Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

nie przesadzam. Puszczając psy "luzem" popełniasz wykroczenie. Poza tym są powody, by bać się psów- już wiele osób zostało przez nie zagryzionych. Większość to dzieci, które właśnie na plaży powinny czuć się bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jaki społeczniak. To ze ty sie panicznie boisz psow to nie znaczy ze trzeba je najlepiej w klatce zamknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie boję sięich panicznie - uważam na nie jak na odbezpieczona broń. Tyle. I nie należy ich zamykać w klatkach a mieć na smyczy i zakładać im kaganiec? czy to taki problem? Czy to tyle kosztuje? Czy to jest okupione jakimś strasznym wysiłkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzcie jaki społeczniak. To ze ty sie panicznie boisz psow to nie znaczy ze trzeba je najlepiej w klatce zamknac.

Otoż to, poza tym psy, które robią krzywdę ludziom to w 99% wina człowieka, który spowodował, że zwierze zapoznało się z czymś takim jak agresja :?

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
:) Wiesz dlaczego nie da się oswoić lwów? Bo mają agresję we kwri. w genach. Psy tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nadal w to wierzyć, niestety, głównie Ty będziesz się męczył z tego powodu...

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze trzymam "lwa" w domu. :roll:

 

Tsuki, co ty mowisz w ogole?

Psa z lwem zrownujesz? Rozumiem twoja niechec, ale nie wyglupiaj sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin, czy można udomowić tygrysa albo panterę? Czy gdybyś o nie dbał jak o własnego syna byłyby one potulne i nieagresywne? Odpowiedz!

 

Poza tym jak ufać stworzeniu tak durnemu, że próbuje dogonić własny ogon :) To jak dać dziecku kałacha.

 

edit:

ray - to zwierzę, i to zwierzę? W czym problem? Gdzie główna różnica? Oba rodzą się z pewną pulą genetyczną. Myślisz, że wychowanie "zagłuszy" geny agresji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do moda: to jest temat o fotografii, a my tutaj robimy offtopa o fobiach Tsukiego. Do kosza z tym :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA, tylko ten temat podzielic to nie lada sztuka, te wszystkie zdjęcia wieszją mi panel kontrolny :shock: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK, masterfan - odpowiedz mi tylko na pytanie, oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dobrze wiesz jak zadałeś pytanie, ale naprawdę blisko mi do tego, abym spokojnie odpowiedział TAK.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może mam wadę wzroku bo kagańca i smyczy nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Wiesz dlaczego nie da się oswoić lwów? Bo mają agresję we kwri. w genach. Psy tak samo.

Ludzie też. I to, i to, i to zwierzęta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość to dzieci, które właśnie na plaży powinny czuć się bezpiecznie.

 

Czy nie masz OCZU ? Po co cała ta dyskusja?

 

Brawo Zbyszek, to jest najlepsza odpowiedź :)

 

BTW, spokój i jednocześnie smutek tej sceny są piękne.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może mam wadę wzroku bo kagańca i smyczy nie widzę.

Tsuki kaganiec i smycz muszą mieć tylko rasy uznane za niebezpieczne , pozostałe mają mieć jedno lub drugie a ludzie nie powinni dotykać psów a tym bardziej dzieci , jeśli ktoś nie potrafi nauczyć dziecka podstawowych spraw to niech nie czepia się psów.To ludzie udomowili psy, to ludzie nauczyli w większości agresji, to ludzie znęcają się nad bezbronnymi psami , to ludzie są niekiedy poniżej poziomu psa lub suki.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może mam wadę wzroku bo kagańca i smyczy nie widzę.

Tsuki kaganiec i smycz muszą mieć tylko rasy uznane za niebezpieczne , pozostałe mają mieć jedno lub drugie a ludzie nie powinni dotykać psów a tym bardziej dzieci , jeśli ktoś nie potrafi nauczyć dziecka podstawowych spraw to niech nie czepia się psów.To ludzie udomowili psy, to ludzie nauczyli w większości agresji, to ludzie znęcają się nad bezbronnymi psami , to ludzie są niekiedy poniżej poziomu psa lub suki.

