Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ch24.pl

Timebloid TOP 9 najdroższych zegarków w historii

Rekomendowane odpowiedzi

Przed Wami zestawienie czasomierzy jedynych w swoim rodzaju, gdyż zsumowane razem dają wartość większą niż PKB archipelagu Kiribati, czy jak kto woli – przewyższające koszt jednego Boeinga typu Dreamliner. Prezentujemy 9 najcenniejszych zegarków na świecie za ponad 10 mln USD każdy.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym najtańszym Patkiem to w zasadzie nic co by się nadawało do noszenia.... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie pierwsze pozycje, jednak nie powinny się znaleźć w rankingu. Co miałby tam znaleźć pasjonat zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. To nie są zegarki tylko bransoletki wysadzane brylantami z dodatkowym wskazaniem czasu. Idąc tym tropem najdroższy powinien być jeden z tych zegarków:

 

https://blog.singulart.com/wp-content/uploads/2019/08/the-persistence-of-memory-1931.jpg

 

;-)

Edytowane przez Christo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zgadzam się. To nie są zegarki tylko bransoletki wysadzane brylantami z dodatkowym wskazaniem czasu.

Co zatem myślisz o kolekcji Audemars Piguet Haute Joaillerie? Zegarki czy bransoletki?

 

Co do zestawienia, to brakuje mi Vacheron Constantin Kallista z 1979 roku sprzedanego niegdyś za 5 milionów funtów. Obecnie wartość Kallisty szacuje się na około 11 milionów euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozróżniam arcydzieła sztuki jubilerskiej i arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej. Jeżeli widać przewagę tego pierwszego nad drugim to dla mnie będzie to dzieło jubilera (bransoletka albo wisior) z umieszczonym w nim zegarkiem. Jeżeli natomiast sam mechanizm zegarka będzie wskazywał na wysoką sztukę zegarmistrzowską - dla mnie będzie to przede wszystkim zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zatem myślisz o kolekcji Audemars Piguet Haute Joaillerie? Zegarki czy bransoletki?

 

A samo AP tak nazywając kolekcję, co o niej sądzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A samo AP tak nazywając kolekcję, co o niej sądzi?

 

Nie przypuszczam, aby firma Audemars Piguet myślała o swojej kolekcji w kategorii bransoletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz- tu nie ma co przypuszczać. Skoro samo AP nazwało swoją kolekcję "biżuteria", to chyba wiadomo jak ją traktuje- skąd więc u Ciebie wątpliwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz- tu nie ma co przypuszczać. Skoro samo AP nazwało swoją kolekcję "biżuteria", to chyba wiadomo jak ją traktuje- skąd więc u Ciebie wątpliwosci?

Wątpliwości stąd, że te "bransoletki" posiadają funkcję ciągłego pomiaru czasu, choć nie zastosowano w nich werków mechanicznych. Intencje Audemars Piguet byłyby bardziej czytelne, gdyby poszli w takim kierunku jak Breguet, gdzie kolekcja podzielona jest na zegarki, biżuterię w tym wydzielone spinki do mankietów oraz pióra.

 

BTW, czy ktoś z Was miał styczność z piórami firmy Breguet? Warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenujace czytac takie rzeczy od milosnikow i znawcow zegarmistrzostwa... :unsure:

I Citizena mozna "ubrac" w nadrozsze diamenty czy szmaragdy na swiecie i podniesc ich wartosc z 500zl do 5 milionow... - czy to oznacza, ze ten zegarek nie bedzie spelniac swojego przeznaczenia??? Oczywiscie, ze bedzie, jednak dla mnie astronomiczne sumy za zegarki mechaniczne podyktowane recznym wykonaniem, limitacja czy chocby materialami uzytymi do ich (mechanizmow) stworzenia, to ma sens. Jednak kiedy nawet zacna marka robi ze swojego czasomierza ewidentna bizuterie/swiecidelko, to jesli komus to odpowiada, to ok. Dla mnie nie maja one wiekszej wartosci i tyle... <_<

 

ps

tak - zegarek noszony przez taka ikone kina jak Paul Newman czy Steve McQueen ma w sobie wartosc dodana - i nawet 500mln euro bym za niego dal jakbym dysponowal taka gotowka, jednak cos robione "na siłę" nie dla mnie... B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zenujace czytac takie rzeczy od milosnikow i znawcow zegarmistrzostwa... :unsure:

