Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przewrotnie, ale zastanów się, czy nie wystarczy Ci aparat w komórce? Skoro nie ruszasz nikona, to prędzej czy później innego aparatu też nie będzie Ci się chciało zabierać, choćby nie wiem jak bym mały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, XoneX napisał:

Trochę przewrotnie, ale zastanów się, czy nie wystarczy Ci aparat w komórce? Skoro nie ruszasz nikona, to prędzej czy później innego aparatu też nie będzie Ci się chciało zabierać, choćby nie wiem jak bym mały. 

 

no właśnie tak się zastanawiam. ale nie raz chciałoby się czymś lepszym fotkę pstryknąć niż tylko telefonem. chociażby na rodzinnych uroczystościach. tylko nie wiem czy teraz jest sens sprzedawać aparat, który mimo że praktycznie nieużywany swoje lata ma i czy coś innego da się kupić na tyle rozsądnie żeby to nie była zwykła małpka (bo tak jak piszesz mam przecież w telefonie) a np jakiś fajny bezlusterkowiec, który oferuje trochę więcej. nie wiem, nie znam się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz szczególnej potrzeby częstego fotografowania, to zostaw sobie Nikona na "okazje", obiektyw napraw lub kup nowy (może zoom), a na co dzień używaj smartfona.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup bezlusterkowiec. Mały, poręczny, świetna jakość. Polecam Olympus.
Aparaty bardzo praktyczne.
Co do naprawy nikona się nie wypowiem. Może to być kwestia przetarcia styków z powodu nieużywania, może coś bardziej skomplikowanego.
Czy masz pewność, że to obiektyw jest uszkodzony? Jeśli tak, to używany słoik kupisz za tanie pieniądze i masz dobry zestaw


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, abir napisał:

Kup bezlusterkowiec. Mały, poręczny, świetna jakość. Polecam Olympus.
Aparaty bardzo praktyczne.
Co do naprawy nikona się nie wypowiem. Może to być kwestia przetarcia styków z powodu nieużywania, może coś bardziej skomplikowanego.
Czy masz pewność, że to obiektyw jest uszkodzony? Jeśli tak, to używany słoik kupisz za tanie pieniądze i masz dobry zestaw

 

tak na pewno to obiektyw bo przy innym korpusie też nie działał, a inny obiektyw na moim korpusie działał bez problemu. a jaki fajny obiektyw można kupić żeby był jak najbardziej uniwersalny (tak wiem, że taki nie istnieje pewnie). Właśnie ta poręczność i niewielki rozmiar skłania mnie ku wymianie na bezlusterkowiec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalność obiektywu zależy do czego go potrzebujesz


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, abir napisał:

Uniwersalność obiektywu zależy do czego go potrzebujesz

 

Tak naprawdę to do wszystkiego - wakacje, rodzinne imprezy, fajnie jakby był dość jasny żeby w pomieszczeniu można było robic dobre zdjęcia. Ten kitowy był lekko ciemnawy. choć pewnie w słabo oświetlonym pokoju to większość obiektywów będzie za ciemna. no nic. podrzucę gdzieś do wyceny naprawy obiektyw który mam i zobaczę co dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, cyklotymik napisał:

Napisz ile chcesz przeznaczyć na sprzęt ( ? ) 

 

najpierw zobaczę czy opłaca się naprawiać ten obiektyw, który mam. potem zdecyduję czy będę sprzedawał nikona i szukał czegoś poręczniejszego czy go sobie zostawię i będzie na specjalne okazje. Na razie nie chcę kupować kolejnego aparatu żeby dwa na półce leżały i kurz zbierały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rodzinnego "wszystkiego" pasowałby jakiś praktyczny zoom. Canon ma taki 24-105mm ze stałym swiatłem f4 + Stabilizacja.
Myślę że nikon też ma coś podobnego. Mimo że nie jest to L jest bardzo fajny, tym bardziej że to ma być zastosowanie typowo amatorskie, rodzinne.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon mial calkiem niezly 18-200, 18-105 i 18-140. Tylko, ze w cenie tych obiektywów moznaby pewnie juz kupic sensowny kompakt z podobnym zoomem


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Najlepszy aparat to ten ktory masz przy sobie  czyli telefon, :),  ale najlepszy to lustro z dobrym szklem moim zdaniem, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon też ładne zdjęcia robi, z pomocą Snapseeda na przykład 😁

 

Takie dziś niebo nad Śląskiem...

 

 

60ED40AD-69A5-4441-9976-E54752439F30.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 14:43, szymar napisał:

 

najpierw zobaczę czy opłaca się naprawiać ten obiektyw, który mam. potem zdecyduję czy będę sprzedawał nikona i szukał czegoś poręczniejszego czy go sobie zostawię i będzie na specjalne okazje. Na razie nie chcę kupować kolejnego aparatu żeby dwa na półce leżały i kurz zbierały. 

