Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Osy123

Mysl o Ballu, a moze jednak cos drozszego...

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. :) W nowym roku pora na zakup nowego zegarka (prezent na urodziny stwierdzilem ze sam sobie sprawie ;) ). Obecnie jestem na etapie rozwazania roznych opcji, nie moge sie jednak zdecydowac, bo pomysly zupelnie rozne w roznych przedzialach cenowych, wiec stwierdzilem ze jednak doradztwo entuzjastow czasomierzy sie przyda. :) Na poczatek z racji tego, ze moja kolekcja zegarkow jest stosunkowo niewielka i nie posiada jeszcze zadnego divera pomyslalem o Ballu, a konkretnie: https://jubitom.com/zegarki/ball/engineer-master-ii/zegarek-ball/dm3020a-saj-bk

Jakos ten model mi przypadl bardzo do gustu, stylistycznie mi sie podoba, fajna warstwowa tarcza, fajnie ze tryt i ze obracajac bezel obraca sie wewnetrzna skala i uwazam ze jest ciekawy, ale ze apetyt rosnie w miare jedzenia ogladajac inne ciekawe nurki natrafilem na: https://dolinski.pl/oris-aquis-depth-gauge-01-733-7675-4754-set-rs/?gclid=EAIaIQobChMIsoqQ_sr55gIVwoGyCh2ICgupEAQYASABEgKZdPD_BwE

Duzo wiekszy, 500m, ciekawa konstrukcja z glebokosciomierzem, aczkolwiek chyba bardziej mnie ciagnie do Balla.

Caly swoj czas wolny ostatnio spedzalem przegladajac zegarki i doszedlem do wniosku ze moze jednak pora kupic cos bardziej klasycznego i tu przyszedl na mysl troche drozszy pomysl: Moonwatch - osobicie wybralbym wersje "sapphire sandwich" zeby ogladac jak pracuje fantastycznie wygladajacy mechanizm. Przymierzalem nawet i na reku wyglada super bo bedac w temacie nurkow poszedlem sie rozgladac za klasykiem a mianowicie Omega Seamasterem ale 300 jakos stylistycznie mi nie podchodzi a 600 na zdjeciach super, za to na reku jakos mi nie lezy... I tak sie zastanawiam i zastanawiam i sam ze soba nie moge dojsc do ładu. Najchetniej wszystkie, ale zeby kupic Moonwatcha jednak musialbym przyoszczedzic, ale moze warto...

Pomozcie bo jestem w kropce.

A moze jednak cos zupelnie innego?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To ile Ty na ten zegarek chcesz wydać i czego w zasadzie szukasz? Nura czy może jednak czegoś innego? Jak duży masz nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet maksymalny z dozbieraniem jaki jestem w stanie zorganizowac to mysle 20-22k (to taki totalny max z oszczedzaniem pozniej przez 2-3 miesiace), ale sa rzeczy wazne i wazniejsze ;) Co do reszty to mam jakiegos bardzo wielkiego planu. Chcialbym zeby zegarek byl ciekawy (nurek, pilot, klasyk... nieistotne). Nurka jeszcze nie mam, dlatego w pierwszej kolejnosci pomyslalem o Ballu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Nadgarstek 18cm.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz jeszcze zegarki?

Ja bym wybral Ball’a a za reszte pieniedzy ewentualnie odswiezenie kolekcji i np kupno porzadnego garniturowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolega @szuwi proponował PAMAa i to dobra opcja. A jak nie PAM, to może Moonwatch, na 1861. To bardzo fajny klasyk :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje klasyczne EDC to Glycine Airman DC-4, jeszcze mam Steinharta Pilota na unitasie, z garniturowcow Atlantica Worldmastera 1888 i Doxe no i sportowego toolwatcha Garmina, takze jakis murek by sie przydal... ale Moonwatch kusi historia...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie 20-22 i nadgarstku 17cm lub większym, to serio rozważ PAMa. Poczytaj na naszym forum dział poświęcony tej marce i looknij na bazarek, bo z 22k masz calkiem spory wybór :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrze, dzieki wielkie. :) Moze jednak PAM. Rozwazalem kiedys, ale nie wiem czy nie zbyt masywne troche. A co sadzicie o Zenicie i ElPrimero?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie, również bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz się z zakupem. Masz budzet, ktory pozwala Ci kupic coś fajnego. Zenoth to fajna marka- jak lubisz , zeby na tarczy dużo się działo, to ElPrimero (np. Polularny na forum tricolor). Jezeli wolisz pustkę - looknij na Defy.

Zastanów się, czy wolisz automat, czt manual - ta decyzja pozwoli Ci odrzucić wiele modeli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o PO. Mega mi sie podoba, nawet mierzylem, no i nurek 600m z fajnym mechanizmem, ale mam z nia troche problem. Na zdjeciach wyglada super, ale na zywo juz nie robi az takiego wrazenia. Poza tym, to jest kawal zegarka bo grubosc konkretna, ale bialo-czarna gmt na skorzanym pasku wygladala calkiem ladnie. Ostatnio na bazarku byla szara tytanowa, ja tez rozwazalem, ale sie sprzedala. Chcialem na zywo zobaczyc, ale w dostepnych mi miejscach na slasku nie mieli. Lepsze wrazenie na rece zrobil na mnie Moonwatch, ale jeszcze decyzja nie zapadla.

Jeszcze Zenitha chce przmierzyc (wlasnie mnie naszla konkluzja ze zaczalem szukac od Balla za 8k, a teraz idzie grubo w góre... ;) ). No nic. Tako juz Nasz los. ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy doroslem do Rolexa. ;) Jako inwestycja super bo najmniej traci na wartosci, ale serce bardziej ciagnie do czegos innego. No chyba ze Sub z data albo DeepSea Dweller z niebieska tarcza, ale to nie ten przedzial cenowy. ;) Ech... moze kiedys...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja bylem w Jubitomie w Katowicach. Maja od niedawna oficjalna dystrybucje Balla i w salonach sa normalnie do przymierzenia. Poszukaj. Ten, ktory mi sie podobal byl w salonie od reki.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ewentualnie mozesz sprobowac tez napisac do naszego forumowego kolegi "piotrkrakow". On tez zajmuje sie dystrybucja Balla od niedawna. Moze On by mial.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak plany sie pokomplikowaly troche w zwiazku z nieprzewidzianymi wydatkami, wiec jednak bedzie Ball. Cos jest w tym zegarku co mi sie w nim podoba. Zamowilem i zobaczymy. A Moonwatch i reszta niestety jeszcze poczekaja, ale znajac mnie to nie za dlugo...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I bardzo dobrze. Na pewno będziesz zadowolony, a my czekamy na zdjęcia nadgarstkowe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odbiore to sie pochwale.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dokonalo się. Od dzisiaj jestem szczesliwym posiadaczem Balla. Mój pierwszy nurek i pierwszy tryciak takze zawsze cos nowego. Ciesze sie jak dziecko. No i jeszcze dokumentacja na reku i z moim wczesniejszym edc. Dzieki wszystkim za pomoc i rady i do nastepnego zakupu. post-68107-1579705181,3519_thumb.jpgpost-68107-1579705186,759_thumb.jpgpost-68107-1579705191,0285_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratulacje, bardzo dobry wybór :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! To dopiero kilka godzin a juz wiem ze sie bedzie donrze nosil. Ale wazy troche w porownaniu z moimi innymi zegarkami na skórze lub nato. ;P

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To kawałek rasowego divera na kajdanie, więc musi ważyć :-) Niech się dobrze nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.