Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tomen

Diver Seiko czy Orient a może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Szukam dla siebie zegarka typu Diver.

Wstępnie jestem zdecydowany na Orient Triton a dokladnie RA-EL0002L00B.

W tym miejscu proszę o jakieś inne sugestie i rozszerzenie horyzontu bo może są inne podobne i ciekawe zegarki.

 

Kwota to do 2000 zl ale wolałbym wydać około 1500 zł. Cena Tritona to u nas - bez komentarza.

 

Kolejna rzecz to kolor dominujacy niebieski tarczy i bezela chodzi o to że mam już czarny zegarek teraz dla odmiany inny. W zegarku nie będzie nurkowane a więc certyfikaty itp nie są istotne.

Większość jest na bransolecie ale ta nie będzie używana, nawet nie będzie skracana, będzie zalozony od razu pasek nato lub pasek skorzany.

 

Rozmiar obecnego zegarka to 51 wysokosci i 46 szerokosci, nadgarstek mam szczupły więc raczej nie więcej. Taki zegarek dobrze mi się nosi. Może być ciut mniejsze lub ciut większy.

 

Dużo czasu poświęciłem na czytaniu recenzji zegarków natomiast wszystkie praktycznie sa bezużyteczne tj. W żadnej nie ma wad a jak są to jakieś mało znaczące, same och ach i tutaj dochodzę do:

 

Orient minusuje przez zbędny wskaźnik chodu i faktycznie szpeczace logo na tarczy, do tego wskazówki powinny byc jednolite w kolorze a nie są, tu czarne dalej szczotkowane, trochę bez sensu.

Odnośnie różnych Seiko mam do zarzucenia jakość która jest poddawana często w wstpliwosc (a to cos luzne, a to wskazówki nie trafiają w indeksy itp.,Różna jakość w różnych egzemplarzach) brak szafiru w tej półce cenowej a chcialbym żeby był. Natomiast tarcze i wskazówki podobają mi się bardziej niż te w oriencie.

 

Prosze o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez cenę Tritona u Nas, ale tu jest w cenie, która Ciebie interesuje chyba

 

www.amazon.de/gp/switch-language/product/B07FJRDMQ1/?language=pl_PL

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam za posta pod postem ale nie mogę edytować na telefonie.

 

Chciałbym jeszcze zapytać czy można sprzedać bransolete, ile może być warta sciagnieta z nowego zegarka i nie używana czy jest w ogóle zainteresowanie na takie rzeczy?

"Nie wiem co rozumiesz przez cenę Tritona u Nas, ale tu jest w cenie, która Ciebie interesuje chyba"

 

Dokladnie, 1566 zł, z podatkiem, to jest 819 zł mniej niż u nas gdzie kosztuje przeważnie 2385 zl, to jest wydaje mi się zmowa cenowa.

Tak to jest cena jaka mnie właśnie interesuje.

Nethuns bardzo ciekawy tylko wydaje się być bardzo masywny a szczególnie gruby/wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam za posta pod postem ale nie mogę edytować na telefonie.

 

Chciałbym jeszcze zapytać czy można sprzedać bransolete, ile może być warta sciagnieta z nowego zegarka i nie używana czy jest w ogóle zainteresowanie na takie rzeczy?

"Nie wiem co rozumiesz przez cenę Tritona u Nas, ale tu jest w cenie, która Ciebie interesuje chyba"

 

Dokladnie, 1566 zł, z podatkiem, to jest 819 zł mniej niż u nas gdzie kosztuje przeważnie 2385 zl, to jest wydaje mi się zmowa cenowa.

Tak to jest cena jaka mnie właśnie interesuje.

Nethuns bardzo ciekawy tylko wydaje się być bardzo masywny a szczególnie gruby/wysoki.

 

Podatek z Niemiec? No to będą może 2 % dodatkowo. Przecież to obok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy zakupie z Niemiec to raczej żadne dodatkowe opłaty w grę nie wchodzą.

W sensie podatki czy cło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Seiko Sumo używki. Za tą cenę zjada tego Tritona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Albo używanego Zelosa Swordfisha na Ecie 2892-2. Też zjada Tritona. A następnie nosem wciąga Sumo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak poprawili jakość bo miałem kiedyś Hamerheada i d*py nie urywał, Sumo lepiej było wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja miałem i jednego i drugiego. I nie powiem, koperta w Seiko bardzo ciekawa, ale Zelos bardziej proporcjonalny (ach te 20 mm w uszach w przypadku Sumo), z ceramiczną wkładką bezela, z lepszej jakości bransoletą, z szafirowym szkłem i do tego (jak dla mnie, lepszym werkiem - ja miałem wwrsję właśnie na 2892-2, a za nowego zapłaciłem ok. 2 kpln). Do tego nie było najmniejszych problemów z centrowaniem bezela, a każdy nurek od Seiko, jakiego miałem, mniej (Sumo) lub bardziej (Żółw) na tym polu niedomagał.

