Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Vonziej

EDC do 10 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ;-)

Pamiętam jak tak niedawno pisałem pierwsze posty w poszukiwaniu zegarka za 200-300 zł, a teraz patrzę na siebie zastanawiając się nad czymś za 10 tysięcy(naciągane max to 12.5 K) . Taka to już ta nasza choroba

Przechodząc do rzeczy rozglądam się za najchętniej używanym EDC (używka z wiadomego względu - zasięg większy). Ważne jest, żebym mógł założyć bransoletę od tego konkretnego modelu. Rozmiar to takie L2L 48,49 mm maksymalnie. Lubię divery, ale też klasyka do mnie przemówi. Zegarek ma być do tańca i różańca, więc pełna klasyka nie przejdzie.

Tak na prawdę najważniejszym punktem poza bransą i rozmiarem jest to, żeby był łatwo zbywalny - żeby w razie godziny "W" nie bujać się ze sprzedażą (wiecie, że pojawiają się różne sytuacje). To dyskusja, więc chętnie poznam też opinie bez tego parametru  Pozostając jednak przy znanych manufakturach.


W razie potrzeby, i super dobrej okazji, mogę naciągnąć budżet.

Z pozycji, które mi się podobają w budżecie (popieram się cenami z chrono). Jest to też pewna hierarchia.

1) Tudor 58

1) Rolex DJ (~lata 70-80) przy naciągnięciu

3) Omega Speedmaster

4) Omega Seamaster Diver 300 M

5) Breitling Superocean

6) Tudor Pelagos

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do możliwości zbycia w razie W to celowałbym w Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do możliwości zbycia w razie W to celowałbym w Omegi.

 

Jednak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor i Rolex to jednak specyficzne zegarki.


Lupka nie każdemu podejdzie i rozmiar, a Tudor bo nie jest Rolexem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podanych warunkach brałbym bb58

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy podanych warunkach nic z powyższych bez naciągania nie kupisz;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy podanych warunkach nic z powyższych bez naciągania nie kupisz;p

Podałem w poście przewodnim, że powołuje się na ceny z chrono :( więc coś tam dostanę.

 

Pomysł o zagrywce strategicznej jaka tu się pojawia : jak powiedziałbym, że chce za 12 tys to naciagany bym był do 14-15, a tak zaczynam z 10

 

Naciągane max to 12.5 K

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry przedział wybrałeś bo już jest tu sporo do wyboru :)

Wydaje się, że Omegi najrozsądniejsze z tego zestawienia.

Z innych rozpoznawalnych to może trafić się starszy Breitling chronomat 300m lub któraś wersja Taga Carrera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozum mówi Omega, serce Tudor

 

No dokładnie tak mój problem wygląda  :(

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dyszkę kupisz używanego tudora chrono w bdb stanie i na bransolecie


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Biorąc pod uwagę parametr godziny "W", to chyba jednak Omega. Bez tego parametru tu już mocno bym się zastanawiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli łatwa zbywalność jest aż tak istotna (szkoda...), to Omega, bo Rolex w tej cenie to ruletka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dyszkę kupisz używanego tudora chrono w bdb stanie i na bransolecie

 

Jeżeli chodzi o chrono to tylko chyba BB Chrono mi się podoba, ten Heritage niezbyt.

 

Biorąc pod uwagę parametr godziny "W", to chyba jednak Omega. Bez tego parametru tu już mocno bym się zastanawiał...

 

To dyskusja, więc chętnie poznam też bez tego parametru Twoją opinię :) Pozostając jednak przy znanych manufakturach

 

Jezeli łatwa zbywalność jest aż tak istotna (szkoda...), to Omega, bo Rolex w tej cenie to ruletka.

 

Jak powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bez tego parametru? To zakładając, że szukam zegarka dla siebie, nowego i kieruję się jakością wykonania, a także relacją jakość/cena, na dziś dokładnie przejrzałbym ofertę Balla oraz Sinna. Pewnie też Tudor, z modelami BB36, Ranger czy BB58, choć w przypadku tego ostatniego pewnie tylko używka wchodzi w grę. Omegi nieprzypadkowo tu nie wymieniam, bo taką, na której najbardziej mi zależało już mam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tego parametru? To zakładając, że szukam zegarka dla siebie, nowego i kieruję się jakością wykonania, a także relacją jakość/cena, na dziś dokładnie przejrzałbym ofertę Balla oraz Sinna. Pewnie też Tudor, z modelami BB36, Ranger czy BB58, choć w przypadku tego ostatniego pewnie tylko używka wchodzi w grę. Omegi nieprzypadkowo tu nie wymieniam, bo taką, na której najbardziej mi zależało już mam ;-)

 

Ranger też wchodził w grę, ale brak dedykowanej bransolety dla mnie to duży problem przy EDC. Widzę, że BB Fifty-Eight podobnie przemawia do Ciebie jak i do mnie. Co się tyczy Omegi to która byłaby bardziej uniwersalna? W Speedy martwi mnie brak ochrony koronek - co jak zahaczę przypadkiem o coś? Płacz i zgrzyt zębów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W Moonie koperta jest tak wyprofilowana, że koronki są chronione :-) Ale w wersji z hesalitem, mizernym WR, to za bardzo uniwersalny on nie jest... Szukałbym więc tego, co masz na liście - Seamastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o Planet Ocean 42mm na 2500 nie myślałeś?

 

Kiedyś miałem podobny dylemat, podobny budżet i stanęło na PO - fakt, wtedy nie było jeszcze BB58, który pewno byłby mocnym kandydatem :) a PO wygląda fajnie na bransolecie, ma niezłą gumę, a i na nato daje radę ;)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o Planet Ocean 42mm na 2500 nie myślałeś?

 

Kiedyś miałem podobny dylemat, podobny budżet i stanęło na PO - fakt, wtedy nie było jeszcze BB58, który pewno byłby mocnym kandydatem :) a PO wygląda fajnie na bransolecie, ma niezłą gumę, a i na nato daje radę ;)

 

Kiedyś chorowałem na PO, ale teraz już niezbyt. Mierzyłem swojego czasu i ni to dobrze leżało, ni to ładnie wyglądało u mnie. Jakoś tak po prostu no niezbyt podchodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tag Heuer Carrera np day date na bransolecie? U mnie ten zegarek robi właściwie za EDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tag Heuer Carrera np day date na bransolecie? U mnie ten zegarek robi właściwie za EDC.

 

Tag w ogóle do mnie nie przemawia więc nawet nie biorę go pod uwagę.

 

 

 

Omega Seamaster James Bond limited edition

https://m.olx.pl/mojolx/details/560557274/

 

akurat ta limitka nie jest atrakcyjna :(

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ode mnie Montblanc 104659.Na chrono są po 11.000 u mnie za 7,5 tyś.

Obiecuję, że zobaczę.

 

 

////////

 

Jakie inhouse mogę dostać w tym budżecie?

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.