Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, cyklotymik napisał:

Co to znaczy budżetowy? 

Próbowałeś coś strzelić z pierścieniem odwrotnego mocowania ?

Dla mnie budżetowy to taki w przedziale 500-1000 PLN. Może być używka. 

Z pierścieniem odwrotnego mocowania jeszcze nie próbowałem. Ale pierścienie pośrednie i niska odległość obiektu do obiektywu wygenerowały problem światła. W tych video Watchfindera chyba robią filmy w wysokiej rozdzielczości i cropują do 1080p, żeby rozwiązać problemy ze światłem. Też spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tysiąca tego Tamrona kupisz. I to wydaje mi sie najrozsądniejsze rozwiązanie. Przy skali 1:1 odległość ostrzenia masz około 30 cm, robocza to kilkanaście, więc poszaleć można. Dodatkowy plus, to to, że przy Twojej matrycy - APS-C - masz skalę odwzorowania 1,5:1, a co za tym idzie nie musisz używać maksymalnego powiększenia, co daje jeszcze większą odległość od obiektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak Laowa 100 2.8 Macro, o skali 2:1. Są minusy - cena, za używek trzeba dać około 1500 i brak AF. To świetny obiektyw. Miałem to szkło i  fotografując w skali 1:1 nic ostrzejszego nie znam, a obiektywy makro to mój konik, a mialem, badz testowalem sporo. Sprzedałem go na rzecz Voigtlandera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cyklotymik napisał:

Jest jeszcze coś takiego jak Laowa 100 2.8 Macro, o skali 2:1. Są minusy - cena, za używek trzeba dać około 1500 i brak AF. To świetny obiektyw. Miałem to szkło i  fotografując w skali 1:1 nic ostrzejszego nie znam, a obiektywy makro to mój konik, a mialem, badz testowalem sporo. Sprzedałem go na rzecz Voigtlandera.

Dzięki za podanie typów, chyba poszukam tego Tamrona. A co sądzisz o TOKINA AT-X Pro 35mm f/2.8 Macro 1:1. Znalazłem taką stałkę na Allegro w cenie do 800 PLN.
Na optycznie.pl jest nawet sampelek zdjęcia z mechanizmem zegarka wykonanego z użyciem tego obiektywu.

 

https://pliki.optyczne.pl/tok35/tok35_fot15.jpg

 

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem przyjemności, ale niezła jest setka Tokiny, nie wiem jak cenowo wypada do Tamrona, ale to podobna kostrukcja, wlasciwosci optyczne tez. Tokina jest solidniej wykonana, o ile ma to dla Ciebie znaczenie. 

A może Canon 60 Macro ? Tez dobry obiektyw, choć ja preferuje dłuższe ogniskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą 35-tkę Tokiny. Cyklotymik dzięki za pomoc, wstawię tutaj efekty pierwszej sesji jak tylko dojdzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobne.

Sto strzałów wymaga czasu. A wszystko dookoła, włącznie z obiektem się porusza. Rozumiem, że ostrość przy każdym strzale zmienia jakiś automat. Ale to wciąż obiekt w ruchu. Jak to możliwe? 😵

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stakingu stosuje się mniej lub bardziej zaawansowane sanki, nawet zautomatyzowane. I efekty rzeczywiście robią wrażenie


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspomnienie lata

nie mam zbytnio sprzętu do większych zbliżeń ani umiejętności w obrabianiu

2.png

DSC_0186.png

DSC_0189.png

DSC_0198.png


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, abir napisał:

Przy stakingu stosuje się mniej lub bardziej zaawansowane sanki, nawet zautomatyzowane. I efekty rzeczywiście robią wrażenie emoji4.png

 

 

Nie no, jasne. Bez szyny, najlepiej z mikroruchami,  i statywu, nie wyobrażam sobie stu strzałów, żeby zachować tolerancję,  jaką przewiduje program do stackowania.

Ale też żadna szyna, ani statyw nie pomogą jak model będzie ruchliwy :)

 

CIESLUT, fajne ujęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
 
.... Ale też żadna szyna, ani statyw nie pomogą jak model będzie ruchliwy ...


Już dawno zaniechałem przygody z macro, rzeczywiście ruchliwość owadów to kłopot, głównie ruchy roślin, na których siedzą. Kiedyś stosowałem klamerki obciążające/stabilizujące lub coś w stylu parawanu przed wiatrem, klamotów było mnustwo
Przypomniałem sobie, że na ruchliwość owadów też był sposób. Im zimniej tym lepiej


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw przyjechał, ale wydaje mi się, że ma wadę. Przy manualnym (w automacie chyba też) fokusie obraz "się psuje" w pewnym zakresie.

