Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grigoris1

Systeme Breguet - widzieliście coś takiego?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Przyznam,że przez wiele lat nie spotkałem takiego rozwiązania:

 

fc76b4677ef93a79med.jpg

 

Opis na deklu wewnętrznym brzmi: "Systeme Breguet", a na werku "Remontoir Breguet, Enregistre".

 

Na chwilę obecną nic nie znalazłem w necie - może wiecie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej od razu napisać Breguet?

Po co systeme, spiral, srutu tutu?

Breguet 4666 i może ktoś to kupi.

post-89854-0-09760800-1576432547_thumb.jpg

post-89854-0-24692800-1576432581_thumb.jpg


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemy spiral? Przecież Spiral Breguet oznacza włos Bregueta... 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiral Breguet spotyka się bardzo często, ale taki system naciągu sprężyny jak w moim kluczykowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zobaczyć, co jest pod tarczą, bo tam jest odpowiedz czym ów system tak naprawdę jest. Bo widać, ze po prostu nie nakręca się sprężyny bezpośrednio tylko pod tarczą jest jakaś przekładnia. Tu może tylko chodzić o odwrócenie kierunku nakręcania (spotykane w zegarkach angielskich, gdzie po usunięciu łańcuszka stosowano takie rozwiązania, by nakręcało się wciąż w druga stronę), a może to jednak coś więcej... odpowiedz jest pod tarczą :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo Breguet miało podnosić wartość zegarka.

Breguet to przez lata niedościgniona jakość i najwyższe ceny. Kilka walizek zegarków z napisem Breguet a Paris albo spiral Breguet trzeba było na jeden oryginał.

W czasach A.L. Breguet'a w samym Paryżu powstało więcej podróbek niż wyszło z firmy Breguet.

Przekładając na nasze czasy to dokładnie jak rolexy ze wschodu.

 

Spiral breguet lub breguet overcoil to sposób opracowany przez bregueta na takie ułożenie ostatniego zewnętrznego zwoju sprężyny włosowej aby przy ruchu balansu w kierunku zwijania i rozwijania sprężyny włosowej uzyskać maksymalnie identyczne parametry ruchu.

Chodziło o zbliżenie się do teoretycznego izochronizmu.

 

To sposób na wygięcie spŕężyny włosowej a nie włos Bregueta. Włosów by mu zabrakło.

 

Napis spiral breguet można spotkać na zegarkach niskiej jakości, lub odwrotnie nie ma ich na zegarkach najwyższej klasy.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? A myślałem ze te zegarki naprawdę mają włosy Bregueta wyciągnięte prosto z jego trumny. Dzięki - tyle lat żyłem w błędzie.

Tu mam taki niskiej klasy zegarek - podróbkę Bregueta...

 

post-2232-0-80389100-1576438594.jpeg

 

Myślałem, ze choć włos jest prawdziwy...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwiąznia w zegarku kol. Grigorisa

 

Zgadzam się jest nietypowe.

 

Odwrotne, to znaczy ustawianie wskazówek w kluczykowym poza osią centralną były stosowane.

Wystarczy obejżeć zdjęcie w lewym górnym rogu każdego mojego posta !!!

Tu chodziło o bezpieczeństwo kamieni na osi centralnej.

 

Celu wykonywania obejścia naciągu to trochę przerost techniki nad zdrowym rozsądkiem. Żart? zadanie do wykonania w szkole zegarmistrzowskiej?

Z przyjemnością zobaczę dwa koła naciągu i mechanizm zapadkowy. I nic więcej.

 

Ani Breguet, ani Remontoir.

Ciekawostka


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciekawe z której części ciała jest włos u mojego czasomierza...

 

Nie zgodzę się też z teorią jakoby napis "spiral Breguet" pisano na zegarkach niskiej jakości.

