Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wywar

70 D to super sprzet, bawilem sie nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparaty są fajne, tylko te obiektywy...;), ceny jak za zegarki hihi


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Canonowskie elki nie sa az tak drogie, popatrz za zakresem 70-200 el ze swiatlem 4f,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne szkło "za drobne". W innych systemach takiego taniego, uszczelnionego i co tu dużo kryć rewelacyjnego optycznie (w swojej cenie) nie ma. Jakbym dzisiaj wybierał system, to ze względu na szkła jakich używam, brałbym Canona.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten obiektyw Canona 70-200mm F4 to przyznam szczerze, że radzę się dobrze dwa razy zastanowić. Miałem i jest ... ciemny. Oczywiście zakres ogniskowych uniwersalny, ale jak ktoś nastawia się na 200mm to lepiej stałoogniskowy 200mm 2.8 L USM Canona. Bardzo ostry, jaśniejszy. Wiadomo, co kto lubi i do czego potrzebuje, ale przestrzegam przed lansem na "biały" obiektyw, bo F4 niestety d**y nie urywa...

 

A co do tych prawideł, że to nie aparat lecz fotograf robi zdjęcia. Cóż, najlepszy fotograf bez aparatu i obiektywu wiele nie zwojuje. Takie popadanie z jednej skrajności (maniactwo sprzętowe) w drugą (purystyczne twierdzenie, że pudełkiem po butach też można robić zdjęcia) do niczego nie prowadzi. Przede wszystkim warto dobrze dobrać sprzęt pod swoje preferencje i nie zwracać uwagi ani na modę, ani na lans...

Edytowane przez D_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 70-200/4 L IS i uważam, że jest bardzo dobry, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Ostry jak żyleta praktycznie od pełnej dziury, albo trafił mi się wyjątkowo udany egzemplarz.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem albo zbyt lakonicznie wypowiedziałem. 70-200 4 nie jest przecież zły. Ma świetny stosunek jakości do ceny. Używany jest za bardzo małe pieniądze. Chciałem tylko podkreślić, żeby nie lecieć na "biały" obiektyw... Ciekawą alternatywą - w zależności co ktoś robi - jest stałka 200mm 2.8, ktróra bije ostrością 70-200 2.8...

A ogólnie, pełna zgoda, bardzo fajny obiektyw. Szczególnie chyba na pełnej klatce zakres ogniskowych robi się wyjątkowo uniwersalny. Takie "must have" jeżeli chodzi o ogniskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałka to stałka, z jednej strony fajnie byłoby mieć zestaw eLek np. 24, 50, 85, 135, 200. Z drugiej strony taki 24-70/2,8 II ustępuje jakością stałkom tylko o włos, genialny zoom, a razem z 70-200 ma się bardzo praktyczny zestaw prawie do wszystkiego.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem :) Co lepsze, co gorsze, co praktyczniejsze, co mniej praktyczne i skąd na to zdobyć kasę ? :)

 

Trzeba, a to chyba dla początkujących najtrudniejsze, dobrze wiedzieć jakie ogniskowe realnie będą używane i kupić tylko to z czego faktycznie będzie się korzystać. Kolejna sprawa to wyniesione z kompaktów nawyki "uzależnienia od zooma", które po czasie często okazują się ustępować na rzecz wyboru stałki, która może pozornie mniej praktyczna, ale jednak lepiej odcina tło i daje klimat. I tak można bez końca :) 

Żeby wrócić do konkretów. Używacie obiektywów makro czy raczej soczewek do fotografowania zegarków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M43 żeby głębia była większa czy jakieś inne powody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W macro tak. Na codzien waga, bo aparat zawsze mam przy sobie.

 

W IQ nie ma zbyt duzej różnicy - przynajmniej przy moich zastosowaniach. Portrety w studio i tak na f4. W terenie bokeh wystarcza. Do FF nie ma co porównywać, ale na ten moment mi niepotrzebne. Produktowe Rawy 60mpix też z body się da. Brak 1ev nadrabiam stabilizacją.

