Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mówię o makro, ale nie w stylu kadr całego owada. Tylko "buźka", ryjek, oczko lub cały owad ale w takiej skali odwzorowania że liczysz włosy na jego łokciach. Takiego zdjęcia nie zrobisz jak konik polny jest ożywiony


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy,którzy unieruchamiają owady i wtedy można dowolnie pstrykać ze statywu ryjek,czy oczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy,którzy unieruchamiają owady i wtedy można dowolnie pstrykać ze statywu ryjek,czy oczko.

Oczywiście masz racje, są na to sposoby. Jak pisałem wczesniej o wyposażeniu to wspomniałem również o tym ekwipunku

 

Prawdziwy MacroTiger. Takie lubie Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Mnie też się podobają takie fotki.

Ale kulisy powstawania tych zdjęć nie są pewnie zachęcające :)

 

91270132401215896141.jpg

Ja ostatnio zrobiłem :)

Ale czy dobre. ...?

Dawaj, poogladamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulisy ćwiczeń studentów chirurgii również.

Jak to mówią na sali operacyjnej. Każda nieudana operacja jest połową udanej sekcji zwłok


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Heh, coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne makro, tak strzeliłem przypadkowo "z ręki"

post-109557-0-83037600-1559944632_thumb.jpg


I jeszcze zachód ....

post-109557-0-02819800-1559945118_thumb.jpg

 


Prosto z puszki.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Nie no, ładne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ładne światło,ale dosyć silny wiatr.Bardzo ciężko było coś strzelić.Zmieniłem obiektyw na inny.

post-71502-0-69051000-1560000807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Spoko. Bardzo fajne ujęcie.

Wiatr to wróg nr jeden, przy tego typu zdjęciach i kolejny czynnik, który skutecznie mnie zniechęca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ładniej wyszedłby ten motyl w całości, ale to tylko takie moje marudzenie :)

 

 

I jeszcze zachód ....

 

zawsze zastanawiam się jak po samym zdjęciu poznać czy jest to zachód czy wschód ;)

może jak na lewo kadru to zachód, a jak po prawo kadru to wschód, sam nie wiem :D

 

@TigerBear ślimaka pokazywał ostatnio. przypominało mi się, że też go mam

 

/klik/

post-92558-0-70329500-1560003856_thumb.jpg


Spoko. Bardzo fajne ujęcie.
Wiatr to wróg nr jeden, przy tego typu zdjęciach i kolejny czynnik, który skutecznie mnie zniechęca :)

 

wiesz, że chłopaki od macro na to też mają sposoby. stosują przytrzymki, obciążniki, sznurki z klamerkami, ostatecznie potrafią zbudować parawan  :D

 kilka razy widziałem ich w akcji to myślałem że żartują z tym całym sprzętem  :blink:  :blink:


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Daj spokój, głowa mnie rozbolała...

Gdzież by mi się chciało takie ceregiele uskuteczniac, żeby owada ustrzelić.

 

Co do ślimaka, ten na Twojej fotce jest chociaz zywy, a na mojej to cholera wie.

Przykleił się do słupka i tak został, chyba :)

Co do w schodów i zachodow, to Exif przyjdzie z pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, exif to tętno zdjęcia. ale tak po samym zdjęciu, tylko organem wzroku czy się da?? 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, polecicie jakąś książkę do nauki fotografii dla amatora z aspiracjami do pełnego wykorzystania lustrzanki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to nie jestem autorytet. bo żadnej książki nie czytałem o nauce fotografii. 

ale dobre skutki przynosi oglądanie na YT poradników tematycznych i oczywiście od razu ćwiczenia w praktyce. to podstawa. ćwiczenia, ćwiczenia

 

ale jak chcesz koniecznie czytać to pewnie koledzy coś polecą. 

 

najlepsze są spotkania brandowe mniej lub bardziej formalne :D  :D. wtedy można przelać dużo wiedzy :ph34r:  


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Koledzy, polecicie jakąś książkę do nauki fotografii dla amatora z aspiracjami do pełnego wykorzystania lustrzanki :-)

Nie polecę Ci. Nigdy nie korzystalem z tego typu pomocy, co widać po moich fotkach :)

Powiadają, że praktyka i podglądanie znających się na rzeczy jest dobrym sposobem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę przeczytanie instrukcji obsługi aparatu i probowanie różnych ustawień w różnych warunkach, to proces żmudny i długotrwały, ale jedyny by poznać fotografię..

Przy problemach szukaj odpowiedzi w... Sieci.

post-109557-0-67378000-1560006257_thumb.jpeg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to nie jestem autorytet. bo żadnej książki nie czytałem o nauce fotografii. 

ale dobre skutki przynosi oglądanie na YT poradników tematycznych i oczywiście od razu ćwiczenia w praktyce. to podstawa. ćwiczenia, ćwiczenia

 

ale jak chcesz koniecznie czytać to pewnie koledzy coś polecą. 

 

najlepsze są spotkania brandowe mniej lub bardziej formalne :D  :D. wtedy można przelać dużo wiedzy :ph34r:  

 

Oglądałem sporo materiałów na YT ale z zakresie zdobywania wiedzy jestem człowiekiem starej daty więc lubię też zerknąć do książek :-)

Nie polecę Ci. Nigdy nie korzystalem z tego typu pomocy, co widać po moich fotkach :)

Powiadają, że praktyka i podglądanie znających się na rzeczy jest dobrym sposobem...

 

Robię sporo zdjęć, większość dobrych czeka na lekką obróbkę (tzn. poprawienia kadru lub lekkie doświetlenie ) ale czasu brakuje...

Ja polecę przeczytanie instrukcji obsługi aparatu i probowanie różnych ustawień w różnych warunkach, to proces żmudny i długotrwały, ale jedyny by poznać fotografię..

Przy problemach szukaj odpowiedzi w... Sieci.

Od tego zaczynałem przygodę z lustrzanką, chciałbym poczytać np. o kadrowaniu bo w sumie to w zdjęciach najbardziej mnie kręci ( zatrzymanie chwili), często słabe pod względem technicznym zdjęcie jest świetne przez kadr :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Z tym kadrowaniem, to tak jak z urodą.

Albo się ją ma, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....ale z zakresie zdobywania wiedzy jestem człowiekiem starej daty więc lubię też zerknąć do książek :-)

 

 z tym argumentem nie wygram :)

rzadko grzebię w archiwum, ale taki Fred Aster mi wyskoczył :D

 

/klik/

post-92558-0-15762800-1560006690_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Cóż za tancerz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z tym argumentem nie wygram :)

rzadko grzebię w archiwum, ale taki Fred Aster mi wyskoczył :D

 

/klik/

attachicon.gifN72A6639.jpg

Bajeczne zatrzymanie chwili, gratuluję i zazdroszczę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.