Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
stolnik

Witam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Klubowiczów,

jestem Paweł z Poznania. Pasja zegarkowa dopiero kiełkuje. Na Święta stałem się zadowolonym posiadaczem zegarka Eterna Tangaroa. Jest to dla mnie dobre połączenie stylu, jakości i ceny ;) miałem pewne obawy co do dokładności pomiaru czasu (jest to mój pierwszy zegarek z mechanizmem automatycznym), ale póki co jest OK.

post-111600-0-26757500-1578325768_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

 

P.S. ciekawostka - zdjęcie zegarka z kuchenki z godziną 24:00 która zmienia się na 00:01 minutę po północy :)

post-111600-0-76965200-1578325759_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów,

jestem Paweł z Poznania. Pasja zegarkowa dopiero kiełkuje. Na Święta stałem się zadowolonym posiadaczem zegarka Eterna Tangaroa. Jest to dla mnie dobre połączenie stylu, jakości i ceny ;) miałem pewne obawy co do dokładności pomiaru czasu (jest to mój pierwszy zegarek z mechanizmem automatycznym), ale póki co jest OK.

attachicon.gif20200106_163336.jpg

 

Pozdrawiam.

 

P.S. ciekawostka - zdjęcie zegarka z kuchenki z godziną 24:00 która zmienia się na 00:01 minutę po północy :)

attachicon.gif20200104_235946.jpg

Cześć,

 

dobrze zacząłeś, Eterna to porządne zegarki a Amica robi dobre kuchenki, oby obie rzeczy Ci służyły :) przy pierwszym zegarku pomożemy, przy drugim gorzej ale też spróbujemy :D 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez 777
      Dzień dobry panowie,
      z zakupowych rozterek na placu boju pozostały trzy wyselekcjonowane zegarki.
       
      1.  TAG HEUER AQUARACER 300M AUTOMATIC CALIBRE 5 WAY201N.FT6177
       
      2. Breitling Chronomat Colt Automatic 44 A17388101C1X1 
       
      3. Eterna Super KonTiki 1273.41.40.1718
       
      Zegarki podane w kolejności od mojego faworyta. Zapraszam do dyskusji osoby które mają te zegarki w kolekcji lub z nimi obcowały i mają punkt odniesienia. Osobiście miałem przyjemność ponosić Breitling Superocean i bardzo podobało mi się wykonanie tego zegarka. Z Tag Heuer i Eterna nie miałem do czynienia. 
       
      Myślałem nad Omega Seamaster, ale stwierdziłem że to jeszcze nie czas na wydanie 25k PLN. Mam budżet powiedzmy do 16-18k PLN. Zegarki tylko nowe z oficjalnych dystrybucji. 
       
      Jak macie jakieś inne pomysły to śmiało pisać. Od razu powiem ze nie mogę się przekonać do Oris Aquis…
       
       



    • Przez Radek07
      Witam serdecznie. Przymierzam się do kupna divera w kwocie Ok 5k i dostałem ofertę na eterne super kontiki black edition. Wyszło ich tylko 888 szt. Myślicie ze to dobry pomysł czy poszukać jakiegoś Aquaracera?
       
       
      Prosze o opinie o Eternie super kontiki
    • Przez Filip_tbg
      Witam wszystkich!
       
      Bardzo proszę o opinię i pomoc w podjęciu decyzji.
      Spędziłem kilka godzin szukając czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie i spełniającego moje wymagania. 
      Wybrałem 2 które są na jasnej tarczy, do 42 mm, nie za grube i nie za popularne.
       
       ALPINA AL-525S3S6 https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-525s3s6
       
      ETERNA Avant Garde https://www.ashford.com/eterna-2945-53-61-1339.html
       
      Eterne mogę mieć w takiej cenie bez żadnych innych kosztów, Alpiny nigdzie nie mogę znaleźć ze stanów w lepszej pozostaje polski sklep.
      Tylko czy warto dopłacić 1300 zł?
      Może ktoś coś wie o innych sklepach po za ashford.com czy jomashop.com ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
    • Przez Jakub P.
      Dzień dobry. 
       
      Około dwa miesiące temu w jednym z bardziej znanych salonów wrocławskich zakupiłem zegarek Eterna Super KonTiki. 
       
      Zegarek bardzo mi się podoba i był przemyślanym zakupem, niemniej dostrzegam dwa, być może powiązane problemy, z czego jeden z nich jest przedmiotem niniejszego tematu. 

      Otóż według informacji producenta, zegarek posiada 65h rezerwę chodu. Nie jest to mój pierwszy automat, dlatego jestem świadomy, że sprężyna musi być nakręcona, a zegarek "chodzony". 
       
      Niestety pomimo, że jak to z nowym nabytkiem, niemal nie zdejmuję czasomierza z nadgarstka w ciągu dnia, kiedy dam mu odpoczać np. w weekend, obserwuję rezerwę na poziomie 30 h.
       
      A teraz do rzeczy. Nawet wówczas, gdy zegarek jest na punktualnym chodzie i rano precyzyjnie pokazuje np. godz. 09.00, data się nie zmienia. Zegarek miał prawidłowo ustawianą datę, zgodnie z ogólnymi zaleceniami. Po pierwsze nie istnieje tu możliwość pomylenia 12 w nocy z 12 w dzień. Po drugie, data zaczyna się zmieniać ok. godz. 00, po czym na drugi dzień po 16.00 (godzina pokazywana idealnie zgodnie z rzeczywistością) nadal trwa proces zmiany. Mocne poruszenie zegarkiem na nadgarstku powoduje, że zegarek zmienia datę.
       
      Zegarek zachowuje się jakby nie miał "siły" przekręcić tarczki z cyferkami daty. Sklep proponuje wysyłkę na serwis, jednakże w pierwszej kolejności chciałbym poprosić o opinię bardziej doświadczonych Kolegów z forum. 
       
      Pozdrawiam, 
      Jakub 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.