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie był jeszcze za mały. Mały L2L i mały bezel i jakoś tak na ręce się gubił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No tak. Ty jednak gustujesz w nieco większych zegarkach. Dla mnie Sumo było za duże :-) Choć bardzo miło ten zegarek wspominam i dość często polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borealis Sea Storm v. 2

Wisi na alle...

Albo Helm Vanuatu.

Ale ja chyba kupiłem ostatnio jedynego dostępnego w Polsce... he he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybki odzew, nie spodziewałem się, miło jestem zaskoczony.

 

 

 

Zegarek bardzo ładny i faktycznie może za bardzo celowałem w droższy zegarek pomijając tańsze? jedyne co mi się w nim nie podoba to wskaźnik dnia tygodnia.

 

Gdyby nie fakt, że Triton ma wskaźnik rezerwy to tego tematu by nie było, nawet już logo bym zaakceptował.

 

 

Przy zakupie z Niemiec to raczej żadne dodatkowe opłaty w grę nie wchodzą.
W sensie podatki czy cło.

 

 

Podatek z Niemiec? No to będą może 2 % dodatkowo. Przecież to obok :)

 

Dokładnie z UE nie zostanie naliczony dodatkowy podatek natomiast wtedy nie sprecyzowałem ale chodziło o cenę np. tutaj https://www.creationwatches.com/products/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=+RA-EL0002L00B do której prawdopodobnie trzeba by było doliczyć 23% VAT wtedy nadal wychodzi 1500 zł.

 

Bardzo ładnie wygląda Seiko Samurai Save Ocean przynajmniej jeśli chodzi o kolor niebieskiego i ogólną czystość tarczy, ale ta cena i brak szafiru - nie bardzo.

 

Posiadam obecnie zegarek marki Citizen który kosztował 2000 zł ze szkłem szafirowym od roku czasu i jestem za tego typu szkłem, raz dostał przez przypadek młotkiem i jest ślad na obudowie ale szkło nie pękło, uważam więc, że lepiej raz stłuc szafir niż kilka razy zarysować minerał.

 

Także "must have" to niebieska tarcza i bezel no i to szkło szafirowe, cholera, czemu zawsze jak się coś wybiera / chce kupić to musi być zawsze coś co do końca nie pasuje?!

 

W tym miejscu także przepraszam ale temat zegarków nie jest dla mnie czym żyję dlatego wielu marek które proponujecie nie znam, nie znam się na mechanizmach, po prostu ma być ładny i wykonany z odpowiednich materiałów i starannością.

Edytowane przez Tomen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Seiko Sumo używki. Za tą cenę zjada tego Tritona.

Z własnego doświadczenia mam odmienne zdanie, chociaż Sumo szanuję i polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, szczególnie daltonistom na PW ale czarny czy srebrny to nie niebieski ale i tak miło za chęci :D

 

Będę wybierał pomiędzy Triton a Mako 3,oba mają szafir, Triton jest w takim samym rozmiarze jak mój obecny zegarek dlatego muszę przymierzyć czy mniejszy Mako mi podejdzie.

Poza tym znalazłem Tritona w cenie 1300 zl z przesyłką i podatkami to o 1000 zł mniej od cen w pl, z tym ze w październiku ur. kosztowal 1200 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triton zdecydowanie lepsze wykonanie niż Mako3, nie ma się co zastanawiać. Ewentualnie przymierzyć jak jest gdzie i brać.

 

Mierzylem Mako3 i jakiegoś wielkiego wrażenia nie zrobił, ot poprawny zegarek ale bez szału. Dla mnie za mały.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zastanawia mnie jedna rzecz.

Ktoś życzliwy zwrócił mi uwagę na pewien problem a mianowicie metalowy i co gorsze malowany bezel który będzie się rysował.

 

Niezliczoną ilość razy uderzyłem gdzieś szklem swojego zegarka i nie ma rysy ale w przypadku bezela takowe by na pewno powstały.

 

Teraz się zastanawiam czy kupno takiego zegarka na w ogóle sens, jak nowe to wiadomo ładny ake ci potem?przejrzałem wątki na forum gdzie szczegolnie na diverach widać ślady rys, wygląda to powiem szczerze słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Polecałem w tym temacie Nethunsa. Ma ceramiczną wkładkę bezela. Zresztą taki Zelos Mako również ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że za tysiaka nie dostaniemy. Przynajmniej 1300 Nethuns a Zelos chyba jeszcze więcej.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Prawda, ale w pierwszym poście było 2000 pln, choć wolałby do 1500 pln, a w takim budżecie, to już oba bez problemu ;-) No chyba, że coś ominąłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.