I Citizena mozna "ubrac" w nadrozsze diamenty czy szmaragdy na swiecie i podniesc ich wartosc z 500zl do 5 milionow... - czy to oznacza, ze ten zegarek nie bedzie spelniac swojego przeznaczenia??? Oczywiscie, ze bedzie, jednak dla mnie astronomiczne sumy za zegarki mechaniczne podyktowane recznym wykonaniem, limitacja czy chocby materialami uzytymi do ich (mechanizmow) stworzenia, to ma sens. Jednak kiedy nawet zacna marka robi ze swojego czasomierza ewidentna bizuterie/swiecidelko, to jesli komus to odpowiada, to ok. Dla mnie nie maja one wiekszej wartosci i tyle... <_<

Wypraszam sobie teksty o żenadzie. Szlifowanie kamieni szlachetnych to też sztuka i choć zegarek biżuteryjny zyskuje istotnie na wartości poprzez wzrost ceny kamieni szlachetnych, to nadal pozostaje zegarkiem. Biżuteryjne modele Vacheron Constantin Heures Créatives zawierają mechaniczny kaliber 1055, a ich wzornictwo to kreatywność wysokich lotów.

 

heurediscrete.jpg

 

Ty nosisz Roleksy, więc raczej tego nie zrozumiesz.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik zegarków czuję niesmak patrząc na te jubilerskie potworki...

Wolę Citizena - choć jak czytam powyżej posiadanie go to raczej powód do wstydu na forum zegarkowym...no ale każdy ma inne wartości w życiu.

 

Non vestimentum virum ornat, sed vir vestimentum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jako miłośnik zegarków czuję niesmak patrząc na te jubilerskie potworki...

Wolę Citizena - choć jak czytam powyżej posiadanie go to raczej powód do wstydu na forum zegarkowym...no ale każdy ma inne wartości w życiu.

 

Non vestimentum virum ornat, sed vir vestimentum

 

To są zegarki adresowane do kobiet, więc nikt z nas ich nie będzie nosił. Ja tylko protestuję w kontekście szydzenia z biżuteryjnych dzieł sztuki i sprowadzania ich do poziomu bransoletek nawet wówczas, gdy za pomiar czasu odpowiada konstrukcja mechaniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni, co to wygląda jak wybuch granatu w puszce landrynek... Może bym to i kupił, żeby wrzucić do szuflady koło starej "patelni" Orienta, puszki po tytoniu i starego telefonu. Niech sobie leży, tego nawet złodziej nie ukradnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj już spokój, bo naprawdę nie ma w większości tych bransoletek czego bronić.

Tego, że są piękną biżuterią raczej nikt nie neguje. Większość głosów uderza w to, że to jest forum miłośników zegarków, a w wielu tych "najdroższych zegarkach" zapomniano o takim szczególe jak sam zegarek i praktycznie całą ich wartość robią kamyczki i metale szlachetne. A czy ta biżuteria jest na szyję czy rękę, ma dołączony zegarek czy nie, zdaje się przy nich nie robić zbyt wielkiej róźnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie teksty o żenadzie. Szlifowanie kamieni szlachetnych to też sztuka i choć zegarek biżuteryjny zyskuje istotnie na wartości poprzez wzrost ceny kamieni szlachetnych, to nadal pozostaje zegarkiem. Biżuteryjne modele Vacheron Constantin Heures Créatives zawierają mechaniczny kaliber 1055, a ich wzornictwo to kreatywność wysokich lotów.

 

Ty nosisz Roleksy, więc raczej tego nie zrozumiesz.

Naprawdę oceniasz ludzi po zegarku na ręce? Mówisz serio? Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Daj już spokój, bo naprawdę nie ma w większości tych bransoletek czego bronić.

Tego, że są piękną biżuterią raczej nikt nie neguje. Większość głosów uderza w to, że to jest forum miłośników zegarków, a w wielu tych "najdroższych zegarkach" zapomniano o takim szczególe jak sam zegarek i praktycznie całą ich wartość robią kamyczki i metale szlachetne. A czy ta biżuteria jest na szyję czy rękę, ma dołączony zegarek czy nie, zdaje się przy nich nie robić zbyt wielkiej róźnicy.

Niektórzy negują i to w dość dosadny sposób. Wystarczy jednak poszerzyć ramy myślenia, by docenić czasochłonność szlifowania diamentów, gdzie przy szlifie brylantowym jest 57 faset, ale występują też szlify zawierające 80-100 faset! W ogóle warto docenić wykonanie produktu jako całości. Na przykład już sam szkielet Audemars Piguet Diamond Fury jest ciekawy konstrukcyjnie, a jeszcze jako ciekawostkę nadmienię, że osadzenie kamieni szlachetnych w Kalli zajęło pracownikom Vacheron Constantin niemalże 2 lata.

