Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kuka

Citizen eco-drive czy pulsar solar?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie pulsara do noszenia na co dzień. Później dokupiłem citizena jednak stwierdziłem, że są to zegarki bardzo do siebie podobne i jeden z nich będzie mi niepotrzebny. Citizeny są na forum bardziej poważane ale wygodniejszy jest jak dla mnie pulsar. Może to kwestia bransolety, może tego że pulsara używam na codzień a citizena miałem na ręku raz i pasek jest sztywny, nie wyrobiony. Na pewno koperta w pulsarze jest mniejsza i przez to wygodniejsza. Proszę o poradę, który z nich zostawić? Oba mi się podobają. Czy citizen jest jakoś wyraźnie lepszy?post-111096-0-06695400-1576426192_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tego, który sprawia Ci więcej radości i częściej gości na nadgarstku. Choć za Citizenem przemawia mechanizm Eco-drive co niweluje kwestie wymiany baterii przez długie lata, a pasek zawsze można zmienić lub ponosić i się na ręce ułoży. Osobiście głos na Citka

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za Citizenem przemawia mechanizm Eco-drive co niweluje kwestie wymiany baterii przez długie lata

 

 

Czy solar w Pulsarze też tego nie gwarantuje?

Pulsar is "made by" Seiko więc nie jest taki zły :)

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jakoś nie dojrzałem tego "solara". Zatem remis, choć wizualnie mi bardziej podchodzi Citek

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniejszy Pulsar i bardziej uniwersalny. Mnie osobiście te ryflowania na kopercie Citizena średnio się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Skłaniam się do opinii kolegi o nicku basisty i zdjęciu wokalisty Queen. Ponieważ użytkuję pulsara to go sobie zostawię. W takim razie sprzedam albo wymienie citizena. Chciałbym sobie kupić coś w tym stylu do garnituru:post-111096-0-65366400-1576434945_thumb.jpg

post-111096-0-56394200-1576435007_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SOWIZDRZAL
      Znalazłem zegarek, który spełnia wszystkie moje założenia, Seiko SBTM217. Bezobsługowy - wieczny kalendarz, solarny, sterowany radiowo, i nawet w tytanie, co by ręki nie obrywał. Poszukałem do niego kontrapunktu w postaci Citizena CB3010-57L, żeby upewnić się w swoim wyborze. No i niestety, na sam koniec natrafiłem na Seiko Astron SBXY031, który zagmatwał prosty wybór. Przy założeniu całkowitych kosztów zakupu na poziomie 2500zł., radośnie przebija się przez budżet.
      Caliber 7B72 vs 7B52. Czy warto dokładać do Astrona?
      Specyfikacja 7B72: https://www.seikowatches.com/instructions/html/SEIKO_7B62_7B72_EN/BONDSYcjcdhupi
      Specyfikacja 7b52: nie mogę poszukać.
      Seiko Selection SBTM217
      https://www.sakurawatches.com/seiko-selection-sbtm217
      CITIZEN ATTESA CB3010-57L
      https://www.sakurawatches.com/citizen-attesa-cb3010-57l
      Seiko Astron SBXY031
      https://www.sakurawatches.com/seiko-astron-sbxy031
       
    • Przez Zator
      Witam,
      Posiadam Pulsara na kwarcowym mechaniźmie YM92. Pojawił się po wymianie baterii problem z chronografem. Wskazówki ustawiły się nie na godz 12stej. Próbując wszystko ustawić, niestety poległem. Wydaje mi się, że mogą nie zawsze prawidłowo działać przyciski. Macie jakąś radę, ewentualnie macie do polecenia majstra od Seiko/Pulsara w Trójmieście?
    • Przez slaski.rafal
      Witam, orientuje się ktoś z ludzi obeznanych gdzie mógł bym zakupić taką koronkę? Ewentualnie w jakim zegarku były montowane podobne?

    • Przez JustWalker
      Ja w tytule: szukam Citizen Eco-Drive Day-Date AW0010-01E
      Czarna tarcza. Na godzinie 4-ej dzień tygodnia i miesiąca.

      Jeżeli ktoś wie gdzie można kupić taki zegarek, to proszę o informację.
    • Przez Krzychu06
      Cześć,
      Zegarki mechaniczne są super, ale czasem trzeba mieć bezdusznego bateryjakarza
      Powód, w moim miejscu pracy zegarek jest narażony na stałe wibracje, może nie za silne, ale ciągłe i mam wrażenie, że wpływa to nieco na dokładność chodu zegarka mechanicznego, dlatego szukam zegarka zasilanego słonecznie, nie wiem jak jest obecnie z kineticami, czy wahnik też by nie dostawał w kość w takim środowisku.
      Założenia:
      zegarek do codziennego użytku,
      WR 100m lub więcej,
      solar, ewentualnie kinetic o ile znawcy uważają, że nic się z takim zegarkiem nie powinno stać,
      dobra luma, nie musi to być latarka jak CW Trident, ale ma długo świecić,
      wskazanie GMT, jako duża wskazówka, nie subtarcza małym drugim czasem,
      mała sekunda, żeby nie rzucała się w oczy jak skacze  chyba, że są solary z płynącą sekundą,
      jeżeli wszystko inne zawiedzie, może być chrono, byleby ukryć skaczący sekundnik, wtedy raczej odpada komplikacja GMT,
      budżet do 2000 pln, jak zawsze im mniej tym lepiej.
      RC, BT, GPS itp zbędne, dodatkowy gadżet który nie będzie raczej wykorzystywany.
      Obwód nadgarstka 17,5-18 cm, ogólnie zegarek do ubrań typu dżinsy, i koszulki, do garniaka mam starego poljota
      Pozdrawiam,
      Krzysiek
       
      P.S.
       
      Szukałem na forum, ale nic podobnego nie znalazłem, tylko namierzyłem kolejny zegarek, do listy życzeń, choroba postępuje
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.