Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ch24.pl

Co nosiliśmy najczęściej w 2019 roku? – zegarki redakcji CH24.PL

Rekomendowane odpowiedzi

Po rocznej przerwie wracamy do zestawienia najczęściej noszonych przez redakcję CH24.PL zegarków. Oto modele, które można było spotkać zazwyczaj na naszych nadgarstkach.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst całkiem nieźle się czytało, tylko zwróćcie uwagę na ortografię.

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "żągluj" tak, tylko wytknij wszystkie babole  ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytało się fajnie. Lubię takie podsumowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czytało się fajnie. Lubię takie podsumowania :)

Ja też lubię chociaż chciałoby się zobaczyć w zestawieniu Patek Philippe, A. Lange & Söhne. Pomimo że redakcja CH24 lubi opisywać zegarkowy hi-end, to jednak sama najczęściej wybiera zegarki raczej z tzw. średniej i niższej półki. Najważniejsze, że "czasomierze" cieszą swoich właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja bym chętnie wybrał Lange, czy PP, np. klasyczną Calatravę vintage... ale to dopiero w zestawieniu na rok 2039 - i to najprędzej jak mniemam :) 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Oj ja bym chętnie wybrał Lange, czy PP, np. klasyczną Calatravę vintage... ale to dopiero w zestawieniu na rok 2039 - i to najprędzej jak mniemam :)

Uważasz, że to zegarki dla dziadków?  :) Miło jest w takim razie zaniżać średnią wieku, wszak nie każdy żyje Royal Oak, Nautilusem itp.  :P

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realia mamy takie, że żeby zobaczyć w/w przez kolegów marki, artykuł musiałby być zatytułowany "jakie zegarki nosiliśmy najrzadziej...". Myślę, że nawet dla tych, którzy mają je w swoich zasobach, nie są pierwszym, najczęstszym i codziennym wyborem. Chyba, że się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że to zegarki dla dziadków?  :) Miło jest w takim razie zaniżać średnią wieku, wszak nie każdy żyje Royal Oak, Nautilusem itp.  :P

 

A gdzie tam, taką Calatravę 35mm ref. 570 w białym albo żółtym złocie mógłbym założyć i dziś, bo gustuję w małych rozmiarach i klasycznym wzornictwie, a nic nie przebije w prostocie i elegancji tego...

 

BS-W-189-Patek-570-182.jpg

 

Chodzi niestety o budżet - daję sobie 20 lat zapasu na podbicie świata i zakup wymarzonego PP.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Realia mamy takie, że żeby zobaczyć w/w przez kolegów marki, artykuł musiałby być zatytułowany "jakie zegarki nosiliśmy najrzadziej...". Myślę, że nawet dla tych, którzy mają je w swoich zasobach, nie są pierwszym, najczęstszym i codziennym wyborem. Chyba, że się mylę

Z mojej praktyki wynika coś zupełnie przeciwnego.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam, taką Calatravę 35mm ref. 570 w białym albo żółtym złocie mógłbym założyć i dziś, bo gustuję w małych rozmiarach i klasycznym wzornictwie, a nic nie przebije w prostocie i elegancji tego...

 

 

 

Chodzi niestety o budżet - daję sobie 20 lat zapasu na podbicie świata i zakup wymarzonego PP.

Świetna.( ta Calatrava ) W 37 -38 mm byłaby idealna. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to i tak jest już wersja jumbo (35mm na tamte czasy to było dużo). Z nowszych to np. 37mm z dolną sekundą ref. 5196G

 

28071206%5B0%5D.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam, znam ale z małą sekundą wolę inne, bardziej EDCowe marki. ( na przykład Omegę ) Tu chciałbym czystą tarczę. Idealnie nawet dwuwskazówkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5196 to model bliski ideału...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przydałby się przeszklony dekiel. Chociaż biorąc pod uwagę dużą dysproporcję pomiędzy średnicą mechanizmu, a koperty, brak przeszklenia jest zrozumiały.


Z przyczyn estetycznych trudno więc aktualnie realizować jeden z podstawowych wyznaczników elitarnego zegarmistrzostwa czyli miniaturyzację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn estetycznych trudno więc aktualnie realizować jeden z podstawowych wyznaczników elitarnego zegarmistrzostwa czyli miniaturyzację. 

 

Te małe mechanizmy podstawowe to spuścizna po czasach , kiedy 35 mm to już jumbo, jak napisał kolega.

Miniaturyzacja zapewne dotyczy bardziej modułów realizujących fukcje dodatkowe, często skomplikowane.

Pewnie celem ambitnego zegarmistrzostwa nie jest coraz mniejszy mechanizm bazowy, szczególnie gdy koperty sobie urosły. Więcej jest do zrobienia w przypadku grubości mechanizmów , skoro na przykład taka Omega funduje nieskomplikowane zegarki o wysokości lepiej niż 15mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Te małe mechanizmy podstawowe to spuścizna po czasach , kiedy 35 mm to już jumbo, jak napisał kolega.

Miniaturyzacja zapewne dotyczy bardziej modułów realizujących fukcje dodatkowe, często skomplikowane.

Pewnie celem ambitnego zegarmistrzostwa nie jest coraz mniejszy mechanizm bazowy, szczególnie gdy koperty sobie urosły. Więcej jest do zrobienia w przypadku grubości mechanizmów , skoro na przykład taka Omega funduje nieskomplikowane zegarki o wysokości lepiej niż 15mm.

Komplikacje to odrębny temat. Historia haute horlogerie potwierdza to, co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, gdyby tak zmniejszyć wymiar mechanizmu bazowego do wielkości guzika od surdutu, to spokojnie zmieściłby się w kopercie jakiś moduł GPS, albo pulsometr, albo inna użyteczna komplikacja.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad tym jak to jest, że kiedyś zwykłe tanie zegarki bez komplikacji bez problemu miały <10mm grubości a teraz ciężko to osiągnąć w tanich egzemplarzach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że znają się na zegarkach. Rolex gościł najczęściej na ich nadgarstkach. Dla mnie osobiście ten złoty GS jest najpiękniejszy :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Widać, że znają się na zegarkach. Rolex gościł najczęściej na ich nadgarstkach. Dla mnie osobiście ten złoty GS jest najpiękniejszy :)

Dla mnie zdecydowanie najlepszy zegarek Patek Philippe i oczywiście Audemars Piguet Royal Oak. Rolex? Wolałbym dostać dwustronnego zapalenia płuc niż nosić Roleksa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie najlepszy zegarek Patek Philippe i oczywiście Audemars Piguet Royal Oak. Rolex? Wolałbym dostać dwustronnego zapalenia płuc niż nosić Roleksa. :)

Z pewnością połowa z nich jest zatem na sterydach wziewnych ;)

A ten Patek także niczego sobie :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.