Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZbigniewK58

Sygnatura - identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ jestem pierwszy raz na tym forum i nie wiem gdzie napisać. Postanowiłem się podłączyć do tematu.

Dostałem po babci zegar wiszący,szukałem informacji na temat wytwórcy tego mechanizmu,nic z tego

proszę o identyfikację.

Z góry dziękuje i pozdrawiam Zbigniew.

post-111477-0-46063400-1577368698_thumb.jpg

post-111477-0-63495100-1577370566_thumb.jpg

post-111477-0-25253400-1577370590_thumb.jpg

post-111477-0-60005300-1577370618_thumb.jpg

post-111477-0-20743800-1577370648_thumb.jpg

Edytowane przez ZbigniewK58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą zdjęcia całego mechanizmu, skrzyni - dostaniesz odpowiedź. Za darmo nie ma nic ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etzold i Popitz


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ jestem pierwszy raz na tym forum i nie wiem gdzie napisać. Postanowiłem się podłączyć do tematu.

Dostałem po babci zegar wiszący,szukałem informacji na temat wytwórcy tego mechanizmu,nic z tego

proszę o identyfikację.

Z góry dziękuje i pozdrawiam Zbigniew.

Odpowiedziała tutaj http://zegarkiclub.pl/forum/topic/50462-z-jakich-lat-moze-pochodzic-ten-mechanizm/page-14?do=findComment&comment=2677538

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka nieścisłości dotyczących tej firmy, może ktoś wyjaśni dokładnie.

Myślałem, że na bazie firmy E&P powstała firma DUFA, ale w Mikrolisk znaki firmowe zarówno E&P jak i DUFY są zarejestrowane w 1920 roku.

W tym roku E&P założył firmę DUFA, zatem musiał istnieć wcześniej.

Znalazłem takie ogłoszenie z 1897 roku, z którego wynika, że firma istniała od 1864 roku. post-109113-0-56782500-1577380781.jpg

Z tego ogłoszenia wynika też, że firma E&P była producentem zegarów, a nie sprzedawcą.

Coś mi tu nie pasuje...

Pozdrawiam Jacek

 

PS

Piękny zegar, ładna pamiątka.

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturę z uskrzydlonym kołem i klepsydrą zarejestrowano w 1890 roku.

Tutaj, w roku 1884 też twierdzili, że produkują zegary.

post-6402-0-36902000-1577382070_thumb.jpg

Jak się wydaje, firma głównie zamawiała werki u innych dostawców. W latach 80 w Mühlhausen.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Z tego ogłoszenia wynika też, że firma E&P była producentem zegarów, a nie sprzedawcą.

Coś mi tu nie pasuje...

Pozdrawiam Jacek

 

Jacek, wszyscy po prostu - kłamią!
 
Znam mechanizmy z marką Etzold & Popitz:
 
  • Gustav Becker
  • Schlenker & Kienzle
  • F. Mauthe
  • M. Bauerle
  • Carl Werner
  • Winterhalder & Hoffmeier

Tatyana

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia.

Tatyana i Tarant, Wasz zasób wiedzy jest ogromny.

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo oni prawdę pisali przecież- produkowali zegary. A że na różnych, obcych werkach, to już zupełnie inna historia. Nigdzie nie napisali, że wszystko w 100% sami robią  :D

Właściwie wieloznaczny opis podstawą sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary, ale mam ten zegar z ogłoszenia. Mechanizm GB, sygnatura niezwykle rzadka, bo ta z uskrzydloną klepsydrą i kulą ziemską. Wydaje mi się, że na płytach jest także sygnatura DUFA.

post-22303-0-81006600-1577396732_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary, ale mam ten zegar z ogłoszenia. Mechanizm GB, sygnatura niezwykle rzadka, bo ta z uskrzydloną klepsydrą i kulą ziemską. Wydaje mi się, że na płytach jest także sygnatura DUFA.

 

attachicon.gifpost-6402.jpg

Ooooo :) Jak będziesz mógł  , to wstaw zdjęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary, ale mam ten zegar z ogłoszenia. Mechanizm GB, sygnatura niezwykle rzadka, bo ta z uskrzydloną klepsydrą i kulą ziemską. Wydaje mi się, że na płytach jest także sygnatura DUFA.

attachicon.gifpost-6402.jpg

No to pięknie, moje gratulacje, czekamy na zdjęcia, w oryginale musi być piękny.

