Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

w naszym kraju określa się go jako nielicznie występujący - zielonosiwy

 

a dziś była piękna pogoda to polazłem do lasu. i taki dzwoniec zapozował

 

/klik/

post-92558-0-16936900-1578254329_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że też kiedyś uda mi się takie ujęcie. Puki co nie mam się czym chwalić.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że też kiedyś uda mi się takie ujęcie. Puki co nie mam się czym chwalić.

 

Ależ to nic trudnego, uwierz mi bo swego czasu też się w to bawiłem. Do pełnego sukcesu potrzeba tylko:

1.Aparat (body) z wymienną optyką.

2. "Jasny" teleobiektyw w cenie kilka - kilkanaście k PLN (można użyć przejściówki i zakupić manualne stare teleobiektywy pasujące do aparatu) ale tu też trzeba wydać kilka k PLN.

3. Statyw lub tzw. monopod.

4. Mogą się przydać jakieś filtry typu warm up dlatego potrzebny jest "jasny obiektyw".

5. Jakaś lektura dotycząca fotografii amatorskiej lub profesjonalnej albo warsztaty z zawodowcami.

6. Z minimum rok do kilku lat praktyki w terenie.

7. Żeby ustrzelić takiego dzwońca trzeba strzelić serią te kilka - kilkanaście klatek i wybrać jedno najlepsze ujęcie.

Czy coś pominąłem kolego abir?

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to nic trudnego, uwierz mi bo swego czasu też się w to bawiłem. Do pełnego sukcesu potrzeba tylko:

1.Aparat (body) z wymienną optyką.

2. "Jasny" teleobiektyw w cenie kilka - kilkanaście k PLN (można użyć przejściówki i zakupić manualne stare teleobiektywy pasujące do aparatu) ale tu też trzeba wydać kilka k PLN.

3. Statyw lub tzw. monopod.

4. Mogą się przydać jakieś filtry typu warm up dlatego potrzebny jest "jasny obiektyw".

5. Jakaś lektura dotycząca fotografii amatorskiej lub profesjonalnej albo warsztaty z zawodowcami.

6. Z minimum rok do kilku lat praktyki w terenie.

7. Żeby ustrzelić takiego dzwońca trzeba strzelić serią te kilka - kilkanaście klatek i wybrać jedno najlepsze ujęcie.

Czy coś pominąłem kolego abir?

W moim przypadku sprawdza się powiedzenie, że „ Teoria nie idzie w parze z praktyka” Jeśli chodzi o sprzęt, to coś tam mam, co prawda podstawowy model, kilka obiektywów, kilka filtrów.

Wiem, że można mieć sprzęt za kilka k. ale to nic nie pomoże bez talentu Na razie, ciagle szukam dobrych ujęć, po roku zabawy z fotografiką wciąż muszę się sporo nauczyć.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można mieć sprzęt za kilka k. ale to nic nie pomoże bez talentu

Talent psze Pana, to 5% tzw. iskry bożej i 95% ciężkiej mozolnej pracy. Jak mawiała moja nauczycielka od angielskiego Ms Hataya "keep up good work".


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że też kiedyś uda mi się takie ujęcie. Puki co nie mam się czym chwalić.

aparat w rękę i w teren. tylko tak się uda :)

 

Ależ to nic trudnego, uwierz mi bo swego czasu też się w to bawiłem. Do pełnego sukcesu potrzeba tylko:

1.Aparat (body) z wymienną optyką.

2. "Jasny" teleobiektyw w cenie kilka - kilkanaście k PLN (można użyć przejściówki i zakupić manualne stare teleobiektywy pasujące do aparatu) ale tu też trzeba wydać kilka k PLN.

3. Statyw lub tzw. monopod.

4. Mogą się przydać jakieś filtry typu warm up dlatego potrzebny jest "jasny obiektyw".

5. Jakaś lektura dotycząca fotografii amatorskiej lub profesjonalnej albo warsztaty z zawodowcami.

6. Z minimum rok do kilku lat praktyki w terenie.

7. Żeby ustrzelić takiego dzwońca trzeba strzelić serią te kilka - kilkanaście klatek i wybrać jedno najlepsze ujęcie.

Czy coś pominąłem kolego abir?

nie wchodząc zbyt głęboko w szczegóły /bo nie o to tu chodzi/ masz pełną rację. 

tylko doprecyzuję pkt 7. takie ujęcie sobie wymyśliłem, lądujący na patyku mały ptak w dynamicznej pozie. 5 godz pod maskowaniem, klatek walnąłem kilka setek.  :D. oczywiście wyszły jeszcze inne fajne kadry. ale jest ich może 6. takie co chciałem osiągnąć.  reszta to takie co już mam lub nie wyszły

 

Ruda

piękna. ta zawsze sprzeda się za orzechy :D

 

W moim przypadku sprawdza się powiedzenie, że „ Teoria nie idzie w parze z praktyka” Jeśli chodzi o sprzęt, to coś tam mam, co prawda podstawowy model, kilka obiektywów, kilka filtrów.

