Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Ronny

Seiko SKX007 śpieszy się od 5 do 10 minut

Recommended Posts

Mam problem z moim Seiko SKX 007. Zaobserwowałem, że od pewnego czasu zaczął się śpieszyć o jakieś 5 do 10 minut w ciągu całego dnia. Kiedy nastawię go rano ok. godz. 7.00 to pod koniec dnia zamiast pokazywać np. godzinę 21.00, na zegarku jest 21.05 albo nawet 21.10.

Nie tak dawno zegarek spadł mi z półki i przypuszczam, że zapewne rozbieżność w mierzeniu czasu wiąże się z tym przykrym zdarzeniem.

Czy moglibyście polecić mi dobrego zegarmistrza na terenie Trójmiasta (najlepiej w Gdańsku), który specjalizuje się w zegarkach Seiko lub po prostu jest specjalistą i dobrze zdiagnozuje, naprawi zegarek?

Zegarek mam od ponad 3 lat, do tej pory nie było z nim żadnych problemów.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Zegarmistrz Baum na Waryńskiego 40 w Gdańsku, Brylewski w Galerii Przymorze lub Rudzionek na Podwale Staromiejskie 62/68B.

Mam podobną sytuację po upadku 009

Trochę dłubię w zegarkach, ale do tej pory, to były proste zabiegi, wymiana tarczy, daty, wskazówek, regulacja +/-

Czy ktoś wie co powoduje śpiesznie zegarka, czy samodzielnie można to naprawić, czy od razu do majstra?

Zerknij na włos, może spadł z przesuwki. Ogólnie najpierw patrz od strony balansu, potem wychwytu, czy palety w porządku

dziękuję pięknie za podpowiedź, rozkręcę i popatrzę :)

edi

włos w porównaniu innym działającym poprawnie, ułożony jest trochę inaczej i balans chodzi dwa razy wolniej

Edited by szalek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By siomon
      Na sprzedaż Seiko SPB101J1 czyli czarne Sumo trzeciej generacji (szafir, rezerwa 70h).

Zegarek jest używany, w bardzo dobrym stanie, są drobne ryski na zegarku i bransolecie ale nic poważnego, stan mocne 8/10.
      Kupiłem go na forum, mam do niego dwa pudełka ale nie znalazłem dokumentów, nawet nie pamiętam czy je miałem.
      Dostałem go z dość mocno zużytą gumą Seiko, którą też załączam. Do zegarka mogę dorzucić nową dedykowaną bransoletę Miltat typu Endmill.
      Sprzedaję ponieważ kliknąłem SBDC31. 

Cena 2100 PLN + wysyłka.
      Bransoleta Miltat +250 PLN.

Tylko sprzedaż, cena nie jest sztywna Zapraszam!

• By siomon
      Na sprzedaż Seiko SKX781 czyli pomarańczowy Monster pierwszej generacji.
      Zegarek jest używany, w naprawdę bardzo dobrym stanie, na prawidłowym chodzie (około +15sek / 24h), bezel i koronka pracują bez zastrzeżeń, stan mocne 8/10. Brak pudełka i dokumentów.

Zegarek mogę sprzedać w różnych konfiguracjach paskowo bransoletowych.  Do wyboru jest nowa guma OEM Seiko (stan 10/10), nowa bransoleta OEM Seiko (stan 10/10) oraz obecnie założona bransoleta Geckota (solidna, skręcana, stan 9/10) lub kombinacje do ustalenia

Cena za sam zegarek to 1450 PLN + wysyłka.
      Guma +50 PLN, bransoleta Geckota +150 PLN, bransoleta Seiko +250 PLN.

Tylko sprzedaż, cena raczej jest sztywna Zapraszam!

• By tesiwoj
      Cześć poszukuję bezel do Seiko snzh57, straciłem go w wyniku wypadku, chciałbym odremontować zegarek.
      Poproszę was o informację gdzie mógbym zdobyć  oryginalny lub ewentualnie pasujący od innego modelu Seiko. 
    • By madrock
      Szanowni Koledzy,

Prosiłbym w miarę możliwości o pomoc w stwierdzeniu oryginalności kieszonkowych zegarków ( udało mi się kupić je za grosze, dosłownie) Dwa rzekome IWC i zegarek oznaczony jako Tavannes Watch Co. Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć o Tavannes? Czy opłaca się je naprawiać i czyścić - chodzi o jedno IWC i Tavannes, drugi IWC sprawny i pięknie chodzi. Czy ktoś ewentualnie może mi podsunąć dobrego zegarmistrza? Serdecznie dziękuję z góry za pomoc.  

• By T Atomicus
      Witam
      Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie jakiś, raczej mechaniczny, nurek od Seiko.
      Raczej żółw, taki do 2000zl, ale pewnie i tak kupię lekko używany.
      Kiedy? Raczej nieprędko, bo zegarki raczej używam niż kolekcjonuje, a właśnie zakupiłem victorinoxa inoxa.

Na razie czytam, oglądam, przymierzam.
      Tylko, że wciąż nie rozumiem tych seikowych oznaczeń.
      Jest w tym jakaś logika i głębsza myśl, czy seiko te symbole losowo nadaje?

Ostatnio znalazłem taką stronę z wykazem/porównaniem różnych modeli:
      https://www.theseikoguy.com/seiko-turtle/
      Są tam i podobne przewodniki po SKX, Monsterach, Sumo, Samurajach i nie tylko.
      Imho to genialne miejsce. Zna ktoś coś lepszego?

Brakuje chyba tylko niemechanicznych nurasów SEIKO.
      Jest gdzieś podobne zestawienie solarów i kinetików? Bo u tego seikoguya chyba nie ma.

Wracając do żółwi - wychodzi na to, że Seiko produkuje teraz trzy linie - standard, Kinga i mini. A zegarki wewnątrz serii różnią się tylko kolorem i bransoletą. No chyba, ze jest jakaś edycja specjalna. Tak?
      Ale w takim razie skąd aż takie różnice w cenach na runku wtórnym?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.