Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekzaj

"Naj, naj" w kolekcji - budżet 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi Nowy Rok, a w raz z nim plan zakupu nowego zegarka, który ma być tym "naj, naj" w mojej dotychczasowej kolekcji, na którą składają się:

1. Casio G-SHOCK GST-W300G-1A2ER

2. Citizen AT9030-55E

3. Orient Blue Ray II

4. Orient Star Standard Date SDV02003W0

 

Nadgarstek 17cm, także najbardziej pasuje mi średnica zegarka w przedziale 39-42cm. Nie mam ustalonego typu zegarka, chociaż podobają mi się nurki lub nurko-podobne. Przeglądając sobie różne modele poniżej są moi wybrańcy (kolejność dowolna). Na pewno automat, nowy, na bransolecie, fajnie jakby miał AR, budżet jak w tytule, ewentualnie jak coś mi się spodoba to mogę rozciągnąć do 6000zł.

 

1. Christopher Ward C60 Trident Pro 600

2. Christopher Ward C65 Trident

3. Zelos Hammerhead 2 - ktoś się orientuje, czy te wyprzedane wzory są ponownie dostępne po jakimś czasie?

4. Zelos Swordfish V2

5. Oris Aquis Date

6. Davosa Argonautic

7. Epos Sportive 3441

 

Możecie polecić jeszcze jakieś inne zegarki bazując mniej więcej na powyższych modelach? Nie muszą sięgać górnej granicy budżetu, bo rozważam również zakup dwóch tańszych. Jeszcze bez przymierzania moim faworytem na razie jest Oris :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oris to świetny wybór. Od dłuższego już czasu użytkuję Aquisa w wersji 39,5 mm średnicy i chwalę sobie, bo to bardzo dobra jakość wykonania, a do tego projekt, który niczego nie udaje  ;) A jako alternatywę dodam Balla z modelami z linii Fireman: Racer/Victory/Enterprise. Świetnie wykonane i niebanalne zegarki, wyposażone w tryt (nic lepiej nie świeci), a do tego forumowy Kolega, który jest dystrybutorem marki i z którym o Ballach na pewno można porozmawiać. Sam mam Firemana Enterprise, jak na zdjęciu:

 

post-34987-0-16124900-1577620251_thumb.jpg
 
I jeszcze recenzje, Kolegi @Masu i moja:
 
 
Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball zamiata

 

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Jak trwały jest Tryt w Ballu tzn jak długo będzie świecił tak samo mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak trwały jest Tryt w Ballu tzn jak długo będzie świecił tak samo mocno?

 

Jeśli się nie mylę, to biorąc pod uwagę kwestię połowicznego rozpadu, masz jakieś 12,5 roku spokoju. Po tym czasie nadal będzie świecił, ale o połowę słabiej. Jeśli się mylę, to chętnie sam się czegoś nowego od kogoś nauczę, ale z grubsza tak to powinno wyglądać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Jeśli się nie mylę, to biorąc pod uwagę kwestię połowicznego rozpadu, masz jakieś 12,5 roku spokoju. Po tym czasie nadal będzie świecił, ale o połowę słabiej. Jeśli się mylę, to chętnie sam się czegoś nowego od kogoś nauczę, ale z grubsza tak to powinno wyglądać  ;)

 

tak właśnie czytałem o 10-15 latach działania trytu i zastanawia mnie co po tym czasie- wymiana tub z trytem? no i jak to się ma do np Superluminova w sensie jakości podświetlenia po takim samym czasie?

 

Jeśli chodzi o wybór zegarka sam niedawno szukałem EDC i padło na Longines Conquest 39mm jednak Ball Fireman Enterprise nadal chodzi mi po głowie. Oglądałem niedawno zegarek w salonie i robi super wrażenie pod kątem wykonania a do tego super leży na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

tak właśnie czytałem o 10-15 latach działania trytu i zastanawia mnie co po tym czasie- wymiana tub z trytem? no i jak to się ma do np Superluminova w sensie jakości podświetlenia po takim samym czasie?

