Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ch24.pl

Timebloid TOP 9 najdroższych zegarków w historii

Rekomendowane odpowiedzi

W oparciu o forum oceniam na bazie określonych wypowiedzi, a że Rolex ma tu swój określony kod kulturowy, to mniej więcej wiem czego się spodziewać.  :)

Jak pies powraca do swoich wymiocin, tak głupi powtarza swoją głupotę (Źródło: Księga Przysłów 26:11)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie jestem fanem, rolexa, ani też a.p. Ale jestem miłośnikiem sztuki zegarmistrzowskiej i powiem ci, że większość atakowanych tu marek, lepiej by się obroniła gdybyś nie stawał w ich obronie.

Rezygnuję z dalszego udziału w forum, więc problem sam się rozwiąże.

 

Jak pies powraca do swoich wymiocin, tak głupi powtarza swoją głupotę (Źródło: Księga Przysłów 26:11)

W ogóle nie powinienem odpowiadać na Twój wpis, ale kilka zdań napiszę, żebyś zdał sobie sprawę ze swojego toku myślenia. Kod kulturowy...

 

Kod kulturowy według Clotaire'a Rapaille'a jest znaczeniem, jakie przypisujemy danej rzeczy. Inaczej mówiąc, jest to ogólna definicja tego, jak w danej kulturze jest postrzegane konkretne zjawisko lub przedmiot.

 

W temacie dotyczącym Roleksa pierwsze skrzypce grają zegarki takie jak Daytona, Submariner, Submariner Date oraz GMT. Są to modele raczej sportowe przez wielu określane też jako tool watche. Fani Roleksa wielokrotnie wykazywali niechęć, a czasem pogardę wobec zegarków biżuteryjnych, natomiast modele klasyczne uznawali za zegarki dla emerytów. Dlatego napisałem to, co napisałem. Czytając ostatnie wpisy dwóch fanów Roleksa zdałem sobie sprawę z tego, że Was przeceniłem. Żegnam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pies powraca do swoich wymiocin, tak głupi powtarza swoją głupotę (Źródło: Księga Przysłów 26:11)

Trafnie to ujales...

Mozna przesiadywac w filharmoniach, czytac Szekspira i obcować ze sztuką udając arystokrate, a czasem wystarczy czyjas drobna wypowiedz czy naturalny gest, aby ujawnilo sie prawdziwe wcielenie i charakter. Po to jestesmy na tym forum, aby rozmawiac i dyskutowac o zegarkach i choc czesto sie nie zgadzamy ze soba, to szanujemy wybory innych. Goscie wchodzacy na to forum i jadacy po markach (szczegolnie jak wiadomo na R ;) ) na podstawie stereotypow nie sa tu mile widziani i mam nadzieje, ze nigdy nie beda. Nasz (juz jak przeczytalismy byly po raz enty :D ) kolega zamiast dyskutowac woli obrazac, pietnowac i wysmiewac - chyba wszedl na wyzszy stopien wtajemniczenia zegarkowego  :ph34r:  Mam tylko nadzieje, ze takich ocen innych uzytkownikow jak on to poczynil bedzie na forum jak najmniej  B) Amen  :)

 

ps

o Boziu - "2 fanow Rolexa... was przecenilem...", cytaty, definicje, regułki... - zenujace - zegnamy i polecamy film "Koneser" - idealnie pasujacy do charakteru i swiata niektorych.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku tego zestawienia - ile jest "% zegarka w zegarku", a ile to biżuteria? Jak widzi to producent? Czy w przypadku stal vs złoto - zakładając (może błędnie?), ze koszt produkcji egzemplarza stalowego vs złotego jest porównywalny, a cena sprowadza się do różnicy w cenie materiału kopery i bransolety to sam producent wycenia wartość czystego złota niemal równoważnie (cena prawie podwojona) z całym dziełem zegarmistrzowskim jakim jest model podstawowy w stali. 

 

Retail price ~ 30 000 usd:

1896_2052_patek_philippe__57111_a.jpg

 

Retail price ~ 51 000 usd:

5711-1r-001-patek-philippe-nautilus-rose

 

Retail price ~ 285 000 usd:

8215d786d704e70fc0ab5dbe3927205d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa zegarki i zegarki bizuteryjne. I jedne i drugie sa porzadane i maja swoich zwolennikow i nic do tego nie ma czyste przeliczanie wartosci faktycznej chyba ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegarek który został stworzony po to aby sprawdzać która jest godzina i posiadanie go było niezbędne jego właścicielowi w wykonywanej pracy - traktorzysta w P.G.R.

 

post-68064-0-91451400-1579871928.jpg

 

obecnie w 90% przypadków zegarek jest biżuterią, i jest noszony dla przyjemności noszącego a nie z konieczności. Każdy może nosić taką biżuterię na jaką go stać i jaką lubi.

Powyższy zegarek również można potraktować jak biżuterię, są różne gusta, ja go odnowiłem i czasem zakładam dla przyjemności.

 

post-68064-0-94689600-1579872374_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że Rolex ma tu swój określony kod kulturowy, to mniej więcej wiem czego się spodziewać.  :)

 

No tak taka zbitka ma pejoratywny wydzwięk. Nie dziwi reakcja i jej zgodność z dobrze rozumianym " kodem kulturowym".

Rusek traktorzysty a model klasyczny , trochę niedopasowany do kodu kulturowego tegoż .

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuję z dalszego udziału w forum, więc problem sam się rozwiąże.

 

 

 

Zlituj się nad nami... Mariusz. Nie możesz znikać częściej ode mnie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuję z dalszego udziału w forum, więc problem sam się rozwiąże.

 

Kurła... Ładnych parę lat temu założyłem tu konto i mam wrażenie, że znikaleś i pojawialeś już kilka razy :)

Człowieku nie unoś się, szkoda zdrowia ;) nadajesz kolorytu temu forum - zostań i broń swoich poglądów i wartości - po to właśnie są fora i internet. A generalizowanie fanów Rolexa było trochę faus pax - co człowiek to historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.