Moim zdaniem lustro to przeżytek. Czy uda Ci się naprawić czy nie pozbądź się aktualnego sprzętu i celuj w bezlustro. Zdecydowanie poręczniejszy, lżejszy. Zdecydowanie lepszy tryb live wiew. Zdecydowanie wygodniejsza praca ze szkłami manualnymi. No i niczym nieustępująca jakość matryc, a nawet - w niektórych przypadkach - lepsza. Możesz też bez problemu używać szkieł innych systemów Canon, Nikon, Pentax... Do wyboru do koloru. Co jeszcze - większość firm, przez zgryźliwców nazywanych "kundlami", produkuje dużą część obiektywów do bezlusterkowców. Są przypadki gdzie za dużo niższe pieniądze kupujesz obiektyw znacznie lepszy niż C czy N, no ale to raczej szkła manualne, a Ciebie ten kierunek nie będzie dotyczył, chociaż kto wie :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, cyklotymik napisał:

Moim zdaniem lustro to przeżytek. Czy uda Ci się naprawić czy nie pozbądź się aktualnego sprzętu i celuj w bezlustro. Zdecydowanie poręczniejszy, lżejszy. Zdecydowanie lepszy tryb live wiew. Zdecydowanie wygodniejsza praca ze szkłami manualnymi. No i niczym nieustępująca jakość matryc, a nawet - w niektórych przypadkach - lepsza. Możesz też bez problemu używać szkieł innych systemów Canon, Nikon, Pentax... Do wyboru do koloru. Co jeszcze - większość firm, przez zgryźliwców nazywanych "kundlami", produkuje dużą część obiektywów do bezlusterkowców. Są przypadki gdzie za dużo niższe pieniądze kupujesz obiektyw znacznie lepszy niż C czy N, no ale to raczej szkła manualne, a Ciebie ten kierunek nie będzie dotyczył, chociaż kto wie :)  

ciekawa opinia. czemu goście pro do dziś strzelają na olimpiadach, innych ważnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i politycznych lustrami. producenci nawet ustawiają premiery sprzętu pod imprezy sportowe. 

nie wszędzie bezlustro jest wygodne. nie zawsze waga sprzętu jest najważniejsza, nie zawsze lajfwiu jest potrzebne, nie zawsze szkła manualne są ważne...itd. chcę powiedzieć że to wszystko zależy od wszystkiego. każdy znajdzie coś dla siebie

dla mnie robiąc wildlife bezlustro jest za małe i za delikatne. guziki są zbyt blisko siebie jak na standardowy palec. często robię zdjęcia w pełnej ciemności, bardzo szybko i tu ważny jest pewny dobry chwyt, ruchy palcami intuicyjne bez odrywania oka od wizjera. dla żartu powiem że coś jak strzał z biodra dla kowboja. wszystko musi pasować do dłoni. 

ale dla striciarza lub portretowca lub macro mój sprzęt będzie bezużyteczny

jeśli swoim postem chciałbyś zrobić pogrzeb lustrzankom to trochę za szybko. chyba nadal to one są nr 1. oczywiście ceny dobrego sprzętu też są wysokie, ale nikt nie mówił że będzie tanio - tak jak w zegarkach :) 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, abir napisał:

ciekawa opinia. czemu goście pro do dziś strzelają na olimpiadach, innych ważnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i politycznych lustrami. producenci nawet ustawiają premiery sprzętu pod imprezy sportowe. 

nie wszędzie bezlustro jest wygodne. nie zawsze waga sprzętu jest najważniejsza, nie zawsze lajfwiu jest potrzebne, nie zawsze szkła manualne są ważne...itd. chcę powiedzieć że to wszystko zależy od wszystkiego. każdy znajdzie coś dla siebie

dla mnie robiąc wildlife bezlustro jest za małe i za delikatne. guziki są zbyt blisko siebie jak na standardowy palec. często robię zdjęcia w pełnej ciemności, bardzo szybko i tu ważny jest pewny dobry chwyt, ruchy palcami intuicyjne bez odrywania oka od wizjera. dla żartu powiem że coś jak strzał z biodra dla kowboja. wszystko musi pasować do dłoni. 

ale dla striciarza lub portretowca lub macro mój sprzęt będzie bezużyteczny

jeśli swoim postem chciałbyś zrobić pogrzeb lustrzankom to trochę za szybko. chyba nadal to one są nr 1. oczywiście ceny dobrego sprzętu też są wysokie, ale nikt nie mówił że będzie tanio - tak jak w zegarkach :) 

E tam, zaraz pogrzeb...  takie mam zadanie, a nasz Kolega nie jest pro :)  W pro waga nie ma znaczenie, ale wiele innych czynników. Skupiając się tylko na jakości zdjęć to  bezlusterkowce nie mają się czego wstydzić.

