Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tempvs Fvgit

Nietypowe przywitanie ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szacownych forumowiczów!

Mam na imię Maciek. Już od czasów podstawówki miałem zajawkę na zegarki. Sam posiadałem już kilka oraz zwracałem uwagę na zegarki innych osób. 
Zaczynałem standardowo: Casio (duuuuuużo), Swatch'e (już mniej), dalej to to jakieś CK czy inne modowe lanserskie sikory. 
Trochę poważniej zaczęło się robić gdy zacząłem zarabiać trochę lepsze pieniądze.
Pierwszym zegarkiem był Edox Les Vauberts Open Heart. To było pierwsze doświadczenie z bardziej poważnym zegarkiem. Robi wrażenie do teraz od 2012 lol

post-111488-0-41093100-1577481525_thumb.jpg
Po bardzo długiej przerwie przyszedł czas na Bulovę - skeleton.  Ten zaczął powodować, że moi rozmówcy na spotkaniach biznesowych nie mogli oderwać od niego wzroku.. dziwne uczucie swoją drogą.
Osobiście uważam, że zegarek jest super tylko BRAK SPOT SEKUNDY!!! Tragedia..
post-111488-0-87849500-1577481466_thumb.jpg
Trzeci zegarek to prezent od żony i tutaj mam bardzo mieszane uczucia. Jest to Bulova Starmarine.

post-111488-0-43757400-1577482006.jpeg
To był mój pierwszy diver co było dla mnie nowym doświadczeniem oraz KWARC!!! Boże! Czy po to mam w kolekcji już dwa automaty, aby cofać się w rozwoju i dodawać kwarca? Nie lubię kwarców i tyle w temacie. Tak to wszysko super. Bransoleta nie hałasuje, niebieski kolor na tarczy zachwyca, spoko luma, tylko ten kwarc ja pier....
Kilka dni później zamówiłem INVICTĘ (tak Invicta) bo nie mogłem znieść tego, że mam kwarca. Musiałem to jakoś zrównoważyć dodatkowym automatem. Padło na Invicta 17044 bo miał wskazówki jak ROLEX ha ha

post-111488-0-89155900-1577483343.jpg
Żona zdziwiona czemu kilka dni od jej przyjęcia jej prezentu kupiłem sobie drugi podobny, ale gorszy.. Nie próbowałem nawet tłumaczyć. 

Ten zegarek kupiłem zafascynowany diverami. Kurcze, nawet nie wiedziałem, że jest taka klasa zegarków lol
Oczywiście na początku podjarałem się czym?! Rolex sub hahahhahaha. No to wiadomix, że Invicta pójdzie na pierwszy ogień. 
Jest to mój jak to się ładnie mówi "daily watch"- nawet śpię w nim... Denerwuje fatalne, głośne zapięcie i tragiczna luma.
Zapomniałem dodać, że mam bzika na punkcie idealnego chodu. Mechanizm miał odchylenie + kilka sekund. Zacząłem się bawić w ustawianie. Po jakiś 2 tygodniach w końcu zegarek chodzi jak trzeba :D 
Teraz mi mało... cały wolny czas, a mam go bardzo dużo spędzam na szukaniu kolejnego divera - homage Rolexa. W między czasie wypatrzyłem Tudor Black Bay - MEGA zegarek!!! Jednak ponad 10K to nadal za wiele jak na sikora.
Poluję na NTH, jestem w kontakcie z gościem od Ginault i dalej szukam a sam nie wiem czego chcę...
No i to w sumie na tyle. Od forum oczekuję, że znajdę coś co zaspokoi mnie w temacie divera lepszego od Invicty w przedziale około 3K ;)
Zegarek marzeń na tę chwilę to diver ze snowflake hands, vintage style, SOLIDNA bransoleta oraz info. o mocy naciągu.

Edytowane przez Tempvs Fvgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Christopher Ward c65.

Na bazarku jest wystawiony niebieski.

Edytowane przez AspirantS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj proszę direct link. Nie wiem gdzie tu szukać na tym bazarku...


Bardzo ładna ta Bulova Marine Star.

Tak tylko to kwarc :(

Edytowane przez Tempvs Fvgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od forum oczekuję, że znajdę coś, co zaspokoi mnie..."

 

Cześć Maciek!

Fajne przywitanie ;)

Zdradzę Ci pewien sekret. Cała zabawa polega na tym, że zaspokojenie albo nigdy nie nadejdzie, albo będzie chwilowe i ulotne :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać trochę mniej standardowo. Pokazać trochę więcej od siebie  :) 
No fakt "zaspokojenie" to stan do którego się dąży a nie osiąga  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum  :)  Popatrz na ofertę zegarków steinhart. Znajdziesz tam dużo rolexo podobnych zegarków, a niemieckie zegarki moim zdaniem są solidniejsze od szwajcarskich w tej klasie cenowej. 

