Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

No coz, zawsze tak jest, jak nie masz nadmiaru pieniedzy musisz isc na kompromis wiekszy lub mniejszy  :( .

Mam Nikon D5100 oraz obiektyw do niego TAMRON 18-270/3,5-6,3 jak pisalem wczesniej i ....zalezy mi na zwiekszeniu dlugosci ogniskowej. Przy wszystkich za i przeciw przedstawionych wyzej przez kolegow jestem sklonny kupic do tego zestawu konwerter wymieniony wyzej. Jest tylko jedno ale ...... Nikon wyraznie mowi, ze nie nalezy stosowac tego konwertera do obiektywow DX poniewaz przy ustawieniu tego obiektywu na krotkie ogniskowe min 18mm, tylna soczewka obiektywu przesuwa sie w kierunku konwertera i moze uderzyc w konwerter. Nie wiem, gdzie jest granica. Przy obiektywie ustawionym na max 270mm, tylna soczewka cofa sie w obiektyw i nie ma problemu. Czyli mialbym "zabawe" z zapinaniem i rozpinaniem zestawu optycznego  :( .

Mam w planach przejscie na format FX, a wiec powyzszy problem z nowym obiektywem FX zniknie.

Podobniez powinno sie miec 2 aparaty fotograficzne, a wiec chyba zdecyduje sie na kupno tego konwertera.

 

dziekuje kolegom za opinie i pozdrawiam

 

@subarist

Moja architektura posiada wiele malych i bardzo ladnych detali, a wiec potrzebuje dlugiej ogniskowej. Mam w planach kupno szerokiego obiektywu, ale to potem.

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, ze problem zniknie ? Ta soczewka pracuje inaczej w body Fx i Dx tzn. mniej się wysuwa w Fx ? Niestety nie mam jak tego sprawdzić, ale przyznanam, ze mnie to zainteresowało :)

Nie wiem jak bardzo chcesz wydluzyc ten obiektyw, ale odrobine zyskasz montując pierścień makro PK-13. Ja to nawet łączyłem z telekonwerterem i nikkorem 200-500. Ogniskowa ponad 1000 i kompletny manual, ciemny jak noc, ale zdjęcia robił :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem swietny dokument, dziś tv przypomniała....

Film jest dostępny na youtube

 

Ponizej link przyblizajacy film, proponuje kolegom zapoznac sie z komentarzami.

Warto by kazdy to zobaczył, szczerze polecam, nie tylko jako historyk, ale człowiek...

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.filmweb.pl/film/Portrecista-2005-298500&ved=2ahUKEwjiv9WFrqHZAhXHjCwKHdSlDTUQFjARegQIERAB&usg=AOvVaw339mDJDxEVhnDzsyvR9xM-

 

Edit

 

Nizej,pod postem kolegi link do filmu

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Andrzej Wachowicz

 

Ok. Wszystko jasne Twoj tamron to DI czyli stworzony dla malej klatki. Ja sie zasugerowalem tym, ze chcesz w przyszlosci wymienic body na pelna klatke i ten obiektyw zostanie bo jest Fx, a problem lezy w body, a nie obiektywie. Moj blad :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Kiedys widzialem a moze czytalem o probach robienia zdjec w obozie, przemyceniu aparatu czy jakos tak, nawet te zdjecia powstaly ale nie pamietam dokladnie jak to bylo......

post-76898-0-85003800-1518478546_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczorajsze ze z nart

590c846f78147476fb9986230836b933.jpgc1dbaff37156f5193933f984f7b0ef60.jpg18f96445cce747a9096c12a58efa99de.jpg8a715f07f534fb1024d5400954cce674.jpgfaf806d28289dbbc44a8560e4fae2ddf.jpgc719c03a0c311ed850a19bc00bc94bf6.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takie zdjęcie przez przypadek zrobiliśmy nad naszym morzem 

Było to jakieś 10 lat temu w czasie gdy długie skarpety jeszcze były modne 

Ja i moja koleżanka ale to akurat nie ważne - ciekawe są chmury nad hotelem 

Wrota się otwarły 

post-68206-0-08266100-1518629115_thumb.jpg

post-68206-0-65857200-1518629130_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, pierwsze super.

Paweł, sam widok fajny, ale jakość fatalna

@subarist, sklepienia przepiękne.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D_G pudełkiem po butach da się wykonać ciekawe zdjęcie, powiem nawet więcej można z budynku zrobić aparat i też efekt jest ciekawy. Trzeba tylko mieć wiedzę i fantazję. Jakieś 2 lata temu moja córka brała udział w takim projekcie dla dzieci, nie pamiętam już kto to prowadził, ale robili zdjęcia pudełkiem i specjalnie przygotowanym pomieszczeniem (w obu przypadkach stworzyli kamerę obscura). Zdjęcia były wykonywane na szklanych płytach i przedstawiały widok na Krakowskie przedmiście w Warszawie. Efekt jaki wtedy uzyskali był fascynujący, a to była tylko zabawa dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Pawel Bury, Miedzyzdroje :) teraz na poreczach i barierkach pelno kłódeczek pozaczepianych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siewca - kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Prezentuję całkiem inne podejście do robienia zdjęć. Nie widzę nic ciekawego w fotografii otworkowej i innych prymitywnych technologiach. Rozumiem, że mogą dawać frajdę bawiącym się w to, ale mi się to nijak nie podoba i nie dostrzegam w tym żadnej wartości.

Dla mnie jakość zdjęć jest istotnym czynnikiem.

 

Trochę lata w zimowe dni 

2017_07_29_1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D_G - kto co lubi. Z otworkowej ludzie mają fajne zajawki, są warsztaty prowadzone, są galerie ze zdjęciami. Mi zawsze podoba się gdy ktoś idzie pod prąd. TO jest bardziej artystyczne podejście - fajna odskocznia od elektroniki i walenia serią. Ja sam zastanawiam się czy nie pobawić się analogiem i bardziej skupić się nad bardziej przemyślanym kadrem, oświetleniem itd.

 

Ps. Twój sport to pod wątek amatorski nie pasuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Nie muszę dodawać tu zdjęć skoro nie pasują do przyjętej konwencji. 

 

Ilekroć ktoś pstryka byle co mówi wtedy o magii, o jakiś walorach niematerialnych zdjęcia, o przedniej zabawie, o frajdzie, o klimacie, o tym, że nie sprzęt... Najpierw trzeba się nauczyć robić proste kadry, czyste, zadbać o jakość, żeby ewentualnie brakiem tej jakości czy psuciem określonych zasad się potem bawić. 

To jak z językiem - osoba elokwentna może pozwolić sobie na  użycie kolokwializmu... osoba, która tylko nimi się posługuje to nie mistrz języka, a po prostu ktoś komu brak elementarnej wiedzy. 

 

Nie rozumiem tylko pewnej sprzeczności. Z jednej strony wiele osób na pamięć uczy się cytatów z klasyków, kupuje książki, w nieskończoność zapewnia na forach, że uczy się i dopiero chce rozwijać, daje popis jakiejś fałszywej skromności... a potem w konfrontacji z rzeczywistością zamiast podnosić sobie poprzeczkę tapla się z lubością w byle pstrykach zadowalając się prostym faktem, że to daje radość. Grzebanie palcem w nosie też może dawać radość, ale trudno nazwać to czymś kreatywnym i obiektywnie ambitnym, dobrym czy coś wnoszącym...

Edytowane przez D_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.