Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matiz0132

Wykonanie zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czytałem, że zegarek casio mtp-1183A ma bransolete ze stali ale koperte już nie i podobno po jakimś czasie powstaje rdza i schodzi lakier. Z kolei czytałem, że model mtp-1239d  cały jest ze stali i jest on lepiej wykonany i bardziej opłacalny. Wpadł mi w oko również zegarek mtp-v004d, podoba mi się z wyglądu lecz nie jestem pewien co do tej koperty czy ona jest ze stali czy z czegoś innego i czy po dłuższym czasie nie będzie powstawać rdza. Proszę Was, abyście napisali z czego one są wykonane, jak wyglądają po czasie i który będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zegarków w tym przedziale cenowym nie ma co się rozczulać nad tym jak szybko zacznie rdzewiec, lub o inne oznaki zużycia.

Czy to Casio, Seiko, Citizen, to materiały z których są wykonane będą zawsze adekwatne do ceny.

Opinie w przypadku konkretnych modeli są raczej odzwierciedleniem intensywności "używania" zegarka przez właściviela. Jeden napisze że dostał rdzy bo zostawiał go w łazience lub serwisował dzwigi budowlane, a drugi pochwali za jakość ale zegarek zakladany byl jedynie do koszuli podczas prowadzenia szkolenia dla działu HR.

Tutaj gorszej jakości obawiałbym się raczej wśród majtkowców typu IceWach, Disel, T Hilfiger, Armani i inne prima sort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Casio mtp1239 nie ma koperty stalowej, tylko chromowaną. Wiem bo miałem. I też mnie to zdziwiło bo w sądząc po opisie miał być cały stalowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę , to chyba każdy itp jest chromowany... W sensie niektórzy sprzedawcy piszą, ogólnie, że to "metal" jeśli chodzi o kopertę, ale czasami pomijają jaki. Raczej nie masz co liczyć na stal nierdzewną w serii mtp. Co do wygladu po czasie. Po jakimś czasie warstwa chromu się przeciera i pojawia się pod spodem warta owego "metalu", która pod wpływem potu może zachowywać się różnie. Pooglądaj sobie na aukcjach stare zegarki chromowane. (Lub zajrzyj na dział radzieckich na forum) to zobaczysz mniej więcej jak to może wyglądać. Zwykle dotyczy to części koperty stykającej się ze skórą. Pytanie jaki masz budżet bo za ok. 250 zł możesz mieć już całego z nierdzewki.

https://www.timetrend.pl/meskie-casio-edifice/18458-casio-edifice-classic-efv-100d-1avuef-4549526186417.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Casio mtp1239 nie ma koperty stalowej, tylko chromowaną. Wiem bo miałem. I też mnie to zdziwiło bo w sądząc po opisie miał być cały stalowy.

I jak sie spisywał jak go używałeś?

Dla zegarków w tym przedziale cenowym nie ma co się rozczulać nad tym jak szybko zacznie rdzewiec, lub o inne oznaki zużycia.

Czy to Casio, Seiko, Citizen, to materiały z których są wykonane będą zawsze adekwatne do ceny.

Opinie w przypadku konkretnych modeli są raczej odzwierciedleniem intensywności "używania" zegarka przez właściviela. Jeden napisze że dostał rdzy bo zostawiał go w łazience lub serwisował dzwigi budowlane, a drugi pochwali za jakość ale zegarek zakladany byl jedynie do koszuli podczas prowadzenia szkolenia dla działu HR.

Tutaj gorszej jakości obawiałbym się raczej wśród majtkowców typu IceWach, Disel, T Hilfiger, Armani i inne prima sort

No tak zależy też od używania, dzięki za odpowiedź

Z tego co kojarzę , to chyba każdy itp jest chromowany... W sensie niektórzy sprzedawcy piszą, ogólnie, że to "metal" jeśli chodzi o kopertę, ale czasami pomijają jaki. Raczej nie masz co liczyć na stal nierdzewną w serii mtp. Co do wygladu po czasie. Po jakimś czasie warstwa chromu się przeciera i pojawia się pod spodem warta owego "metalu", która pod wpływem potu może zachowywać się różnie. Pooglądaj sobie na aukcjach stare zegarki chromowane. (Lub zajrzyj na dział radzieckich na forum) to zobaczysz mniej więcej jak to może wyglądać. Zwykle dotyczy to części koperty stykającej się ze skórą. Pytanie jaki masz budżet bo za ok. 250 zł możesz mieć już całego z nierdzewki.

https://www.timetrend.pl/meskie-casio-edifice/18458-casio-edifice-classic-efv-100d-1avuef-4549526186417.html

Budżet mam nie duży bo około 100 zł, ale nie potrzebuje z autoryzowanych sklepów bo nie potrzebuje pudełka czy gwarancji producenta, więc cena będzie niższa w nieautoryzowanych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciężko będzie coś stalowego. Nawet u nieautoryzowanych sprzedawców. Zależy też jak i do czego będziesz wykorzystywał i jak intensywnie. Baterię powinien przeżyć każdy z modeli przec Ciebie przytoczonych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciężko będzie coś stalowego. Nawet u nieautoryzowanych sprzedawców. Zależy też jak i do czego będziesz wykorzystywał i jak intensywnie. Baterię powinien przeżyć każdy z modeli przec Ciebie przytoczonych. :)

Używać go będę na co dzień, nie będę go moczył, nie będzie narażony na jakieś uszkodzenia, raczej będę o niego dbał. Jako, że to początek mojej przygody z zegarkami, myślę o tych tańszych, żeby zobaczyć czy będzie mi to odpowiadać. Myślisz że około 2-3 lata powinien wytrzymać i dobrze wyglądać? Po tym czasie wymienił bym na taki, który będzie w całości wykonany ze stali, tego typu co wysłałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko stalowy (pomijam inne warte uwagi stopy jak np. stopy tytanu, czy złoto, no nie o tym temat).

W żadnym wypadku szajsmetalu bym nie bral w nowym zegarku (pomijam mosiężne chromowane vintage, bo nie o tym temat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model MTP-1384 ma stalową kopertę (napis Stainless Steel bez 'Back' na deklu), ceny zaczynają się od ok. 160 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisywał się bardzo dobrze. Nawet sekundnik idealnie trafiał we wszystkie indeksy. Po ok pół roku pojawiły się lekkie przetarcia na kopercie ale bez tragedii. Fajnie, że luneta wystaje dość sporo ponad szkiełko i chroni je od zarysowań.

Ogólnie w tej cenie zegarek jak najbardziej wart polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.