I jaka radość jak przypadkowo odkryje lub znajdzie się coś takiego...

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki,wiem że to firma etzold i popitz,ale jakiej firmy jest mechanizm

dziękuje i pozdrawiam

zbyszek

Mechanizm Kienzle 1894 roku

 

post-90701-0-45208200-1577442268_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba,czy ta korona jest z tego zegara,mam wątpliwisci.dzięki za pomoc

chyba że jast amatorsko pomalowana

post-111477-0-84660800-1577521906_thumb.jpg

post-111477-0-22192500-1577521997_thumb.jpg

Edytowane przez ZbigniewK58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona wygląda na oryginalną, ale czy jest akurat od tej skrzyni to trudno stwierdzić, gdyż wzorów koron do tego typu skrzyń było bez liku. Natomiast z całą pewnością w Twojej skrzyni są dorabiane i to wyjatkowo nieudolnie i brzydko, dolne sterczyny. Koniecznie je wymień na zgodne z oryginałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona wygląda na oryginalną, ale czy jest akurat od tej skrzyni to trudno stwierdzić, gdyż wzorów koron do tego typu skrzyń było bez liku. Natomiast z całą pewnością w Twojej skrzyni są dorabiane i to wyjatkowo nieudolnie i brzydko, dolne sterczyny. Koniecznie je wymień na zgodne z oryginałami.

Zgadzam się .

Z koroną , trudno powiedzieć .... chyba pasuje , ale z tych zdjęć to ciężko , bo słabo widać .

Na lepszych zdjęciach , normalnych ujęciach , to można się nieco głowić . I czasem udaje się przyrównać do jakiegoś modelu ...... no ale dużo ich , więc nie lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona raczej nie od niego, ale można jej zmienić kolor i będzie ok.


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaprezentować mechanizm zegara kominkowego z reklamy firmy Etzold & Popitz. Mamy tutaj sygnaturę E.&P. nieznaną ani na Mikrolisku, ani u Schmida. Obok bardzo rzadka sygnatura GB, spotykana zaledwie w przeciągu 2 lat (wg. Hubby'ego). Wydaje się, że obie sygnatury musiały być nabite w tym samym momencie, zapewne we Freiburgu. Inicjały E.&.P. sprawiają wrażenie prowizorki, jakby wykonane za pomocą standardowych stempli alfabetycznych.

Mechanizm, na podstawie numerów seryjnych GB, można datować na połowę roku 1885. To rok śmierci Gustava Beckera.

 

post-22303-0-14844300-1578090748_thumb.jpgpost-22303-0-49276000-1578090777_thumb.jpgpost-22303-0-81036400-1578090811_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A system bicia wypisz wymaluj francuski...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaprezentować mechanizm zegara kominkowego z reklamy firmy Etzold & Popitz. Mamy tutaj sygnaturę E.&P. nieznaną ani na Mikrolisku, ani u Schmida. Obok bardzo rzadka sygnatura GB, spotykana zaledwie w przeciągu 2 lat (wg. Hubby'ego). Wydaje się, że obie sygnatury musiały być nabite w tym samym momencie, zapewne we Freiburgu. Inicjały E.&.P. sprawiają wrażenie prowizorki, jakby wykonane za pomocą standardowych stempli alfabetycznych.

Mechanizm, na podstawie numerów seryjnych GB, można datować na połowę roku 1885. To rok śmierci Gustava Beckera.

 

attachicon.gifFoto3.jpgattachicon.gifFoto2.jpgattachicon.gifFoto1.jpg

Dzięki za zdjęcia mechanizmu.

Takiej sygnatury Beckera wcześniej nie spotkałem.

W Mikrolisku są z podobnym motywem klepsydry i globu, z opisem - wcześniej Gustav Becker- po wykupieniu przez Junghansa...

post-109113-0-64808500-1578139731_thumb.png

W sumie ciekawostka ten mechanizm, dwie sygnatury, trzeba by jeszcze poszukać powiązań między firmami...

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrze.

Patrzę i patrzę na te sygnatury i nie widzę klepsydry, o co chodzi...

Dopiero jak zmniejszyłem zdjęcia to mnie olśniło.

Odnośnie powiązań firm to znalazłem, że DUFA brała werki z VFU Beckera. Myślę, że stąd te dwie sygnatury.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180980-chodzik-dufa/?hl=dufa

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.