Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.08.2020 o 16:59, cyklotymik napisał:

 

 

piękne makro! czym robione? bardziej ogniskowa czy małe f?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

 

prom Nova Star wchodzi do portu Gdańsk...

 

 

 

Żaglowiec z 1918 "Kapitan Borchardt" wraca do portu z parady żaglowców Baltic Sail 2020...

 

 

 

 

Pozdrawiam

NovaStar_001.jpg

NovaStar_002.jpg

Borchardt.jpg

Edytowane przez Sebaa_75

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Za mlodego w naszym kraju przelatalem jako mlody wszystkie lasy rowy i co tam jeszcze, i nigdy zmiji nie spotkalem, ostatnio siostra mi pisze ze byla u niej w zagrodce :), mieszkalem w lubuskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pstryk z wczorajszego (jeszcze letniego) wieczoru.

IMG_20200913_180415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponownie sesja kuchenna
 
 
1282394284_dg75(6).thumb.jpg.3161863513ed94a3f172bd7c0b1459ad.jpg
 
I jeszcze takie...
 
 
1408602530_ki8(2).thumb.jpg.97255eec324c7f6847897679123c04ec.jpg
Ale miękkie bokeh widać ze robione czymś Top default_smile.png

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki.  A gdzie tam top ; )
Duzo liści przysłony swoje kosztuje

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, poniżej pewnej wartości - powiedzmy 1.4 - trzeba płacić :)  Powyższe zdjęcia są zrobione przy użyciu f/4.0 i f/5.6, z tym, że skala powiększenia jest duża, a co za tym idzie bardzo płytka GO, stąd mocny efekt rozmycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie postanowiłem się poradzić. Chciałbym rozpocząć przygodę z makrofotografią produktową (głównie zegarki). Możecie polecić jakiś budżetowy obiektyw makro 1:1 do Canona 200d? Może być używka w dobrym stanie. Raczej z AF. Mój Canon ma mocowanie EF, ale nie widzę problemu, żeby założyć konwerter i użyć obiektywu z innego systemu, tylko chciałbym zachować funkcjonalność AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie postanowiłem się poradzić. Chciałbym rozpocząć przygodę z makrofotografią produktową (głównie zegarki). Możecie polecić jakiś budżetowy obiektyw makro 1:1 do Canona 200d? Może być używka w dobrym stanie. Raczej z AF. Mój Canon ma mocowanie EF, ale nie widzę problemu, żeby założyć konwerter i użyć obiektywu z innego systemu, tylko chciałbym zachować funkcjonalność AF.

Może na początek warto się pobawić z pierścieniami dystansującymi. Koszt to 10%-15% sensownego obiektywu makro a efekt i możliwości całkiem spore. Kilkanaście postów wyżej jest szerszy wywód na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał:


Może na początek warto się pobawić z pierścieniami dystansującymi. Koszt to 10%-15% sensownego obiektywu makro a efekt i możliwości całkiem spore. Kilkanaście postów wyżej jest szerszy wywód na ten temat.

Już mam :) Soczewki makro też. Chciałbym kiedyś osiągnąć efekt makro znany z filmów Horology House albo Watchfindera. Mam lampę, dyfuzor i zdjęcia wychodzą mi nie najgorsze, ale chciałbym lepiej ująć szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie faktycznie pozostaje już tylko porządny obiektyw makro.

Skoro robisz makrofotografie, to wrzuć czasem coś do tego wątku. Niech się rozkręca 😉

Sam muszę się któregoś dnia zmusić, rozłożyć cały majdan i coś nowego pstryknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pstrykałem takiego Orienta. Wdzięczny obiekt, bo zegarek jest bardzo ładny. Tylko chciałbym sie zbliżyć do szczegółów. Może dam jeszcze szansę pierścieniom, użyje najwyższej rozdzielczości i zcropuję do szczegółów. Pobawię się w tygodniu i wrzucę efekty.

00.thumb.jpg.ce4dd48932f4096888920f8ce65acaeb.jpg

 

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Zaratsu napisał:

Panowie postanowiłem się poradzić. Chciałbym rozpocząć przygodę z makrofotografią produktową (głównie zegarki). Możecie polecić jakiś budżetowy obiektyw makro 1:1 do Canona 200d? Może być używka w dobrym stanie. Raczej z AF. Mój Canon ma mocowanie EF, ale nie widzę problemu, żeby założyć konwerter i użyć obiektywu z innego systemu, tylko chciałbym zachować funkcjonalność AF.

Co to znaczy budżetowy ?

 

Fajnym rozwiązaniem byłby Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro, to ta pierwsza wersja. Miałem kiedyś to szkło i naprawdę daje radę w kwestii rozdzielczości. Kolejną ważną, jak nie najważniejszą sprawą jest światło. Musisz kombinować z dyfuzorami, blendami, odbiciami i rozproszeniem na wszelakie sposoby. 

 

Próbowałeś coś strzelić z pierścieniem odwrotnego mocowania ?

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.