Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
tomking

Zegarki HAMILTON - Gdzie najlepiej kupić? Co sądzicie o mechanizmach H...?

Recommended Posts

Cześć.

Jak w temacie, mam pytania ponieważ zamierzam kupić jeden z modeli Hamiltona.

1. Gdzie najlepiej, najtaniej (może jakieś kody) i najbezpieczniej kupić zegarki Hamilton?

2. Co sądzicie o mechanizmach H... gdzie zastosowano części z tworzywa sztucznego? Co oprócz informacji na stronie Hamiltona https://www.hamiltonwatch.com/en-int/hamilton-swiss-movements oznaczają liczby po literze H? Jak wypada jakość i trwałość tych mechanizmów?

A może lepiej wybrać mechaniczny?

Za wszelkie merytoryczne informacje z góry bardzo dziękuję.

niedawno szukałem model pan europe u nas od 3 do 5 tys za zwykłą wersje ,kupiłem w japonii chronographa za 600 euro( kupowałem na ebaye) stąd cena była wyskalowana w euro,wiec sporo taniej,poszukaj na tamtym rynku moze tez Ci sie cos trafi.pozdrawiam

Tworzywa sztuczne od dawna są wprowadzane do mechanizmów zegarków. Ostatnio ETA zaczęła (choć to w sumie żadna nowość) stosować wychwyty z tworzyw sztucznych - o ile wiem jako próbę rozwiązania odwiecznego problemu ze stosunkowo wysokim poziomem tarcia i - w konsekwencji - oliwieniem wychwytu szwajcarskiego. Czy (i jaka) jest przewaga takiego wychwytu nad konwencjonalnym ze stali i rubinu - tylko czas może pokazać i chodzi tu raczej o dekady niż lata...

Moje osobiste obiekcje wynikają z faktu, ze - przy prawidłowej eksploatacji - wychwyt szwajcarski przeżyje i ciebie i twoje wnuki, a tworzywo sztuczne z czasem ulegnie degradacji. Pytanie brzmi - jak szybko to tworzywo konkretnie, czy za 50, czy za 500 lat :) ?

Edited by pmwas

Miłego dnia!

Dzięki za informacje.

W dobie produkcji przedmiotów zużywających się można wnioskować że nie będzie to 500 lat ;) 

Lecz z drugiej strony w czasach polimerów przewyższających swoimi właściwościami niektóre rodzaje stali i nie tylko stali można mniemać że więcej niż 50 ;)

Nie chcę sprowadzać tematu do akademickiej dywagacji, ale jestem po prostu ciekaw jakie jest zdanie w tym temacie, zwłaszcza pasjonatów i znawców.

Czy sklep www.chrono24.pl jest sprawdzony w zakupach? Wygląda to na usługę powierniczą czy coś w tym stylu.

Zobacz oferty na Olfert.de - sprawdzony sklep, mają sporo akcji promocyjnych, do tego można z nimi spokojnie ponegocjować ceny.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Czy można prosić więcej informacji na ten temat? Czy dotyczy to wszystkich mechanizmów ETA, czy tylko wybranych? Gdzie mogę poszukać o tych działaniach więcej wiadomości?

Osobiście będę bardzo wdzięczny za szersze wyjaśnienia i informacje.

Nie, nie we wszystkich ETAch. W tych najnowszych. Zwykłe 2824 i 2892 są wciąż - o ile wiem -  w niezmienionej formie.

Miłego dnia!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By cxax
      Szukam zegarka automatycznego na bransolecie, na co dzień do biura. Do koszuli i marynarki, ale również do bardziej sportowego stroju.

Wstępnie wybrałem 3 modele:
      1. CERTINA DS-1 Vintage Powermatic Big Date

2. TISSOT Gentleman Powermatic Silicium Black

3. HAMILTON Jazzmaster Day Date Automatic (ewentualnie wersja z samym datownikiem, bez dnia)

W rezerwie trzymam jeszcze modele:
      - CERTINA DS-8 Powermatic
      - HAMILTON Khaki Field King Automatic - fajny, wolę bardziej minimalistyczną tarczę.
      - HAMILTON Khaki Aviation Pilot Day Date - chyba trochę za duży.

Mój obwód nadgarstka to jakieś 17,5cm. Co wybrać? Czy są między nimi jakieś istotne różnice czy też brać ten, który bardziej się podoba?

• By korngoldo
      Witam wszystkich,

chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku:

Mam wątpliwość co do firmy Kurfurst, o której jest mało online. Znalazłem właściwie identyczne chronografy marek Buren, Vantage i Oriosa. Wszystkie zasilane mechanizmem Valjoux 7733.

BUREN:

VANTAGE:

ORIOSA:

Istnieje też bardzo podobny, choć już nie identyczny model Hamiltona Ref. 7723 (Valjoux 7730).

Doszukałem się silnych powiązań Hamiltona z Buren i Vantage, mianowicie pod tymi logotypami Hamilton przez pewien czas produkował zegarki na amerykański rynek (m.in. można poczytać o tym tu: https://pl.qaz.wiki/wiki/Hamilton_Watch_Company). Faktycznie, jak widać powyżej, Buren i Vantage mają na tarczy mile, w przeciwieństwie do kilometrów w wypadku Oriosa i Kurfurst. Co więcej, Hamilton flitrował też z Oriosa, które podobno było też wcześniej związane z Buren - nawet wypuścił taki oto model:

Nie znalazłem jednak żadnych związków Hamiltona (ani też żadnej z pozostałych marek) z Kurfurst. Mimo oczywistych podobieństw tych wszystkich tarcz. 
      Chciałbym więc dowiedzieć się czegoś więcej o całej tej linii chronografów i jak wpisuje się w nią mój Kurfurst. Zauważyłem, że logotyp jest krzywy - to też daje do myślenia, czy napewno to jest w ogóle marka zegarków, czy może tylko jakaś firma dystrybucyjna? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie,
      Pozdrawiam
    • By tomo_s
      Witam,

Mechanizm w moim tissocie t033410a po paru latach przestał pracować, wymiana baterii nie pomaga. 
      Wyczytałem na forum, że mechanizm ETA 805.112 nie jest delikatnie mówiąc udany.

W tamtym temacie znalazłem dwa mechanizmy, które mogłyby go zastąpić: ETA F06.111 i ETA 955.112 

Zastanawiam się czy jakiś mechanizm miyoty nie nadawałby sie na zamiennika dla Ety? Prosze o poradę.
      Czy ktoś może polecić jakiegos zegarmistrza z Krakowa, który wymieniłby mechanizm na inny?

Pozdrawiam

• By JWChrono
      Witam, czy ktoś z Was wie co to za mechanizm i co oznaczają znaki na deklu?

• By tatzerker
      Witam

Zamienię zegarek Hamilton Khaki King Automatic na Khaki FieldMechanical koniecznie w kolorze czarnym.
      zegarek posiadam od około 6 miesięcy, posiadam oryginalne pudełka, papiery i dowód zakupu. Zegarek posiada normalne ślady użytkowania, nosze go na pasku, oryginalna bransoleta jest w stanie idealnym, nigdy nie noszona.
      Zegarek jest na bardzo dobrym chodzie, noszony na zmianę z SARB017.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.