to już nie.

20220811-190448.jpg 

Ja mam prostą zasadę - jak zawodnik grzeje ławę i nie widzi akcji to wędruje na bazarek 🤷‍♂️


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

Wniosek .......

Nos cały czas 😀

Tak się nie da. Ma silną konkurencję. 

 

5 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Ja mam prostą zasadę - jak zawodnik grzeje ławę i nie widzi akcji to wędruje na bazarek 🤷‍♂️

Bardzo dobra zasada. Również ją zawsze stosuję. Tylko on nie grzeje ławy. Jest noszony w każdym tygodniu. Oprócz wakacji. Nie załapał się.  😒


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.