 

A pod tarczę zajrzę oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? A myślałem ze te zegarki naprawdę mają włosy Bregueta wyciągnięte prosto z jego trumny. Dzięki - tyle lat żyłem w błędzie.Tu mam taki niskiej klasy zegarek - podróbkę Bregueta...

attachicon.gif6A0AA582-10D5-4223-B2F4-4FEFBECC93C8.jpeg

Myślałem, ze choć włos jest prawdziwy...

15 rubis....

Masowy standart średniej klasy.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka masówa...

 

post-2232-0-52065600-1576439301.jpeg

 

post-2232-0-94103200-1576439317.jpeg

 

Nie mówię, ze to top, ale nie jest to zegarek „niskiej jakości”


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tekst ze strony breguet.com

 

Important information

 

A large number of “fake Breguets” were made in the late 18th century and throughout the 19th century. There were considerably more of them than real Breguet pieces.

 

Any pocket watch with an individual number higher than 5500 can be considered fake. Any 19th-century pocket watch bearing the signature “Breguet à Paris” is fake. Furthermore, any watch bearing the words “Spiral Breguet” was not produced by Breguet. Between the 1880s and 1910, many manufacturers added this inscription in large letters to their products to add to their credibility. However Breguet never used this type of inscription

 

Więcej na stronie muzeum....

Proszę obrażać się na firmę Breguet.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że wiele osób interpretuje napis „Spiral Breguet” jako markę to inna sprawa. To, że czasami producent celowo eksponował ten napis by ktoś pokojarzyl go z marką Breguet, tez.

 

Ale co innego Breguet a Paris, będący fałszywą marką, de facto podróbą, a co innego Spiral Breguet oznaczający rozwiązanie techniczne.

 

Na stronie muzeum byłem... w muzeum zreszta tez.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmwas

IWC miało wyśmienite mechanizmy. Tzw woły robocze. Dokładne i nie do zajechania.

Cal 53 był produkowzny około ( podaję z pamięci ) 35 lat.

Albo dłużej.

 

Zenith ze swoim sztandarowym mechanizmem jest oceniany na równi z IWC i był produkowny równie dlugo.

Po co zmieniać i udoskonalać doskonały rynkowo wyrób?

 

Nie zmienia to faktu, że to masówka.

Średniej klasy masowy wyrób.

I za to dostawał medale na wystawach

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwiąznia w zegarku kol. Grigorisa

 

Zgadzam się jest nietypowe.

 

Odwrotne, to znaczy ustawianie wskazówek w kluczykowym poza osią centralną były stosowane.

Wystarczy obejżeć zdjęcie w lewym górnym rogu każdego mojego posta !!!

Tu chodziło o bezpieczeństwo kamieni na osi centralnej.

 

Celu wykonywania obejścia naciągu to trochę przerost techniki nad zdrowym rozsądkiem. Żart? zadanie do wykonania w szkole zegarmistrzowskiej?

Z przyjemnością zobaczę dwa koła naciągu i mechanizm zapadkowy. I nic więcej.

 

Ani Breguet, ani Remontoir.

Ciekawostka

 

Lewy górny róg widziałem - cieszę się, że porównujesz mój werk do takiego chronometru :)

 

Konstrukcje Favre-Jacota to klasa co najmniej średnia - ten mój tutaj to Billodes, więc stajnia jest ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facre Jacot zaczynał od masówki ;) podobnie jak Henryk Moser. Mam takiego Mosera, co mi ludzie nie wierzą, ze to Moser, bo za niskiej klasy ;)

 

Wspomniana IWC tez ma na koncie niskiej klasy mechanizmy. Zdecydowanie - niskiej :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma w swoim dorobku zegarki wysokiej klasy i też zegarki klasy niskiej, tyle tylko, że firmy ze szczytu mają zdecydowaną przewagę tych wysokiej klasy, a firmy notowane nisko mają zdecydowana przewagę zegarków zwanych "masówką".  Są też wyjątki, ale nie nie ma o co się spierać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak Piotrze....

Ale ta dyskusja chyba była o czymś innym.

