Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukcio34

Zegarek z bluetooth czy waveceptor?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.12.2019 napisałem na forum post odnośnie tego jaki zegarek Casio G-Shock kupić,gdzie w pierwszym poście napisałem co powinien posiadać zegarek,że ma to być nowy zegarek i kosztować maksymalnie 1000zł(nie chciałbym przekroczyć tej kwoty)

Niestety plany zakupu nowego zegarka Casio G-Shock do końca grudnia 2019 uległy zmianie i tamten temat zgłosiłem do zamknięcia.

Z początkiem 2020 roku pojawiła się szansa na zakup tylko i wyłącznie nowego zegarka Casio G-Shock,gdzie zegarek ma być:analogowo-cyfrowy,czyli posiadać wskazówki i wyświetlacz cyfrowy(to jest dla mnie ważny warunek),łączność waveceptor lub ewentualnie bluetooth w celu synchronizacji godziny,zasilanie światłem słonecznym(to też ważny dla mnie warunek)oraz dobre podświetlenie i wodoszczelność do 200m

Na nowy zegarek chciałbym wydać maksymalnie 900zł i nie przekroczyć tej kwoty.

Pojawia się teraz dylemat jaki zegarek kupić:czy z bluetooth czy z waveceptor.Wstępnie myślę nad takim zegarkiem: Casio GR-B100-1A2ER lub wersja 1A4ER,tylko czy zegarek z bluetooth połączony z telefonem i aplikacją G-Shock Conected to dobry wybór(w telefonie ma być cały czas włączony bluetooth i aplikacja G-Shock Connected),może lepiej kupić jakiś zegarek posiadający to co podałem w poście z waveceptor.

Jaki teraz tylko i wyłącznie nowy zegarek kupić posiadający to co podałem w poście i czy kupić zegarek z bluetooth np: Casio GR-B100-1A2ER lub wersja 1A4ER,czy lepiej kupić zegarek posiadający z to co podałem w poście z waveceptor w cenie do 900zł i nie przekroczyć tej kwoty?

Liczę na pomoc użytkowników forum i propozycje zegarka jaki kupić

 

Do moderacji: Bardzo proszę o pozostawienie tego posta w calu uzyskania pomocy użytkowników forum,a poprzedni podobny temat z dnia 12.12.2019 zgłosiłem do zamknięcia.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bluetooth jest znacznie wygodniejszy od WC. BT możesz włączać w telefonie tylko wtedy, gdy chcesz zsynchornizować zegarek. Ja mam BT włączone w telefonie non stop, więc nawet o tym nie myślę. Nie muszę odkładać zegarka we właściwych miejscach, by się zsynchronizował, a sama synchronizacja przez BT następuje kilka razy dziennie, o ile jest w zasięgu telefonu oczywiście. Wiadomo, najlepiej mieć jedno i drugie, ale gdybym miał wybierać wolałbym w zegarku BT zamiast WC, zwłaszcza z uwagi na fakt, że funkcjonalność takiego zegarka jest znacznie większa od zwykłego WC (możliwość konfiguracji zegarka z poziomu telefonu, szybkie zmiany stref czasowych, czy możliwość znalezienia telefonu za pomocą zegarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cat.came.back dzięki za odpowiedź i tak myślę i się zastanawiam czy dobrym wyborem będzie zegarek z bluetooth ze względu na połączenie z telefonem,które można włączyć w monecie,gdy potrzebna jest synchronizacja czasu i można za pomocą aplikacji G-Shock Connected dokonać konfiguracji zegarka.

Mam teraz taki dylemat bo tak wstępnie myślę myślę nad takim zegarkiem: Casio GR-B100-1A2ER lub wersja 1A4ER i nie wiem czy kupić ten zegarek i jaki model(jeśli ewentualnie kupowałbym ten zegarek):1A2ER(niebieski oring czy jakoś tak i czarny pasek) czy 1A4ER (miedziany oring i czarny pasek,który po stronie wewnętrznej jest pomarańczowy),a może kupić jakiś inny zegarek waveceptor lub bluetooth posiadający to co podałem w #1 poście w cenie 900zł i nie przekroczyć tej kwoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem tak bluetooth jest fajny ale gdy masz ze soba telefon i wtedy to synchronizujesz czas. Fajne nowe rozwiazanie ale jestes '' uwiazany'' do telefonu. Waveceptor jest super bo nie musisz uzywac telefonu ale jest pewien problem, nie zawsze jest zasieg np. ja gdy mojego gwg1000 dam na noc na parapet to zawsze sie synchronizuje ale gdy lezy przez noc na dłoni albo na półce to sie nie synchronizuje. Ana-digi w tej cenie no nie bedzie bez kompromisów, fajny gwg100 ma wave.Ale za te 900 zł lepszy jest gw9400 

moze i nie ma wskazówek ale przemysl go jest najlepszy w tej cenie ^_^  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bluetooth. Telefon masz raczej zawsze pod ręką, jeśli nie planujesz spędzać czasu w jakiejś głuszy, gdzie telefon nie złapie sygnału. W aplikacji wygodnie się zmienia ustawienia, synchronizację masz na każde zawołanie, nawet jeśli nie włączysz bt i zegarek się nie zsynchronizuje kilka dni to raczej nie opóźni/przyspieszy w tym czasie jakoś bardzo istotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Casio BT jest trochę bez sensu, działa praktycznie tylko po to żeby aktualizować godzinę. Trochę za mało. Nie ma powiadomień z telefonu o wiadomościach czy mailach, wystarczyła by koperta czy jakiś inny mały znacznik. WS sam w sobie jest bardzo użyteczny i spełnia swoje zadanie.


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.