Jeśli jesteśmy już przy pro - zwłaszcza cenach - to taki Canon 1DX mk II nie ma startu do takiego Fuji GFX 50s. Cena ta sama, jakość zdjęć zdecydowanie po stronie Fuji. FF vs MF. Tańsze modele Fuji to samo. Pomimo formatu APS-C są nierzadko lepsze od pełłnoformatowców C czy N. Kolejna marka to Sony, jedne z najlepszych matryc, zresztą Canon czy Nikon też z nich korzysta... też kiedyś byłem wyznawcą luster, ale to już za mną :)   

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cyklotymik napisał:

...Skupiając się tylko na jakości zdjęć to  bezlusterkowce nie mają się czego wstydzić....

 

to prawda, dlatego sam zaproponowałem koledze bezlustro, mając na uwadze jego zalety  

jednak ja z racji mego hobby jestem po stronie kolegi @Wywar


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne. Każdy dobiera sprzęt wg wymagań. Ja z racji pracy na manualnych obiektywach wybrałem bezlustro. Zdecydowanie przyjaźniej ostrzy się ręcznie niż w lustrzance. Oczywiście ergonomia jest po stronie lustra, ale ta aż tak bardzo mi nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyklotymik dzięki za podpowiedź. faktycznie nie zamierzam zostawać pro fotografem a tylko mieć pod ręką coś co może będzie lepsze niz aparat w telefonie. Może rzucę mój sprzęt na próbę na olx i zobaczę czy będzie jakieś zainteresowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Lustro ma jedna najwazniejsza zalete ktorej nie posiada zaden inny system czy jakis tam aparat, szybkosc :), szybkosc w ustawieniu ostrosci i zrobieniu zdjecia, kazde inne cos potrzebuje paru sek na start, ja np swoim D4 zrobie zdjecie idac z aparatem na ramieniu cos kolo wiecej niz 1.5 sek, :), 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymar napisał:

@cyklotymik dzięki za podpowiedź. faktycznie nie zamierzam zostawać pro fotografem a tylko mieć pod ręką coś co może będzie lepsze niz aparat w telefonie. Może rzucę mój sprzęt na próbę na olx i zobaczę czy będzie jakieś zainteresowanie. 

 

Nie ma za co :)  Gdybyś zdecydował się na bezlustro, to bardzo dobrym wyborem byłby Olek  OM-D E-M5 Mark II, do tego np. 14-150...

To naprawdę bardzo dobry aparat, Dziś w świetnych cenach. Co prawda jest to matryca 4/3, ale tym zbytnio nie przejmowałbym się. 

Generalnie jest w czym wybierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymar napisał:

@cyklotymik dzięki za podpowiedź. faktycznie nie zamierzam zostawać pro fotografem a tylko mieć pod ręką coś co może będzie lepsze niz aparat w telefonie. Może rzucę mój sprzęt na próbę na olx i zobaczę czy będzie jakieś zainteresowanie. 

 

Ogólnie porady Kolegów są dobre, ale ... IMO bardziej powinny być kierowane do entuzjastów fotografowania. Sam przyznałeś, że Twoja lustrzanka "leży i się kurzy". Po co zatem ją sprzedawać, z pewnością ze stratą? Zamiana na bezlusterkowca z zoomem to wydatek ok. 3tys. zł. Warto się zastanowić ...

Znam lustrzanki, są dobre, ale mają wady np. wielkość z obiektywem typu zoom. Robię trochę zdjęć na wakacjach i drogą doświadczeń doszedłem do aparatu Lumix FZ1000, który wydaje mi się być najwygodniejszym, w miarę uniwersalnym aparatem. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się pozbyć lustrzanki, przeanalizuj to.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucę kilka robali... IMG_20200711_014652.thumb.jpg.0e967739a35d43b9faed992ab66ecb4b.jpg

IMG_20200705_233556.thumb.jpg.fde0a80c3a32b10ffd62e753deaa997f.jpg

IMG_20200705_183500.thumb.jpg.8f37b2250fcb0e569a0ac454df820cc3.jpg

IMG_20200710_191422.thumb.jpg.508c07de6a2b611a6423ecbfcb648b56.jpg

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mucha jest komputerowo wyostrzona,aż bije po oczach sztuczność.Nie jestem zwolennikiem robienia takich rzeczy.Sam puszczam fotki bez korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.