Wiem, że można mieć sprzęt za kilka k. ale to nic nie pomoże bez talentu Na razie, ciagle szukam dobrych ujęć, po roku zabawy z fotografiką wciąż muszę się sporo nauczyć.

to też prawda. zdjęcie robi człowiek, nie sprzęt.

ale żeby się nauczyć trzeba ćwiczyć. 

teorię złapiesz łatwo, ale ogarnąć to wszystko w terenie to już inna bajka

nie będę opisywał całego warsztatu dzikiej przyrody. napiszę tylko, że czasem trzeba pół roku pracy w terenie żeby dostać dobre ujęcie. a i tak nie masz pewności czy się uda.

obecnie pracuję nad miejscówką wiosenną na ptaki wodne. potrwa to przez całą zimę. muszę wziąć pod uwagę światło, tło, możliwości sprzętowe i czy zachowam się etycznie w ich środowisku.

krótko mówiąc las/łąka/park musi stać się twoim drugim domem. dużo by pisać

 

Talent psze Pana, to 5% tzw. iskry bożej i 95% ciężkiej mozolnej pracy. Jak mawiała moja nauczycielka od angielskiego Ms Hataya "keep up good work".

to była bardzo mądra kobieta :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze spaceru

Sorry za pion

Raczej nie wyobrażam sobie innego kadrowania jak właśnie pion w tym wypadku.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek w kurniku musi być

post-92558-1578687952,6562_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek w kurniku musi być

 

Taka mała propozycja; mógłby kolega podawać informacje pod swoimi zdjęciami o użytym sprzęcie, przysłonie, czasie naświetlania. Takie rzeczy przydają się zwłaszcza tym, którzy zaczynają zabawę w "pstrykanie"


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, tylko nie to. Przecież tego nie pamiętam. Muszę wejść w exif i to wszystko opisywać. Zbytnio nie mam czasu na to.

Uważam, że Ci którzy zaczynają przygodę z foto powinni przyswoić podstawowe parametry fotografii w teorii, potem dużo ćwiczeń, tylko własnych ćwiczeń.

Parametry konkretnego zdjęcia są chwilowe, dość ulotne. To samo zdjęcie tylko przy słońcu za chmurką to ustawienia będą inne, za kilka minut znów inne. Nie robię zdjęć na auto, tylko korzystam z ustawień parametrów indywidualnie. Po co komu parametry zdjęcia jeśli nie zna powodu ich ustawienia, nie zna oświetlenia danej sceny, nie zna dynamiki danej sceny, nie zna efektu jaki autor zdjęcia chciał osiągnąć (może rozmycie, może ostre zatrzymanie w ruchu) ,.... .

Stoję w zdaniu, że nauka fotografii nie powinna się opierać na parametrach zdjęć już wykonanych. To wiedza psu na budę. Do niczego.

Przecież nikt nie pójdzie na wiejskie podwórko i nie będzie ustawial moich parametrów zdjęcia z myślą, że mu wyjdzie zdjęcie kota czy kury.

Jeśli kogoś interesują parametry zdjęcia może sam wejść w exif i sobie sprawdzić. Oczywiście jeśli nie są obcięte.

Sorki, ale nie będę tego robił.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

A może pan się myli, może to nie jest kura, dajmy na to pies? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

A może pan się myli, może to nie jest kura, dajmy na to pies? ;)

 

To jest osioł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pan się myli, może to nie jest kura, dajmy na to pies? ;)

 

 

To jest osioł...

 

dla ścisłości kogut ;)

 

Taki sobie widoczek.

ale przyjemny :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwalasz mnie tymi wężami. są idealne do portretówki. Ta konkretna kropelka robi całe zdjęcie, z całym szacunkiem dla modela :D

zraszacz do kwiatów?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwalasz mnie tymi wężami. są idealne do portretówki. Ta konkretna kropelka robi całe zdjęcie, z całym szacunkiem dla modela biggrin.png

zraszacz do kwiatów?

 

raczej wizyta teściowej


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wizyta teściowej

trafiony zatopiony :D


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwalasz mnie tymi wężami. są idealne do portretówki. Ta konkretna kropelka robi całe zdjęcie, z całym szacunkiem dla modela :D

zraszacz do kwiatów?

Dzięki! Przyznam szczerze że to przypadek, takiego wyjąłem go z terrarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Lisek koło drogi....

post-92558-1579031622,1786_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie :) i ten wzrok ;]

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywąchał mnie już z daleka, mimo maskowania. Dlatego takie bezpośrednie spojrzenie w moją stronę. Badał czy to "coś" jest dla niego zagrożeniem

Wywąchał mnie już z daleka, mimo maskowania. Dlatego takie bezpośrednie spojrzenie w moją stronę. Badał czy to "coś" jest dla niego zagrożeniem


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłes na jego teren :) ale wzrok nie taki groźny, tak jak piszesz badał czy jest zagrożenie dla niego, ale zdjęcie kapitalne wyszło


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.