 

STARUSZEK tu sie nie zgodzę. Z tego co wiem żaden pies nie może biegac samopas w miejscu publicznym, bez względu na rasę (zresztą mieszaniec kaukaza np. to nie rasa tylko kundel). Nawet głupi ratlerek tez potrafi boleśnie up...lic np. ze strachu. Sam mam psa i do głowy by mi nie przyszło, żeby wyjść z nim na spacer bez smyczy. Kagańce (mam ich trzy: druciany, nylonowy i specjalnie szyty z filcu na zimę) owszem zakładam np. do jazdy np. w pociagu . Kagańca na spacer nie zakładam, bo jestem w 100% pewny, ze nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Kontroluje go smyczą i nawet nie ma prawa powąchać (a wącha tylko z sympatii) kogokolwiek nieznajomego. Ktoś nie wie czy mój jamnior przypadkiem go nie uszczypnie, a ja nie mam prawa narażać kogoś na stresy. I ja to szanuję i to mój psi obowiązek.

Ponadto obowiązkiem właściciela jest nie dopuścic do tego, żeby jego psa nikt nie pogłaskał, a nie np. opiekunów dziecka, które nie zdaje sobie z tego sprawy i lubi pieski, bo sa puszyste!

Pitolenie o tym, ze to ludzie nauczyli psy agresji to juz nadużycie. Pies pochodzi w linii prostej od wilka dla którego agresja jest warunkiem przetrwania - bo to drapieżnik.

Ludzie maja wielką rolę w ukształtowaniu psów, ale pies ma określony wrodzony charakter. Sa psy stworzone do dominacji i takie które nie muszą dominować. Sa rasy specjalnie stworzone jako np. obronne, pracujące i takie które są typowo towarzyskie i rodzinne. Do tego dochodzi charakter, i wychowanie. Poczciwy bernardyn czy dog niemiecki, które uchodza za rasy łagodne tez potrafi być agresywnym bydlakiem.

Istnieją wredne psy nawet kochane i wychowane w miłości. Urodzone jako złośliwe egzemplarze. To tak jak z ludźmi.

Poza tym moze wrócimy do fotografii, bo o psach jest osobny topic.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mabok ekstra. Jak lampki kierunkowskazów na desce rozdzielczej.

To jak w końcu się jedzie do tego Dzikówka (dobrze odmieniam?) w prawo, czy w lewo?


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Zatrzymałem się po drodze do Barlinka (jechałem rowerem) tylko po to, żeby zrobić to zdjęcie. Było dość późno i niestety nie miałem okazji sprawdzić (chciałem wrócić do domu przed 20).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STARUSZEK tu sie nie zgodzę. Z tego co wiem żaden pies nie może biegac samopas w miejscu publicznym, nie uszczypnie, a ja nie mam prawa narażać kogoś na stresy. I ja to szanuję i to mój psi obowiązek.

Ponadto obowiązkiem właściciela jest nie dopuścic do tego, żeby jego psa nikt nie pogłaskał, a nie np. opiekunów dziecka, które nie zdaje sobie z tego sprawy i lubi pieski, bo sa puszyste!

Pitolenie o tym, ze to ludzie nauczyli psy agresji to juz nadużycie. Pies pochodzi w linii prostej od wilka dla którego agresja jest warunkiem przetrwania - bo to drapieżnik.

 

Istnieją wredne psy nawet kochane i wychowane w miłości. Urodzone jako złośliwe egzemplarze. To tak jak z ludźmi.

Poza tym moze wrócimy do fotografii, bo o psach jest osobny topic.

Z bieganiem w miejscu publicznym to się zgadza ale nie ma obowiązku zakładania kagańca , chyba że chodzi o środki transportu publicznego,są natomiast miejsca gdzie wystarczy aby pies był w kagańcu, a tak wogóle to na plażę jest zakaz wprowadzania psów.Takim samym obowiązkiem jest nie dopuszczanie przez opiekuna dziecka do jego kontaktu z np. psem ale może to być i tramwaj, pociąg,bezdomny kotek supermilutki itp.Niestety napisałem że w WIĘKSZOŚCI ludzie nauczyli psy agresji a nie we wszystkich przypadkach, jest to zwierzę jak każde inne i jego byt ma sens tylko jeśli walczy o przetrwanie . Złośliwe egzemplarze zdarzają się wszędzie -wystarczy spojrzeć na mnie :wink: przepraszam za offtopa już nie będę :oops:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złośliwe egzemplarze zdarzają się wszędzie -wystarczy spojrzeć na mnie :wink:

 

I na mnie :wink:


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złośliwe egzemplarze zdarzają się wszędzie -wystarczy spojrzeć na mnie :wink:

 

I na mnie :wink:

Tak właśnie patrzę :) :wink:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.