Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z was miał możliwość obcowania z 6d mark ii i 5d mark IV ? Warto dołożyć razy tyle? Cze lepiej pójść w kolejne szkło  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Czy któryś z was miał możliwość obcowania z 6d mark ii i 5d mark IV ? Warto dołożyć razy tyle? Cze lepiej pójść w kolejne szkło  :)

Szkło.

 

Poza ergonomią i jakością wykonania "piątaka" nie wyróżnia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło, ono jest w pierwszej kolejnosci, pózniej umiejętnosci, a puszka jest ostatnim ogniwem....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem Marku. Tylko mam maly kołomyj w głowie. Bo zawsze chciałem 5d ale z drugiej stronę za tą kasę więcej mam kolejne super szkło i nowe body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

 Tylko mam maly kołomyj w głowie. Bo zawsze chciałem 5d ale z drugiej stronę za tą kasę więcej mam kolejne super szkło i nowe body.

Jeśli jesteś zadowolony z fotek jakie daje szóstka, a funkcje, ergonomia, budowa Ci odpowiada, to nie ma sensu dokładać do piątki.

Ba. Nawet jeśli nie jesteś z fotek zadowolony, to tu też nic nie wskórasz :)

Na pewno więcej da Ci szkło niż zmiana puchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani 6 czy 5 nie miałem w rękach aby popracować. Chcę coś zakupić z nich. Kupując 6 zostanie jeszcze na kolejny nowy obiektyw ;)Kupując 5 będzie tylko on. Co do zdjęć swoich jestem zadowolony ;)

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się chłopakom robota w rękach pali... 47bd071bdf7cb3b2ced6276059c13cdb.jpg

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Ani 6 czy 5 nie miałem w rękach aby popracować. Chcę coś zakupić z nich. Kupując 6 zostanie jeszcze na kolejny nowy obiektyw ;)Kupując 5 będzie tylko on. Co do zdjęć swoich jestem zadowolony ;)

A, takie buty.

Czego Używasz/używałeś wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już parę lat na 1000d. Z obiektów mam 85/1.8, 70-200/4, 50/1.8 i kit. Jak bym wzioł 6 to bym mógł kupić 16-35 lub 17-40. No ale tak jak pisałem 5d to było takie moje „must have”

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam zamki:

 

 

Blackrock Castle (pomogło obserwatorium :) )

A skoro tak, to niejako trochę :) po sąsiedzku ...

 

51.jpg

 

52.jpg


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Już parę lat na 1000d. Z obiektów mam 85/1.8, 70-200/4, 50/1.8 i kit. Jak bym wzioł 6 to bym mógł kupić 16-35 lub 17-40. No ale tak jak pisałem 5d to było takie moje „must have”

Zdecydowanie "szóstkę".  Będziesz zachwycony. 16-35 jest lepszy optycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki za pomoc. Ale muwisz o 2.8 czy 4. Nie powiem chciałbym 2.8 no ale wiadomo co ;(

 

Z góry przepraszam za całe OT

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Super wielkie dzięki za pomoc. Ale muwisz o 2.8 czy 4. Nie powiem chciałbym 2.8 no ale wiadomo co ;(

 

Z góry przepraszam za całe OT

Piszę o f4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki za pomoc. Ale muwisz o 2.8 czy 4. Nie powiem chciałbym 2.8 no ale wiadomo co ;(

Z góry przepraszam za całe OT

Jakie OT?, jak cały czas o fotografii :)

 

 

By wątek nie składał się tylko ze zdjęć ( :) ) proponuję temat:

Co sądzicie panowie o granicy w fotografii?, to znaczy kiedy, w jakich sytuacjach należy zaniechać robienia zdjęć.

 

Zapraszam do dyskusji.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już parę lat na 1000d. Z obiektów mam 85/1.8, 70-200/4, 50/1.8 i kit. Jak bym wzioł 6 to bym mógł kupić 16-35 lub 17-40. No ale tak jak pisałem 5d to było takie moje „must have”

A może używaną 5D MKII. Tak na pierwszy ogień. Model ma parę lat i kilka niedoskonałośći jak na dzisiejsze czasy ale jednak to pełna klatka po cenie. Różnicę zobaczysz od razu.

Nie miałem okazji dłużej popstrykać na MKIII i IV ale z tego co słyszę to przewaga IV nad poprzednikiem jest znikoma. Szczególnie biorąc po uwage cenę. 6 też warta rozważenia.

 

Przy okazji @Master Yoda dobrze prawi. Słoik- warsztat (lub talent jaki się niektórym trafi)- puszka. Taka kolejność

 

 

Ze swojej strony polecam 16-35 f/4. Super szkło. W moim przypadku nie widzę przewagi f/2,8. Ale to zależy do czego i jak chcesz używać.

