Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2020 o 20:00, Carrot napisał:

Tak sądziłam, że to musi być gdzieś na końcu świata 😉

 Za kolejne  68 mil jest już koniec świata i można zobacyć skorupę żówia, który unosi Ziemię  w przestworzach oceanu..... :)

 

Ale swoją drogą to misu fajny jest, ale z za szyb samochodu. :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, abir napisał:

Brakuje tylko kruków od Chiczkoka emoji106.png

 

To ja od Ciebie pożyczę ptaszysko, a w zamian mogę wypożyczyć trochę mgły aby dodać dramaturgii Twojemu kadrowi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar
W dniu 31.10.2020 o 05:47, mkl1 napisał:

 Za kolejne  68 mil jest już koniec świata i można zobacyć skorupę żówia, który unosi Ziemię  w przestworzach oceanu..... :)

 

Ale swoją drogą to misu fajny jest, ale z za szyb samochodu. :)

 

Wiedz ze jadąc ta droga w nocy robisz siku nie wychodząc z auta, ot tak przez otwarte drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, abir napisał:

jaki fotograf takie makro. 

 

Czyli dobry.

Ja to nawet kwiatka, co się kołysze na wietrze nie mogę z dobrą ostrością ustrzelić, a co dopiero owada.

Dlatego jak już próbuję makro, to na zegarkach. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 12:33, Nostradamo napisał:

 

Łoł ! Zdjęcie bomba, kawaler ( ? ) również. 

Dzięki :) Tak, to kawaler.

 

Pajun i gekon :D 

IMG_9516.png

IMG_9686.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 20:05, abir napisał:

jaki fotograf takie makro. pamiętam, że kiedyś w trawie latałem z reynoxem 250. :)

 

 

 

.

Edytowane przez Nostradamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, wiem gdzie moje miejsce w szeregu. moje makro to typowa amatorska przygoda uniwersalnym sprzętem. miło, że się podoba :)

koleka @Łosi3k prezentuje świetny poziom makro. wg starej zasady oceniania łyżwiarstwa fig to 6 za wrażenia artystyczne i wartość techniczną


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne że bawimy się fotografią. :) każdy na miarę swoich możliwości

fajny korek, rzeczywiście może się podobać - mi też.

jeśli mógłbym coś podpowiedzieć to tylko kadrowanie lub wcześniej przygotowanie kadru. chodzi mi o obcięte odbicie. albo pełne odbicie albo wcale. takie obcięcie rodzi wrażenie przypadkowego kadru. ale to tylko moje skromne wrażenie

 

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nostradamo napisał:

Tak, to tylko zabawa :)

Kadr jest świadomy. Lubie tekie... niedopowiedziane ujęcia :)

 

a to przepraszam, autor zdjęcia ma zawsze prawo do "prowokacji", wyjścia poza kanony. fajnie, że robi to świadomie


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, abir napisał:

moje makro to typowa amatorska przygoda uniwersalnym sprzętem.

 

Nie denerwuj i nie dobijaj mnie 😤

Według takich kryteriów, to moje nieudolne próby powinny być ścigane z urzędu za obrazę uczuć czy coś w tym stylu. 😥

😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie denerwuj i nie dobijaj mnie
Według takich kryteriów, to moje nieudolne próby powinny być ścigane z urzędu za obrazę uczuć czy coś w tym stylu.

Absolutnie nie.
Bawmy się, bez nadmiernej powagi. :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, abir napisał:

Bawmy się, bez nadmiernej powagi.

 

Pewnie że tak. I oczywiście żartowałem.

Po prostu, po raz kolejny widzę tutaj u kilku osób naprawdę wysoki poziom fotograficznego warsztatu, więc nie przesadzajcie proszę ze skromnością. 👋👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nostradamo napisał:

Widzę, że skromność , to Twoje drugie ja, więc nie bądź taki skromny.  Bardzo dobre zdjęcie :)

 

Łosi3k, po raz kolejny spowodowałeś u mnie opad szczęki. Gratuluję umiejętności i oka.  Pająk to hodowla czy pokarm dla podopiecznych. Tak mu się przyglądam...  dobrze mu z oczu patrzy, więc raczej hodowla ;)

 

2 godziny temu, abir napisał:

e tam, wiem gdzie moje miejsce w szeregu. moje makro to typowa amatorska przygoda uniwersalnym sprzętem. miło, że się podoba :)

koleka @Łosi3k prezentuje świetny poziom makro. wg starej zasady oceniania łyżwiarstwa fig to 6 za wrażenia artystyczne i wartość techniczną

Dzięki Panowie, miło mi 😊 Abir za to Twoje zdjęcia przyrody to majstersztyk 😉 

Nostradamo zdjęcie pająka zrobiłem na Mazurach.

Abir fajna żaba :) Ja ostatnio „ustrzeliłem”taką. A jeżeli chodzi o sprzęt, to jedynym obiektywem który ostatnio używam jest tania 50-tka canona. Z pierścieniami daje radę pobawić się w makro, chodź nie jest łatwo 😅

64212021-7793-4344-B091-B6FD84C971C7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ostre szkło zawsze sobie poradzi. :)
Kiedyś, jak robiłem dość poważnie w Olku dostałem do testów jasną stałkę 50mm. Szkło było poza moimi zainteresowaniami, ale zobowiązałem się przetargać to szkło jak potrafię.
Portrety wychodziły mi prawie jak pro do prasy. Byłem pod wrażeniem ostrości szczegółu, a to był stary Olek 4/3.
Myślę, że dziś przetargalbym je przez uliczne protesty i byłoby cool.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.