 

Mjnus-cena, ale we wszystkich systemach producenci zaczynają przeginać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zegarków makro? A po kiego?

Makro to jest dobre, jak chcemy uwiecznić gila, który wyskoczył pszczółce z nosa, a nie zegarek. No chyba, że podniecamy się fakturą zostawioną na stali po laserze, to co innego. Do zegarków zwykłą stałkę (typu 50mm) trzeba przymykać, bo przy zbliżeniu, na pełnej dziurze, zegarek jest ostry mniej więcej w 1/4...


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zegarków typowo też bym nie kupował. Pytanie było czego używam.

 

Poza tym nie mam i tak innego obiektywu, który ma choćby odwzorowanie 1:2 i ostrzy z bliska. To nie typowe makro ale czasem zbliżenia tarczy pokazuje - bez cropa.

 

1:1 czasem ustrzele robala, ale tez mi nie potrzeba. Ważniejsza kompozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ja siedze w nikonie, slabo znam canonowski sprzet, ale dobra 70-200 ze stalym swiatlem 2,8 to bajka, mozna sobie wycinac w kadrze co tylko chcesz, chodzi mi o GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu z Canona

post-48316-0-97135100-1517955537_thumb.jpg

Most 300 metrów.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Zima :)

I cos na valentines :)

post-76898-0-79033600-1517957186_thumb.jpeg

post-76898-0-13777300-1517957364_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o te makro, soczewki itd., bo jak na pierwszy rzut oka popatrzyłem na odwzorowania z obiektywów to jednak ten zegarek strasznie jakiś mały w kadrze. Stąd pomysł, żeby jednak to odwzorowanie jakoś próbować zmienić.  Mam soczewki, takie rodem z Allegro... które pasują średnicą do 50 1.4 i 100 2.0, ale ... nie wiem, albo ja tego nie ogarniam albo znów trzeba przymknąć obiektyw do 22, żeby coś więcej niż centymetr było ostre... Tak źle i tak niedobrze...

 

Co do 70-200 i jego ostrości to bym tak nie przesadzał :) Pewnie, można kadrować, ale jednak chodziło mi o możliwie dobrą jakość. ISO 50, w miarę pełny kadr - żeby to było po prostu jak żyletka. Inna sprawa chyba niestety będę musiał się zainteresować jakimś oświetleniem, namiotem czy coś, bo w warunkach domowych z tym światlem, jego mocą, rozproszeniem jest różnie...

 

I na koniec sport, bo sport to zdrowie ;)

 

 

2017_02_18_1a.jpg

Edytowane przez D_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne sportowe kadry

 

teraz trochę makro

10772554_MD-IN_385.jpg

 

10772555_P6021788.jpg

 

10772556_MD-IN_62.jpg

 

10772557_P5071126.jpg

 

10772558_P6052091.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zacząłem projekt pt: 'To nie aparat robi zdjęcie, tylko fotograf'.

 

Staram się pokazać, że nawet komórką (bez możliwości zoomu optycznego, z bardzo szerokokątnym obiektywem) można zrobić ciekawe i wartościowe kadry.

 

Poniżej kilka moich zdjęć z tego cyklu2e673de7736b1cda9ac8ada835bb1342.jpg1e309e3159df07ebad5d9e682f62aa92.jpgcd7d6ef6da312d1f61f1788ec70e0446.jpg04d067a111dd5d2fba424b62592ec565.jpg100c7a52ab158f01bf1a95c24d2c78dc.jpgeaa3c559ef0d0c13770dc4554bb871ed.jpg784ebbb4af972904d85d2aced61cad90.jpga176bfbb78ccb15795b7b03f944659b0.jpg

 

Glycine Airman base 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Takie tam...

 

64998551367686045791.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.