Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Tak się nie da. Ma silną konkurencję. 

 

Bardzo dobra zasada. Również ją zawsze stosuję. Tylko on nie grzeje ławy. Jest noszony w każdym tygodniu. Oprócz wakacji. Nie załapał się.  😒

Nie sprzedawaj. To jest turbo świetny zegarek, bardzo pasko lubny. Moja żona ma zasadę 2. 2 miechy trzymie torebkę, jak nie pokocha to puszcza dalej. Załóż mu nową gumę czy tam nato. O, albo erikasoriginals!


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te nasze - obecne 62MAS były dobrze zrobione (sensu stricto), to byłyby naprawdę realną konkurencją nawet dla droższych diverów. Inna sprawa, że nie jestem w stanie pojąć, jak Seiko może firmować tak wykonane zegarki? W dużym czasie to jest zwyczajnie antyreklama dla Seiko. Kilka dni temu usłyszałem na ten temat moim zdaniem niezłą konkluzję - ,,taki produkt jest zaprzeczeniem istoty zegarmistrzostwa. Dokładność jest tutaj zwyczajnie kwintesencją mikromechaniki". Trudo mi się z tym nie zgodzić 😔

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to że Certina w zegarku za 1800 zł (DS podium) czy za 3000 (DS action driver) że Epos za 2800 że Mido za 3500 potrafi zrobić zegarki nie tylko dobrze wykonane ale też punktualne z dokładnością do 2 czy 5 sekund na dobę bez większego względu od naciągu sprężyny a Seiko tego nie potrafi i jeszcze wolą za te zegarki ponad 4k.... Smutne to trochę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko to Seiko. Nie można porównać do Eposa, Mido czy Cytryny. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to nie wszystko. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek w świetnych okolicznościach przyrody - na szlaku w Górach Pieprzowych 😎

20220814_105728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2022 o 20:13, Dorian06 napisał(-a):

Cena to nie wszystko. 

Stety niestety Seiko ma to coś, że mimo niedoróbek ludzie je kupują. Te zegarki dają mnóstwo funu


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2022 o 19:35, MieszkoMieszko napisał(-a):

Dlaczego nie porównywać skoro modele w podobnym przedziale cenowym?

Można a nawet trzeba. 

Jednak Seiko oprócz ceny ma jeszcze fun factor, ciekawą historię i często lepszy od konkurencji design. 

Nie wspominając o mechanizmach In-house. 

 

Nie jest to jednak usprawiedliwieniem kiepskiego QC. 

 

5 godzin temu, furraan napisał(-a):

Świetny zegarek w świetnych okolicznościach przyrody - na szlaku w Górach Pieprzowych 😎

Moje wczorajsze foto z Ojcowskiego Parku Narodowego. 

DSC_0918.thumb.JPG.4f32af73ef678d83cd4d5f1f4a75d6ce.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220818-075947.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, softshell napisał(-a):

te modele już poniżej 6k raczej nie zejdą ;)

Niedawno na jednej z grup poszedł po jakieś 3600. Fajny wizualnie zegarek, "niecentrujacy" bezela wcale mi nie przeszkadza, ale +-20 sekund na dobę nie dałem rady przełknąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mroova napisał(-a):

Niedawno na jednej z grup poszedł po jakieś 3600. Fajny wizualnie zegarek, "niecentrujacy" bezela wcale mi nie przeszkadza, ale +-20 sekund na dobę nie dałem rady przełknąć 

 

Oj tam, "szczęśliwi czasu nie liczą" ;) A tak na serio, w obecnej cenie regularnej ten zegarek nie jest dla mnie tyle wart.

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aktualnej cenie regularnej, to co najwyżej Rolexy czy sportowe AP i Patki są warte swojej ceny. Tylko nie da się ich w niej kupić.

No, może jeszcze bazowe Tissoty, Certiny, Seiko. Reszta jest zdecydowanie overpriced. Do czasu, aż się przyzwyczaimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2022 o 19:29, softshell napisał(-a):

te modele już poniżej 6k raczej nie zejdą ;)

W listopadzie wyrwiesz za 5k 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-6k. za niecentrujący bezel z piaskiem na tubusie a godzinowa się nie pokrywa z indeksem o pełnej godzinie? 🙆 

Dziękuję ... postoje :D 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1011.thumb.JPG.7c0dee33d5cd6fd1ccb51c972aa581f4.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

5-6k. za niecentrujący bezel z piaskiem na tubusie a godzinowa się nie pokrywa z indeksem o pełnej godzinie? 🙆 

Dziękuję ... postoje :D 

mam wrażenie, że te 3-4 lata temu jeszcze dało się kupić higher-end seiko dobrze wykonane. Dzisiaj, niezależnie od półki cenowej jest paździeż. Dorzuć do tego:

 

- latające endlinki

- krzywo nabita kropka na bezelu

- dokładnośc w widełkach ale możesz trafić +2 albo +20  xD 

- ostanio luma w nowszych, lepszych modelach wcale nie jest taka mocna. Zaczęli przycebulać na limibrite 

 

I tak lubię seiko, jednego nawet kupiłem ostatnio ale raczej nie zanosi się na więcej.  :D Prędzej wszystko opylę i kupię Omegę.

Tylko, że tam też są babole :P więc nie wiem czy mi się chce :D


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

DSC_1011.thumb.JPG.7c0dee33d5cd6fd1ccb51c972aa581f4.JPG

Wybitnie źle 🤪 wygląda na Twojej ręce 😎  Jeżeli więc centruje i wskazówki są na ,,12" ok, to go odkupię od Ciebie 😋 Przemysł to dobrze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, furraan napisał(-a):

Wybitnie źle 🤪 wygląda na Twojej ręce 😎  Jeżeli więc centruje i wskazówki są na ,,12" ok, to go odkupię od Ciebie 😋 Przemysł to dobrze 😉

Wiem, ale jakoś z tym muszę żyć 😜

U mnie wszystko centruje, żadnych problemów z koronką, datą, wskazówkami czy tarczą. A problem z taką sobie bransoletą rozwiązałem dokupując tą od Uncle Seiko, gumę od Zuludiver i garść nato 🤣

 

Tak patrząc jaki dobry egzemplarz mi się trafił, to musiałbym go wycenić grubo powyżej 8k pln 🤑


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2022 o 15:05, evilym napisał(-a):

W listopadzie wyrwiesz za 5k 🙂

To i tak zbyt wysoka cena jak dla mnie za ten zegarek. Jeszcze 2 msc temu jeden sprzedawca proponował mi cenę 4,5, kiedy na półce było prawie 5,5k. Mogę się mylić, ale śmiem twierdzić, że sprzedaż tego modelu nakręca system polecajkowania na IG i stąd cena tego zegarka. Kwoty influencerów poszły w górę to i cena zegarka wzrosła do ponad 6k. Kowalski zaś wydając za ten model już całkiem niezłą sumkę ma się cieszyć, że kupił model seiko, który zbiera serduszka na Instagramie i jakoś mnie to nie przekonuje. Gratuluję tym, którzy wyhaczyli ten zegar (nowy) za 4k. Myślę, że to dobra cena, jak za taki model, bo to ładny zegarek, ale powyżej tej kwoty rozglądnę się za czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4k to bez żalu sprzedam swojego. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Za 4k to bez żalu sprzedam swojego. 

Za pu ceny wezmę 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 4k to pu :D to mamy dil. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.