Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Schioedtei

Która kostka w negatywie

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kostki w negatywie i chciałbym poprosić o podpowiedzi jakie mam opcje jeśli chcę żeby zegarek miał :

Automatyczne podświetlenie

Solar

RC

Żeby koperta i pasek były czarne

 

I ok razu też pytanie czy jedne są bardziej czytelne od innych?

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-M5610(1B i BB) , GW-B5600(BC-1B - z kompozytową bransoletą) lub na bogato kostka full metal GMW-B5000GD-1.

Czytelność tych pierwszych nie powala (z minimalną przewagą GW-B5600) , przy full metalu jest zdecydowanie lepiej (wyświetlacz STN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres modeli pozostaje podobny : GW-M5610-1 , GW-B5600BC-1 (na bransolecie , ale nie każdemu może przypaść do gustu złota ramka na szkle) i full metal GMW-B5000G-1. Ewentualnie kwintesencja kostek czyli GW-5000 w stalowej kopercie ale tu zakup jedynie z eBay bądź import z dalekiego wschodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo , to ten sam moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka GMW-B5000 występuje zarówno w negatywie jak i w pozytywie. Która ładniejsza to już rzecz gustu. Ja uważam, że negatyw bardziej pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu zakupiłem używanego GM-5610-1 i byłem naprawdę zadowolony. Z czasem zechciałem plastik zamienić na wersje metalową. Pokusiłem się o zakup ubranka u chińczyka w wersji srebrnej. Wizualnie wyglądało to nie najgorzej jednak ubranko łapało rysy jak szalone.. więc radość trwała krótko.. 

Po przemyśleniu sprawy padła decyzja - Casio G-Shock GMW-B5000GD-1ER . Jestem mega zadowolony, jeśli chodzi o jakość to nie ma co porównywać całkiem inny materiał - nie rysuje się i wygląda naprawdę świetnie. Cena może trochę odstraszać jednak warto.

Edytowane przez Czarny85stw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny, może po czasie podpowiesz z doświadczenia, bo jak rozumiem masz obie wersje bransolet i ponad pół roku użytkowania?

Pierwsze wrażenie napisałeś jakzrozumiałem, a jak po czasie wyglądają bransolety? Jak ma się ta z Chin do tej oryginalnej Casio?

Stoję przed dylematem, czy ubrać biała kostkę dw5600 7er w bransoletę od PingPonga czy kupić oryginał GMW5000. 

Mam5610 bb i TS, WC i Autopodswietlanie nie robią na mnie wrażenia, ostatnie wręcz zniechęca i nie są to powody do dużej dopłaty, za to w GMW przekonuje mnie jakość wyświetlacza i właśnie bransoleta. Jako że, akurat 5600 7er ma całkiem dobry wyświetlacz, to różnica dla mnie znacząca to głównie bransoleta. Bezel z bransoletą u Chińczyka 200 PLN, a zakup GMW to 2000 PLN. Spora różnica. Gdyby brać pod uwagę tylko bransoletę to warto? Jest duża różnica w jakości po jakimś czasie użytkowania? Podobno te oryginalne też się sporo rysują i ludzie szukają ich do wymiany? 

Edytowane przez Endig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może od razu kup jakieś Skmei do tego podrabianą bransoletę i w ogóle tanio wyjdzie.. Jak podejdzie to wtedy wtedy kupisz oryginał Casio GMW-B5000GD i wówczas możesz na forum się tym chwalić, bo tak to..
Ani podróbki, ani same pomysły podróbek nie są tu mile widzane. Kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufam, że źle odebrałeś moje intencje. Szukając  zestawu srebrna bransoleta i bezel do DW5600 znalazłem ich sporo na portalu z Chin, na oryginalne nie trafiłem. Czy ja potrzebuję napis Casio na bransolecie? Jakby był, byłoby super, ale nie musi. Tyle co do dbałości o oryginalności ... Jeśli kupię pasek NATO z alli... i założę go do Omegi czy ulubionej kostki, to też napiszesz żebym kupił sobie lepiej Skmei i się tym chwalił? Jak zamówię do swojej obecnej kostki bezel i pasek z Chin, dlatego że mi się podoba konkretny kolor, a w polskiej dystrybucji nie ma dostepnego, to jestem wyklęty z purytańskiego forum. Jestem pijak i złodziej bo w połowie zegarków mam nieoryginalne paski. A do tego nie mam czym się chwalić. 😉Zapytałem osobę, która miała dwa przedmioty o ich porównanie i napisałem, że istotna dla mnie jest sama jakość bransolety a nie porównanie samych zegarków czy modułów i funkcji. 

 

Wiesz, mógłbyś pomóc np. wskazując sklep gdzie kupie oryginalne bransolety z bezelami i np. pisząc coś o ich jakości.

 

Pozdrawiam miło.idget span

Edytowane przez Endig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywał bym pasków NATO, bo to inny temat, na swój sposób zrozumiały, do bransolety, która ma "imitować" droższy rzeczywisty model. Sam miałem paski nato do innych zegarków, jak i bransolety typu mesh, super engineer itd. Wiem jedno, co oryginał to oryginał. Dalej tłumaczyć nie ma czego, zresztą nie che już mi się nawet. Nie zrozumiesz, to już twoja sprawa. Twój wybór. Ja wiem jedno, ZAWSZE kończy się na tym, że i tak ostatecznie kupisz oryginał. Oczywiście najpierw będziesz się bawić w pingpongi, bo taniej, a potem i tak wyjdzie na jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając różne aspekty, choć trudno to czasem przyznać, masz rację. 

Dobrze to ująłeś, cokolwiek bym nie kombinował, jeśli kupię jakąś imitacje, to ostatecznie i tak wyląduje z kolejną kostką w postaci GMW. 

Dzięki i pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam gbx-100. Jedyny tak zajeb.. negatyw jaki akceptuję. A dla mnie mogą one nie istnieć.
 

20210526_073658-picsay~01~01.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
7 godzin temu, p.r.p. napisał(-a):

Polecam gbx-100. Jedyny tak zajeb.. negatyw jaki akceptuję. A dla mnie mogą one nie istnieć. emoji41.png
 

20210526_073658-picsay~01~01.jpg

 :D

 

Screenshot_20210526-144500_Chrome.thumb.jpg.8e00e527c46699adcf1f5737f7eb0a6e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Noodles napisał(-a):

 :D

 

Screenshot_20210526-144500_Chrome.thumb.jpg.8e00e527c46699adcf1f5737f7eb0a6e.jpg

A dziękuję, dziękuję.. 🤣 Właśnie zauważyłem. 🤣 🤣 🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.