Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
anderson1976

Autentyczność zegarka Orient Sun & Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zainteresowany kupnem zegarka Orient Sun & Moon. Zastanawia mnie jego autentyczność. Zegarek może być dość stary - widoczne obtarcia na indeksach na tarczy - jednakże sprzedawca wystawia go na sprzedaż jako nowy egzemplarz. Martwi mnie brak oznaczeń na wahniku (numery*) mechanizmu (jest tylko napis "made in japan") . Jednakże na zdjęciu są oznaczenia wokół szkła od strony mechanizmu - niestety niewyraźne. Także nie ma jakichkolwiek oznakowań na dolnej części tarczy - z przodu. Jeśli chodzi o Orienty Sun & Moon z tym egzemplarzem mam pierwszy raz styczność. Co sadzicie na ten temat? Prosiłbym o dobre przyjrzenie się zdjęciom, ponieważ mogłem nie dostrzec niektórych elementów.  Prosiłbym również o solidną argumentację, ponieważ co do kwestii autentyczności zegarków w szczególności marki Orient, nie  jestem zbyt obyty. Tutaj mamy Sun & Moon, więc sprawa jest niebagatelna. Pozdrawiam.

 

Sprzedawca załączył informacje na temat tego zegarka:

*Mechanizm: Automatyczny,

*Rezerwa chodu: Wynosi około 40 godzin,

*Koperta:  Stal nierdzewna,

*Pasek: Skórzany (brązowy),

*Szkiełko: Mineralne, w odcieniu lekko niebieskim,

*Tarcza: Sygnowana logiem Orient. Sun & Moon,

*Koronka: Zakręcana,

*Wymiary: Koperta szerokość 45 mm, wysokość 50 mm, grubość 13 mm. Tarcza średnica 36 mm,

*Maksymalny obwód nadgarstka - 22 cm (rozm. XL),

*Water resistance - 50m.

 

Wg. jego informacji zegarek jest NOWY.

post-111689-0-21179200-1578868334.png

post-111689-0-72374000-1578868341_thumb.png

post-111689-0-45618200-1578868347_thumb.png

post-111689-0-15252500-1578868354.png

post-111689-0-12321500-1578868362_thumb.png

Edytowane przez anderson1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze to wygląda, podróba

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze to wygląda, podróba

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Witam. A może jakieś argumenty przemawiające za Twoim zdaniem? Jestem otwarty na dygresje związane z Tym zegarkiem, bo im więcej będę wiedział na ten temat to w przyszłości nie będę raczej mieć podobnych problemów. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze to wygląda, podróba

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Nie chciałem się pierwszy odzywać, ale też mi to śmierdziało. Dziwna kombinacja. Orient aż takich nie robi IMHO. Może się mylę, ale i OH i Sun Moon....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się pierwszy odzywać, ale też mi to śmierdziało. Dziwna kombinacja. Orient aż takich nie robi IMHO. Może się mylę, ale i OH i Sun Moon....

Spójrz na ten egzemplarz: Ten właśnie ma OH  oraz Sun & moon. 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-sun-moon-automatic-ra-as0004s10b

 

 

Wgl możecie porównać te modele ze sobą. Wg. Was są jakieś widoczne  różnice między tym zegarkiem a tym o którym jest mowa?

Edytowane przez anderson1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej stronie jest np. taki model:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-sun-moon-automatic-ra-as0003s10b?gclid=EAIaIQobChMI1I6uypb_5gIVQvhRCh3kbAZaEAQYBSABEgJP_vD_BwE

 

Spójrz jak wygląda dekiel i mechanizm. Ten, którego zdjęcia wkleiłeś mi również wydaje się podrobiony. Wygląda po prostu kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia opatrzenia się z zegarkami. Po czasie zauważysz patrząc na nie, że są wykonane z gorszego materiału np. Tutaj widać myliłem się z OH i Sun moon, ale jest w tej podrobce dodana jeszcze mała sekunda to przekimbinowanie właśnie. Więc dzwonilo ale w innej parafii

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na werk wystarczy popatrzeć... Na jednym zdjęciu majfrend zapomniał o blaszce na wahnik :D


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śm***dziel.

Nie widziałem jeszcze Orienta bez żadnych oznaczeń na deklu.

Poza tym nie zaświtało totalnie bezsensowne umieszczenie zdublowanej funkcji Soon`n`Moon (graficzna i cyfrowa) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wszystkie "ołpen harty" w chińskich podróbach lub markach reaktywowanych "z tradycjami" mają to rozwiązanie z widocznym, czasami frezowanym mostkiem balansu na tarczy. Widocznym w całości. Co za przypadek...

Poniżej przykłady. Resztę zobaczysz na znanym portalu z PRC

Uwaga: niektóre trudno odzobaczć... :)

post-110583-0-09887900-1584027696.jpg

post-110583-0-74521000-1584027797.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.