 

Naprawdę oceniasz ludzi po zegarku na ręce? Smutne to

W oparciu o forum oceniam na bazie określonych wypowiedzi, a że Rolex ma tu swój określony kod kulturowy, to mniej więcej wiem czego się spodziewać.  :)

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę oceniasz ludzi po zegarku na ręce? Mówisz serio?

Wiesz - po tym tekscie kolega Mariusz pokazal swoje cale oblicze oraz jak traktuje innych ludzi i po czym ich ocenia... i wiesz? Nawet jego duza wiedza go nie obroni. Znizyl sie do tak niskiego poziomu konwersacji i okreslania innych, ze nawet Rolex ze swoim "kodem kulturowym" (jak to okreslil) przy poziomie kolegi McIntosha, to arystokrata salonowy z wysmakowanym gustem i zasadami B)

 

Szkoda tylko, ze tak prymitywni ludzie lubuja sie w tak wysmakowanym zegarmistrzostwie, bo takimi zachowaniami i postawami psuja reputacje wyzszym markom, gdyz jak przeciez mu wiadomo - tylko Rolexomaniacy sa wsiurami nie majacymi za grosz gustu i nic nie znajacymi sie na wielkim zegarmistrzostwie :lol:

 

ps

jesli ktos mysli, ze jak nosil/posiadal zegarki z HH i tym samym zachowuje sie jakby "dotknal Boga", a tymi co nosza np. Rolexy mozna pomiatac lub wrzucac do ludzi "gorszego sortu", to... no comments :unsure: Ja takich w zyciu staram sie omijac szerokim lukiem, bo wole utrzymywac kontakt z ludzmi szanujacymi innych i wartosciowymi a nie zadufanymi w sobie egocentrykami i na szczescie na tym forum poznalem wielu fajnych i wartosciowych Kolegow z ktorymi nie raz jeszcze chetnie sie spotkam.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, smutna historia.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wiesz - po tym tekscie kolega Mariusz pokazal swoje cale oblicze oraz jak traktuje innych ludzi i po czym ich ocenia... i wiesz? Nawet jego duza wiedza go nie obroni. Znizyl sie do tak niskiego poziomu konwersacji i okreslania innych, ze nawet Rolex ze swoim "kodem kulturowym" (jak to okreslil) przy poziomie kolegi McIntosha, to arystokrata salonowy z wysmakowanym gustem i zasadami B)

 

Szkoda tylko, ze tak prymitywni ludzie lubuja sie w tak wysmakowanym zegarmistrzostwie, bo takimi zachowaniami i postawami psuja reputacje wyzszym markom, gdyz jak przeciez mu wiadomo - tylko Rolexomaniacy sa wsiurami nie majacymi za grosz gustu i nic nie znajacymi sie na wielkim zegarmistrzostwie :lol:

 

ps

jesli ktos mysli, ze jak nosil/posiadal zegarki z HH i tym samym zachowuje sie jakby "dotknal Boga", a tymi co nosza np. Rolexy mozna pomiatac lub wrzucac do ludzi "gorszego sortu", to... no comments :unsure: Ja takich w zyciu staram sie omijac szerokim lukiem, bo wole utrzymywac kontakt z ludzmi szanujacymi innych i wartosciowymi a nie zadufanymi w sobie egocentrykami i na szczescie na tym forum poznalem wielu fajnych i wartosciowych Kolegow z ktorymi nie raz jeszcze chetnie sie spotkam.

Nie znasz mnie i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Swoim postem pokazałeś, że wnioskujesz jak imbecyl. EOD.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultury ciag dalszy... :D

Wybacz Panie, ale nie smiem nawet kontynuowac Pana "wysokiego - rodem z HH - poziomu" :)

EOT

 

A wracajac do tych swiecidelek z tematu watku, to no jakbym nie patrzyl, to jakos nie moge przelknac takich zegarkow i sa to dla mnie bizuterie z dodatkiem zegarka a nie zegarek i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kultury ciag dalszy... :D

Wybacz Panie, ale nie smiem nawet kontynuowac Pana "wysokiego - rodem z HH - poziomu" :)

EOT

Uważasz, że możesz mnie obrażać, a ja nie zareaguję? No może faktycznie nie powinienem zniżać się do twojego poziomu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem, rolexa, ani też a.p. Ale jestem miłośnikiem sztuki zegarmistrzowskiej i powiem ci, że większość atakowanych tu marek, lepiej by się obroniła gdybyś nie stawał w ich obronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.