Ja robię na tym obiektywie w zasadzie widokówki (statyw, dłuższy czas naświetlania..) więc ani światło ani małe DOF mi nie potrzebne. A czasem i lampą (ami) się wspomogę jak zajdzie konieczność przy grupowych zdjęciach.

 

 

Jakie OT?, jak cały czas o fotografii :)

 

 

By wątek nie składał się tylko ze zdjęć ( :) ) proponuję temat:

Co sądzicie panowie o granicy w fotografii?, to znaczy kiedy, w jakich sytuacjach należy zaniechać robienia zdjęć.

 

Zapraszam do dyskusji.

 

Koniec kliszy, zapchana karta pamięci lub wyczerpana bateria.

Oczywiście żartem.  ;)

Jednak pytanie wcale nie takie proste i banalne. Myślę, że czasem ciężko wytyczyć jednoznacznie taką granicę. Jednak pewne standardy (amatorskie lub zawodowe) powinny obowiazywać. Pierwsze co mi na myśl przychodzi, tak ogólnie, to:

- Kiedy fotografowanej osobie dalsze robienie zdjęć przynosi przykrość. Ma dość lub jest w "żenującej"  sytuacji. A nie na zasadzie "proszę nie robić mi zdjęć" (temat "panoramy" też warto poddać dyskusji).

- Kiedy sytuacja jest nadzwyczajna. Trzeba komuś pomóc, ratować.

 

 

I o ile nie chcę przeszkadzać w dyskusji- chętnie dalej w niej wezmę udział- to też mam zagadkę zamkową. Co to za zamek- a jego górę widzę z parkingu :D ?

Dla ułatwienia (oby nie zbyt dużego), należy do tej samej rodziny co pewne państwo. 

 

Sensor od tego czasu wyczyszczony. 

 

1-117.jpg

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Pistol, bardzo ładna fotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Koniec kliszy, zapchana karta pamięci lub wyczerpana bateria.

Oczywiście żartem.  ;)

Jednak pytanie wcale nie takie proste i banalne. Myślę, że czasem ciężko wytyczyć jednoznacznie taką granicę. Jednak pewne standardy (amatorskie lub zawodowe) powinny obowiazywać. Pierwsze co mi na myśl przychodzi, tak ogólnie, to:

- Kiedy fotografowanej osobie dalsze robienie zdjęć przynosi przykrość. Ma dość lub jest w "żenującej"  sytuacji. A nie na zasadzie "proszę nie robić mi zdjęć" (temat "panoramy" też warto poddać dyskusji).

- Kiedy sytuacja jest nadzwyczajna. Trzeba komuś pomóc, ratować.

 

Zdjęcie Kevina Cartera; za ten obraz dostał Pulitzera:

post-107633-0-66047900-1547899778.jpg

...by pózniej pod presją jaka go spotkała za zrobienie tego zdjęcia popełnić samobójstwo....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Kevina Cartera; za ten obraz dostał Pulitzera:



...by pózniej pod presją jaka go spotkała za zrobienie tego zdjęcia popełnić samobójstwo....

Oczywiście znam to zdjęcie. Wstrząsające do szpiku! 

Jednak pewnie też tym zdjęciem wielu ludziom uzmysłowił problem głodu w Sudanie. Moim zdaniem to nie jest taka sytuacja, w której gdyby nie zrobił zdjęcia to mógłby komuś pomóc. 

 

Zresztą jak tu. Abstrahując od polityki też nagroda Pulitzera.

Zdjęcie "Napalm Girl" też ma swoją historię. Niedawno obejżałem dokument m.in. na temat  Phan Thi Kim Phuc.

 

post-80276-0-98145500-1547900997_thumb.jpg

 

 

@TigerBear Dziękuje. Zamek z innej perspektywy jest niezmiernnie "wąski".

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na to zdjęcie..

To scena z egzekucji członka vietkongu zlapanego podczas akcji w ktorej mordował rodziny zołnierzy armii południa.

 

Generalnie, gość zasłuzył na swój los.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Liechtenstein w Wiedeńskich lasach ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na to zdjęcie..

To scena z egzekucji członka vietkongu zlapanego podczas akcji w ktorej mordował rodziny zołnierzy armii południa.

 

Generalnie, gość zasłuzył na swój los.

 Dokładnie tak. Zdjęcie nie oddaje wszystkiego. Dlatego napisałem "abstrahując od polityki" bo chwilą można łatwo manipulować. Z drugim wspomnianym zdjęciem też ciekawa sytuacja. Rodzina uciekała przed NVA a stało się co się stało.. Chwilą można "obracać".

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.