W odpowiedzi kol. Grigorisowi, po dokładnej analizie zdjęcia pokazałem bezczelną fałszywkę, i zrównałem z nią pokazany mechanizm, dodałem też inskrypcje na kopertach Spiral Breguet.

Wszystkie te przypadki to podszywanie się pod firmę Breguet.w dalszej części dyskusji podparłem tę opinię cytatem z oficjalnej strony www.breguet.com dotyczącej tego zagadnienia.

 

Kol. Pmwas w tej sprawie odpowiedział:

 

"To, że wiele osób interpretuje napis „Spiral Breguet” jako markę to inna sprawa. To, że czasami producent celowo eksponował ten napis by ktoś pokojarzyl go z marką Breguet, tez."

 

Dobrze, zgodził się z tezą firmy Breguet, że taki napis wprowadza (celowo) w błąd.

Nastēpnie wykonał piękny szpagat intelektualny i zaprzeczył;

 

"Ale co innego Breguet a Paris, będący fałszywą marką, de facto podróbą, a co innego Spiral Breguet oznaczający rozwiązanie techniczne. "

 

Raz Breguet jest podróbą drugi raz nie. Warto dodać, że Breguet nigdy nie stosował żadnej z tych nazw.

To "rozwiäzanie techniczne" z 1795 roku ma swoją neutralną nazwę bez podszywania się.

 

Skomentowłem również być może w odrobinę niestosowny sposób tłumaczenie "włos Bregueta".

Oj, dostało mi się trochę złośliwiści. Pewnie zasłużyłem. Tłumaczy mnie wiedza z doświadczenia jak różni ludzie rozumieją napis Spiral Breguet, i jakie bzdury wygadują.

W tej sprawie zachowanie MODERATORA mnie osobiście zadziwia.

 

Napisałem również:

 

"Napis spiral breguet można spotkać na zegarkach niskiej jakości, lub odwrotnie nie ma ich na zegarkach najwyższej klasy."

Tyle i aż tyle. Potwierdzam i nie wycofuję się.

 

Trochę później w komentarzu do zdjęcia tylnego dekla Zenitha napisałem:

"15 rubis....

Masowy standart średniej klasy."

 

Moderator dokonał niestosownej kompilacji tych dwóch wypowiedzi i pokazujäc zdjęcia Zenitha opatrzył je komentarzem:

"Masówa... ... niskiej jakości"

Ależ ja napisałem masowy standard średniej jakości. Napisałem to zanim zobaczyłem namechanizmie nr 2 935 162.

DWA MILIONY DZIEWIĘĆSET TYSIĘCY!

z czego 95% to röżne wersje właśnie tego mechanizmu.

No nie jest to seria limitowana.

Proszę zestawcie ją z ilością zegarków kieszonkowych wykonaną przez A.L. Bteguet około 5500.

 

Ja w podziwie, uznaniu, szacunku dla sztuki, rzemiosła i geniuszu Abrahama Luisa Breguet chcę odróżnić go od firm przemysłowo produkujących zegarki w setkach tysięcy sztuk. Zegarki też piękne ale zupełnie inne.

 

Kolego Pmwas, kolego moderatorze, o co tu chodzi?

O co ci chodzi? Gdzie jest problem?


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic mi nie chodzi. Spiral Breguet oznacza nic innego, jak włos breguetowski. To, ze niektórzy producenci tak to eksponują, żeby wywołać skojarzenia z marką Breguet to inna sprawa. Jednak - jak widać na przykładzie mojego Zenitha - nie zawsze tak było - chyba nie sądzisz, ze Zenith podszywał się tym napisem pod tą markę. Zatem „spiral Breguet” oznacza włos breguetowski, a Breguet a Paris to podróba - czego tu nie rozumieć???


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja chciałem się tylko dowiedzieć czegoś o tym systemie... ;)

I o to chodzi na tym forum - krem de la krem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grigoris,

Przepraszam, ale tylko troszeczkę...

Przecież to ty masz w ręku ten mechanizm.