 

 

"Zdradzę Ci pewien sekret. Cała zabawa polega na tym, że zaspokojenie albo nigdy nie nadejdzie, albo będzie chwilowe i ulotne  :)

Pozdrawiam!: "

 

Nie koniecznie, z czasem jest to możliwe do osiągnięcia, zaczynasz wiedzieć czego chcesz, kupujesz pierwowzór i masz spokój  :D

Edytowane przez Kosmala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie moja bajka. Logo musi być na godzinie 12. 

 

 

 

Witaj na forum  :)  Popatrz na ofertę zegarków steinhart. Znajdziesz tam dużo rolexo podobnych zegarków, a niemieckie zegarki moim zdaniem są solidniejsze od szwajcarskich w tej klasie cenowej. 

 

 

"Zdradzę Ci pewien sekret. Cała zabawa polega na tym, że zaspokojenie albo nigdy nie nadejdzie, albo będzie chwilowe i ulotne  :)

Pozdrawiam!: "

 

Nie koniecznie, z czasem jest to możliwe do osiągnięcia, zaczynasz wiedzieć czego chcesz, kupujesz pierwowzór i masz spokój  :D

 

Tak Steinhard wydaje się dobrą opcją tylko tak jak wcześniej podobały mi się wskazówki z Mercedesem to teraz choruję na snowflake czyli takie co ma Tudor Black Bay i kosztuje mniej niż 12K PLN ;D

sub_image_1.jpg

czy jego homage wykonany przez NTH w postaci Baracuda. 

Screen_Shot_2019-02-01_at_4.49.39_PM_9d7

 

Tak jak pisałem zastanawiam się na Ginault. Jestem w kontakcie z ich managerem i negocjuję cenę Ocean-Rover 2. Póki co moja propozycja $750 została odrzucona... 1K USD za tak kontorwersyjny zegarek to dość sporo... Ma ktoś doświadczenie z tym czasomierzem? Podobno ma mega bransoletę jednak z tego co się dowiedziałem to 99% jak nie 100% recenzji na youtube to część ich marketingu...

ginault-1050x700.jpg

 

W diverach szukam również mega mocnej lumy - ta w Invicta to jakiś żart Lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, powitalny zestw robi na mnie wrażenie, łącznie z kwarcem. Z ciekawości zapytam, pozostałe na rotomacie trzymasz, czy nosisz na zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj cieszę, że Ci się podoba  :D 
Od listopada Invicta nie schodzi z ręki. Nawet w nocy lol
Edox i Bulowa skeleton leżą w pudełkach i nie działają. Tam nie ma daty. 
Nie widzę powodu, aby kupować rotomat.. Chyba, że czegoś nie wiem i automaty powinny non stop chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosy i opinie są podzielone, ale ja jestem z opcji, ze mechaniczne (automaty) powinny co jakiś czas (raz na miesiąc przynajmniej) przejść cały dobowy cykl. Dla zdrowia i prawidłowego smawowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tak tylko to kwarc :(

Dobry kwarc nie jest zły. Popatrz np. na Grand Seiko w kwarcu. I ceny...

 

Co do tego Ginault'a to szczerze powiedziawszy wcześniej nie słyszałem o tej marce. Trochę poczytałem i to wystarczy... kiszka... -->> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/162272-ginault-watches/

-->> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176863-ginault-%C2%BB-od-podr%C3%B3bek-do-microbranda/?do=findComment&comment=2574168


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisell Submersible. Luma c3 nie odbiega od Seiko Sumo. Inspiracja Rolkiem w wersji vintage ale nie zrzynka. Mefa wygosny zegarek a ceramiczny matowy bezel to swietba rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry kwarc nie jest zły. Popatrz np. na Grand Seiko w kwarcu. I ceny...

Ten z Bulova Marine Star jest kiepski. Trzyma czas gorzej niż ta moja Invicta (musiałem ją jednak samodzielnie przez dłuuuuuuugi czas regulować)

 

 

 

Co do tego Ginault'a to szczerze powiedziawszy wcześniej nie słyszałem o tej marce. Trochę poczytałem i to wystarczy... kiszka... -->> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/162272-ginault-watches/

-->> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176863-ginault-%C2%BB-od-podr%C3%B3bek-do-microbranda/?do=findComment&comment=2574168

 

Tak znam tę historię. 

Może robi już tylko homary a kto ich lepiej nie zrobi niż ktoś z przeszłością TC?  :P

Dla mnie 1K USD jest nie osiągalny za homage nawet gdy to jest tzw. SUPER HOMAGE bo nie jest idealny. Gdyby miał wskazówki snowflake to co innego, ale to nie ma racji bytu oczywiście. 

Tisell Submersible. Luma c3 nie odbiega od Seiko Sumo. Inspiracja Rolkiem w wersji vintage ale nie zrzynka. Mefa wygosny zegarek a ceramiczny matowy bezel to swietba rzecz.

No jest spoko tylko już mam Invicta z Mercedes hands i chcę czegoś innego. Dokładnie poszukuję snowflake hands, ale:

- Tudor za drogi...

- NTH daaaawno wyprzedane  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historię tego Ginaulta i jego powiązania z TC oraz Allanem Kauferem, czyta się jak dobrą historię szpiegowską.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.