Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

To już raczej eksperyment abo wprost „freak” foto. Po prostu szerokokątny obiektyw telefonu i panoramiczny tryb. Ale temat nam się zapadł pod ziemię to wklejam.28799E42-6881-4FE4-9E64-0B943B7E5123.thumb.jpeg.ac693682483854d8a4894ae7733f8fe5.jpeg

 

4FFB7D49-F15D-4A51-BFEA-076C3F6E44E5.thumb.jpeg.0a2b68dcb914468a39a0457f78fc446d.jpeg
8B1B7E50-5CA7-4796-BE89-CB6FD4A09A0C.thumb.jpeg.46137f63ab9dab8dbab9e8b798f7f4cf.jpegEEBDDAEB-9CFF-47D7-9297-FFF64B306988.thumb.jpeg.aa1356cf7d0187899172c1e46ac5201a.jpeg473F406E-2593-4E0C-BAC2-1FB6993BCFBF.thumb.jpeg.51030c7f1e20f0e45288885672d54dac.jpeg

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę liczyć na wasze głosy również w tej edycji? Będę wdzięczny :) Wystarczy kliknąć w baner aby przejść do odpowiedniego wątku!

 

1262762503_Poranaprezenty.thumb.jpg.c50bd83a35bf8f0cdaf5631ebe1c6713.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami sobie coś popstrykam.

Głównie interesuje mnie fotografia uliczna:

 

 

 

DSC06847.jpg

DSC07300.jpg

 

DSC06872.jpg

Edytowane przez olivjer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widok z domu. IMG_20201122_160909_892.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Moje Miasto. IMG_20201001_225328_933.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
7 godzin temu, 70soul napisał:


 


Czym to robiłeś? Masz słoik z pokłonem czy edytowane softweare’owo prostowanie ścian?


Szeroki kąt w komórce.

 

 

EB1BC1CE-27DE-4BE6-83CC-8DBF1514F576.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem telefonem. Iphone 12 pro (jak i wszystkie zdjęcia ostatnio zamieszczane), Nic nie prostowałem. Kolor czarnobiały jest narzucony z aplikacji Hypocam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiłem telefonem. Iphone 12 pro (jak i wszystkie zdjęcia ostatnio zamieszczane), Nic nie prostowałem. Kolor czarnobiały jest narzucony z aplikacji Hypocam.

No to fajnie wyszło, bo nie widać efektu baryłki na długich, prostych krawędziach. W aparacie Sony z obiektywem Sony mam taką automatyczną korektę baryłkowatości. Może ten iPhone też ma taki soft, co to poprawia „w locie”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem ostatnią stronę.

Wielu z Was fotografuje telefonem (fotografia amatorska aparatem foto staje się niszowa).

Może macie już jakieś doświadczenie z dodatkowymi, dokładanymi obiektywami do telefonów zmieniającymi- poprawiającymi możliwości telefonicznego urządzenia?

 

Moja 11-o letnia córka zaczyna fotografować - zazwyczaj jakieś pejzaże i dodatkowo zdjęcia makro (mech, trawa z kroplami rosy, jesienne liście na drzewie) muszę przyznać, że podoba mi się to co robi i chciałbym zwiększyć jej zainteresowanie w tym kierunku (lepsze to niż ciągłe siedzenie w grach albo na TV).

 

Moglibyście coś polecić -jakiś zestaw optyczny na klipsie albo coś w ten deseń?

 

Kupiłem z zamiarem podchoinkowym zestaw z allegro (coś kołon62zł) i gdy tylko przesyłka dotarła sprawdziłem ze swoim telefonem.

Żadna soczewka z pięciu prócz rybiego oka nie robiła efektu.

Rybie oko było widać, że coś tam robi, ale i tak bez rewelacji..

Czym prędzej spakowałem i  odesłałem..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ja bym jej kupil lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Gorcach IMG_20210107_153344.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 70soul napisał:

Cyfrówki czy lustrzanki nie polecę bo brak mi wiedzy (nie wskaże co będzie lepsze) ale jeżeli chodzi o komórki to są firmy które robią obiektywy. Jedna z wiodących to https://www.shopmoment.com/lenses/phone-lenses

Strona ciekawa,  ale ceny to już mniej. 