 

Jeśli chodzi o wybór zegarka sam niedawno szukałem EDC i padło na Longines Conquest 39mm jednak Ball Fireman Enterprise nadal chodzi mi po głowie. Oglądałem niedawno zegarek w salonie i robi super wrażenie pod kątem wykonania a do tego super leży na nadgarstku.

 

Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Nie wiem, czy w ogóle taka operacja (wymiana trytu wchodzi w grę). Podobnie jak nie wiem, czy można tak długo cieszyć się zegarkiem, żeby zaprzątać sobie głowę tym, co będzie za lat kilkanaście  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Pytanie z czystej ciekawości :) plus może ktoś chciałby się cieszyć takim zegarkiem więcej niż 15 lat i korzystać z jednej z jego zalet :P

 

Jutub podpowiedział:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZqJx1nCpnC4

Edytowane przez ptrkln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może. Ja tak dalece w przyszłość staram się nie wybiegać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Christopher Ward C60 Trident Pro 600 fajny wiem bo mialem, ale gruby. Nie kazdemu to bedzie pasować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję do listy Ball'a Fireman Racer i Victory. Podoba mi się jeszcze Engineer III Marvelight, ale z tego co widzę to już ponad 7000zł.

 

Edit 1: aktualnie Marvelight jest do wyrwania poniżej 6000zł z rabatem, także chyba mogę rozszerzyć budżet do 7000zł i liczyć na promocje/rabaty ;)

 

Edit 2: Kolejny dopisany do listy to Emile Chouriet Ice Cliff oraz Challenger Deep

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stajni Ball warto również rozważyć Glory - model który dla mnie zachował cechy wyjątkowe Enterprise (indeksy) łączą je z Victory (brak lupy) do tego dodając sportową, „szybszą” wskazówkę sekundnika ;):

https://www.ashford.com/us/watches/ball/fireman/NM2188C-S3-BK.pid?nid=cpg_cat2951057&so=7

 

Z bardziej klasycznych pozycji, ciekawie prezentuje się Eterna Granges z inhousowym mechanizmem:

https://www.ashford.com/us/watches/eterna/7630-41-53-1227.pid?so=9&nid=sct_Eterna

 

Niebanalne divery to z kolei Squale:

https://www.squalewatches.com/Squale_Matic_60_Atmos_Dive_Watches_s/111.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice Cliff zacnie wygląda. Co tam w środku tyka, strona producenta niewiele mówi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cw c60 mk3 to moje ulubione edc które wymiotło inne zegarki z pudełka ;) mój głos na Krzysia57f1400826cce62839e7de5ea4c3bed4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się może orientuje jakie sklepy warto odwiedzić w Berlinie? Jestem tam trzy dni w tygodniu, pomyślałem, że warto coś przymierzyć, na pewno większy wybór niż w Szczecinie, a może i cenowo lepiej to wygląda?

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dziś Orisa i Eposa, szczerze mówiąc to żaden z nich nie zrobił na mnie efektu "wow", chociaż ta mniejsza wersja Orisa jest całkiem sympatyczna ;) Zarówno Oris jak i Epos wydają mi się dość grube jak na mój wątły nadgarstek, ale Oris fajnie leży na ręku przylegająco, bo ma krótkie uszy.

post-86349-0-57420100-1578063237_thumb.jpg

post-86349-0-71912700-1578063260_thumb.jpg

post-86349-0-03264200-1578063290_thumb.jpg

Coraz bardziej przekonuję się do Ball Fireman Racer, w tej wersji z czerwonym elementami i bransoletą, szkoda tylko, że nie ma go nigdzie w Szczecinie na stanie do przymiarki, ewentualnie mogę zamówić do salonu i nie kupować stacjonarnie ;)

post-86349-0-03976400-1578063314_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.