Ten "systeme breguet" "*zarejestrowany* remontoir breguet"

Wystarczy zdjąć tarczę zrobić zdjęcie i pokazać.

Wszyscy byśmy się dowiedzieli.

 

Co to może być?

1. System naciągu od słowa remontoir.

2. System stałosiłowy od słowa ( o paradoksie ) remontoir.

3. Nieuprawnione podszywanie się.

 

Ad 1.

Może to wykorzystanie, rozwinięcie innowacji bregueta, naciąg automatyczny.

Powinno to wyglądać mniej więcej tak:post-89854-0-83718700-1576757609.jpg

Podobieństwa nie są powalające ale kto wie...

Może pod tarczą jest mechanizm samonaciągu.

Ad 2.

A może to jest jeszcze ciekawszy mechanizm.

Remontoir d'egalite, constant force, stałosiłowy.

W skrócie chodzi o dostarczenie do koła balansowego impulsów zawsze o stałej sile.

Kazdy impuls równy niezależnie od stopnia rozwinięcia sprężyny naciągu, lub cyklicznie co kilka kilkanaście sekund podciąganie sprężyny naciągu.

Może w tym mechaniźmie mamy takie rozwiązanie....

Przecież można sobie wyobrazić, że nakręcając ten mechanizm nakręcamy inną, niewidoczną od strony mechanizmu sprężynę naciągu. W widocznym bębnie jest sprężyna powiedzmy pośrednia wystarczająca do napędu przez krótki cykl, oś np. sekundowa może przez krzywkę wyzwalać/ uruchamiać ponowne nakręcenie sprężyny pośredniej.

Grigoris, proszę dawaj zdjęcie!

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Mechanizm podobny do tego.

post-89854-0-84057300-1576759235_thumb.jpg

 

Ad 3.

Wydaje mi się, że nic z powyższego, nakładanie na taki mechanizm wysublimowanych rozwiåzań to jak kwiatek do kożucha.

Analiza zdięcia pokazuje brak jakichkolwiek śladów. Brak wierceń wkrętów etc.

 

Uważam że to nieuprawnione użycie nazwy breguet.

Wygląda to na proste obejście przekazania naciągu zamiast bezpośrednio.

Wynalazek podobny do karabinu z wygiętą pod kątem 90 stopni lufą do strzelania z za rogu.

Ten przykład jest piękny

post-89854-0-82524300-1576761854.jpg

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam,że to unikatowe rozwiązanie i ma dużą wartość kolekcjonerską - takich rzeczy nie spotyka się często.

 

704f54e005c983f0med.jpg

 

A wyszło to z manufaktury Georgesa Favre Jacota, czyli nie byle skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jest unikatowe. O wartości kolekcjonerskiej decyduje kolekcjoner, to jest poza dyskusją.

Dziękuję za zdjęcia.

 

Związku z Breguetem nie widzę ale mogę się mylić.

Przed świętami przyjdzie do mnie książka Emmanuela Breguet pod tytułem Breguet art and innovation in watchmaking. Naprawdę jestem trochę zakręcony na tym punkcie.

Jak coś odrobinkę podobnego znajdę to napiszę.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środkowe koło zębate naciągu jest zamocowane na sprężynie. Taka konstrukcja pozwala na rozłączenie przy oporze na bębnie i jednocześnie zbyt dużej sile przyłożonej do koła pierwszego przez kluczyk.

 

To nie jest obejście dla obejścia. To sposób realizacji sprzęgła dołożonego do gotowego mechanizmu. Czyli porównanie z pistoletem ze wsteczną lufą (samo w sobie bardzo zabawne) było moją grubą przesadą.

 

Jaki to ma związek z firmą Breguet?

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez tuls
      Witam, jestem w posiadaniu zegarka ze zdjęć. Nie wiem, czy jest na chodzie - nie mam kluczyka. Bardzo proszę o informacje, czy zegarek ma jakąś wartość? Średnica koperty 5,6 cm, grubość koperty 2 cm. Z góry dziękuję za pomoc.









×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.