Czy to wada, czy naturalna rzecz. Also: zauważyłem na obudowie ślady uderzenia, więc może to jego wynik...

Wygląda to tak:
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ustawieniach body poprzestawiałeś na współpracę z manualnym szkłem. Sprawdź czy AF tez tak szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, cyklotymik napisał:

A w ustawieniach body poprzestawiałeś na współpracę z manualnym szkłem. Sprawdź czy AF tez tak szwankuje.

Tak, AF robi to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie pomogę. Dziwny to objaw. Może spróbuj styki przeczyścić, choć pewnie niewiele to da, ale spróbować nie zaszkodzi.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem dzieje się coś podobnego przy pierścieniach do makro. Jest to chyba jakiś błąd komunikacji między obiektywem i body. U mnie wywala nie na zielono, tylko na biało i w pół sekundy samo wraca do normy, ale jakby po resecie. Cokolwiek ustawiłem wcześniej jako kompensację ekspozycji jest zresetowane.

Czy jesteś może w stanie sprawdzić gdzieś na innym aparacie, czy to też się wtedy będzie dziać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

U mnie czasem dzieje się coś podobnego przy pierścieniach do makro. Jest to chyba jakiś błąd komunikacji między obiektywem i body. U mnie wywala nie na zielono, tylko na biało i w pół sekundy samo wraca do normy, ale jakby po resecie. Cokolwiek ustawiłem wcześniej jako kompensację ekspozycji jest zresetowane.

Czy jesteś może w stanie sprawdzić gdzieś na innym aparacie, czy to też się wtedy będzie dziać?

Niestety nie mam innego body do sprawdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośników fotografii zapraszam do głosowania (i udziału w kolejnych konkursach również 🙂)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze chciałem zapytać o ewentualne profity z tytułu wymiany mojej 35mm na stałkę makro z wyższą ogniskową. Czy dzięki temu będę mógł otrzymać odwzorowanie 1:1 nieco dalej od obiektu, wpuszczając między niego a obiektyw więcej światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Zaratsu napisał:

Panowie jeszcze chciałem zapytać o ewentualne profity z tytułu wymiany mojej 35mm na stałkę makro z wyższą ogniskową. Czy dzięki temu będę mógł otrzymać odwzorowanie 1:1 nieco dalej od obiektu, wpuszczając między niego a obiektyw więcej światła?

 

Głownie większa odległość robocza od obiektu. Czyli, więcej światła, i - w przypadku owadów - większy dystans od modela. Nie fotografuję robaczków, ale uważam, że w tej kwestii centymetr różnicy czy pięć nie sprawia wielkiego bólu, mogę się oczywiście mylić. 

 

Aha, nie wiem ile zapłaciłeś za Tokinę, ale jak możesz to oddaj ją, spręż się i kup jednak nowy obiektyw, nawet manualny, jest tego sporo na rynku.

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, cyklotymik napisał:

 

Głownie większa odległość robocza od obiektu. Czyli, więcej światła, i - w przypadku owadów - większy dystans od modela. Nie fotografuję robaczków, ale uważam, że w tej kwestii centymetr różnicy czy pięć nie sprawia wielkiego bólu, mogę się oczywiście mylić. 

 

Aha, nie wiem ile zapłaciłeś za Tokinę, ale jak możesz to oddaj ją, spręż się i kup jednak nowy obiektyw, nawet manualny, jest tego sporo na rynku.

650 PLN. Tragedii nie ma, a ciężko będzie znaleźć coś nawet gdybym podwoił budżet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 1000 złotych masz np. Yongnuo YN 60mm. Manualny co prawda, ale opinie ma dobre.   Chińczycy już jakiś czas temu pokazali, że potrafią zrobić coś dobrego i to za  duuużo mniejsze pieniądze.

Pewnie, że jeśli szukasz z AF, to łatwiej byłoby kupić używkę, ale sam widzisz, że to loteria.

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cyklotymik napisał:

Za około 1000 złotych masz np. Yongnuo YN 60mm. Manualny co prawda, ale opinie ma dobre.   Chińczycy już jakiś czas temu pokazali, że potrafią zrobić coś dobrego i to za  duuużo mniejsze pieniądze.

Pewnie, że jeśli szukasz z AF, to łatwiej byłoby kupić używkę, ale sam widzisz, że to loteria.

Dzięki za fajną propozycję. Czyli przy takiej ogniskowej mogę liczyć na nieco większą odległość od przedmiotu (zegarka) i tym samym lepsze oświetlenie? Bo ta Tokina ostrzyła bardzo blisko i zdjęcia są nieco za ciemne jak na mój gust...

 

Albo dołożyć 300 PLN i kupić Tokinę z AF i 100mm
https://www.ceneo.pl/38429498

 

Warto?

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.