Obiektywy droższe od telefonu to byłaby przesada..

 

Aparaty fotograficzne odpadają bez względu na to, czy cyfrowe, czy analogowe.

Dzieciak "mizernej" postury , musiałby dodatkowo dźwigać aparaturę...

Dlatego myślałem nad zestawem obiektywów do telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zadra napisał:

Dzieciak "mizernej" postury , musiałby dodatkowo dźwigać aparaturę...

Coś za coś...

 Kiedyś szczytem była Leica,  Ja miałem pierwszą lustrzankę  Zenitha.. ciężka jak cholera, ale dałwała radę..

 teraz mam starą "alfę 300"  i też mi nie pasuje, bo duża... :)

 

 do pospolitych zdjęć używam coś co mam w telefonie..  z logo" jabłuszko" bardzo ładna matryca...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałbym jej aparat foto, ale trzeba to ze sobą zawsze mieć, do tego jeszcze naładowany i gotowy..

Zestaw body + obiektywy to prawie 4kg..

1/5 masy jej ciała.. To tak, jakbym ja nosił ze sobą zawsze 15kg ładunku na grzbiecie..

Tu telefon ma jednak przewagę 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Kiedys ktos zrobil specjalny aparat na szyje dla kota, kot chodzil po dachach robil zdjecia gołebiom i dawał rade 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zadra napisał:

dałbym jej aparat foto, ale trzeba to ze sobą zawsze mieć, do tego jeszcze naładowany i gotowy..

Zestaw body + obiektywy to prawie 4kg..

1/5 masy jej ciała.. To tak, jakbym ja nosił ze sobą zawsze 15kg ładunku na grzbiecie..

Tu telefon ma jednak przewagę 😊

zastanów się nad aparatem bezlusterkowym, mały, lekki z dużymi możliwościami. akurat macro, streety i landszafty nie wymagają ciężkiego sprzętu

jeśli córka choć trochę insertuje się fotografią lub sygnalizuje chęć zainteresowania się fotografią to nie rób jej krzywdy i kup aparat fotograficzny

o zaletach dużo by pisać,

nie wiem czy przyzwyczajanie dziecka od samego początku do "wygody" przy fotografii to dobry kierunek.

i tak zrobisz co będziesz chciał. ale jak córka połknie wirusa to i tak będziesz musiał kupić aparat 😃


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Body i obiektyw to faktycznie dla dziewczynki duże, ciężkie i niewygodne. Ale tak jak koledzy piszą - jakiś bezlusterkowiec byłby doskonały, a w wersji budżetowej i lżejszej, to nawet jakiś leciwy, używany kompakt na początek, żeby tylko pozwalał na manualne ustawienia ekspozycji (przesłona, migawka) i ISO. To będzie chyba dużo praktyczniejsze niż próby upgradowania telefonu dodatkowymi soczewkami. Na Allegro jest tego dużo w przeróżnych cenach.

 

obraz.png.6fc640449dd9db73cdf590502ad54f3c.pngobraz.png.8932b2f2ade4ecde057528daf991f284.pngobraz.png.d6528f799dff1220999e16970e4cc4f0.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zadra napisał:

Strona ciekawa,  ale ceny to już mniej. 

Obiektywy droższe od telefonu to byłaby przesada..

 

Aparaty fotograficzne odpadają bez względu na to, czy cyfrowe, czy analogowe.

Dzieciak "mizernej" postury , musiałby dodatkowo dźwigać aparaturę...

Dlatego myślałem nad zestawem obiektywów do telefonu.

To był tylko przykład. Jak używałem Iphona X który nie miał szerokokątnego obiektywu to kupiłem taki od firmy Rhinoshield (foty) który ma szeroki i po odkręceniu góry ma makro. Nie wiem ile dokładnie nowy dzisiaj kosztuje ja dorwałem na ebay za £40.do niego jednak trzeba etui by mocować.

https://rhinoshield.io/pages/new-lens

 

7E420F24-C487-4C8E-A982-3C072A791CD5.jpeg

C11B685D-2849-434C-BAF1-84D2751888F8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.