Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tomen

Diver Seiko czy Orient a może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko się zgadza.

 

Nethuns niestety odpada, jest zbyt masywny, przypomina trochę Seiko Turtle, nie wyglądałby na mojej ręce dobrze.

 

Porzucam zakup Divera przez ten Bezel i jego bardzo dużą podatność na zarysowania. Jeśli pojawi się podobny zegarek ale z ceramicznym bezel to wrócę do tematu.

 

Na szybko przekopałem internet i jeden użytkownik Tritona był zmuszony do wymiany bezela właśnie przez to, kupił ceramiczny zamiennik, który nie było łatwo dostać. Więc jest to faktyczny problem. Zegarek ma się dobrze prezentować na ręku i ma być w użytku, bez sensu szafirowe szkło kiedy dookoła niego będzie pełno rys.

 

Dziękuję za pomoc, jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na zegarek typu Diver z szafirem, ceramicznym bezelem i w niebieskiej kolorystyce to chętnie rzucę okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie odczucia. Co mi po szafirowym szkiełku, jak bezel się porysuje i będzie to wyglądać nie fajnie. Jeśli miałby być to jeden z wielu zegarków, używany sporadycznie to i owszem, ale jeśli ma być to zegarek główny, to lepiej szukać czegoś z ceramicznym bezelem.

Z drugiej strony za cenę zegarka z takim bezelem możemy mieć pewnie ze dwa automaty z kopertą którą łatwo wypolerować w razie rys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisell sub niebieski? Przecież to idealny pod względem specyfikacji (proszę nie robić wywodów o wyglądzie) zegarek w budżecie

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Pomimo moich wątpliwości co do bezela serce wzięło górę nad rozsądkiem.

 

Jednak swoją uwagę z Triton przekierowałem na Kamasu.

 

Pierwotnym zamysłem i tak był pasek skórzany i na szczęście udało się znaleźć w bardzo dobrej cenie nowy zegarek na pasku gumowym, który od razu został ściągnięty, a w jego miejsce założony brązowy pasek ze skóry zamszowej, inspiracja przyszła z Oris Sixty Five.

 

IMG 20200313 174334

 
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek, mimo że widziałem tylko na foto. Miałem kiedyś, kiedyś przez chwilę Orienta Big Mako (ver 1) i jak go zobaczyłem pierwszy raz na żywo, to zrobił na mnie spore wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wg mnie zrobiony bardzo fajnie, ale jak to z zegarkami - każdemu podoba się coś innego i jest to rzecz bardzo subiektywna.

 

Triton też by był super opcją, akceptując ostatecznie bezel jednak wskaźnik rezerwy chodu niepotrzebnie zaśmieca tarczę, bo tak prawdę mówiąc wolałbym nawet rozmiar Tritona.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony szczególnie w połączeniu z tym paskiem, dodając do tego cenę która bije na głowę nawet chińczyki - pełna satysfakcja.

Edytowane przez Tomen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Triton też by był super opcją, akceptując ostatecznie bezel jednak wskaźnik rezerwy chodu niepotrzebnie zaśmieca tarczę ...

Ja większość Orientów (M-Force, Triton, OS) kupowałem właśnie dla tej rezerwy bo mi się podoba :D Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia gustu tak jak pisałeś, jednemu się podoba, drugi powie, że nie ładne. Dlatego fajnie, że jest wybór, a wybór jest przeogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak narzekacie na metalowe wkładki bezela? Mam Ray'a odkąd jestem na forum znaczy od października 2012 roku i owszem coś tam na bezelu się pojawiło ale wstydu nie ma - trzeba się przyjrzeć żeby zauważyć, dodatkowo wkładkę można łatwo i bez problemu wymienić, nie jest droga - przy ceramice wymiana jest trudniejsza i o sama wkładkę trudno - może się trudniej rysuje ale to ceramika jak się dupnie w rant to się może ubić albo pęknąć. Wszystko ma plusy i minusy. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Kamasu blue i juz prawie miałem reklamować, bo koronkę naprawdę trzeba całkiem mocno docisnąć, żeby ją wkręcić i boję się że w końcu coś uwalę. Z tego względu rozważałem Tritona, wydaje się lepiej zrobiony i ma większą koronkę.

 

Poza tym Kamasu jest super, ale spory minus za pracę koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tritonie tylko ta koronka z zewnątrz wygląda dobrze, tak samo było w M-Force a w rzeczywistości jest delikatna i drobniutki gwint na tubusie.

Przy każdym dokręceniu koronki modlisz się aby nie zerwać gwintu lub urwać koronki przy wyciągnięciu.

To słaby punkt Orienta, bardzo słaby.

W M-Force to samo, sporo osób wymieniało tubusy.

W tym aspekcie Seiko jest daleko w przodzie  ;)


3:40  :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie chyba zostanę z tym Kamasu, bo koronka nie ma luzu po odkreceniu ani nie wydaje się mega delikatna, ale też się modlę za każdym razem jak muszę odkręcić i potem zakręcić, żeby nie zrobić crossthreada albo nie nacisnąć za mocno (a trochę trzeba docisnąć):P Na szczęście nie trzeba często jej ruszać, a nie chwieje się tak jak ta w Tritonie na filmach.

 

Najwyżej będę reklamował jak coś nawali:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to momentami żałuję, że nie kupiłem zielonej wersji kolorystycznej Kamasu - długo nie mogłem się zdecydować pomiędzy niebieskim, a zielonym. Od zielonego odwiódł mnie odcień wpadający niemal, że w czerń.

 

Dzisiaj po 4 dobach pracy zegarka jest +3 sek., noszony 8-10 godzin na ręce, w nocy zostawiony na szafce poziomo. Czy żeby go spowolnić powinienem zegarek pozostawić na noc pionowo / wertykalnie? Właściwie nie zależy mi na takiej dokładności ale pytam bo chciałbym wiedzieć.

Edytowane przez Tomen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tomen Daj proszę znać, jak się ten zegarek nosi i czy po dwóch miesiącach jesteś zadowolony. Czy koronka faktycznie kłopotliwa?

Sam waham się pomiędzy Kamasu, Tritonem a Seiko Samurai (SRPB53).

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem zadowolony, zegarek nie był drogi i rozmiarowo jest wygodny do noszenia szczególnie na tym pasku. Minusem jest fakt, że taki pasek wymaga większej pielęgnacji ale coś za coś. Mechanizm bardzo dokładny.

 

Nie mam porównania do innych koronek ponieważ jest to mój jedyny zegarek automatyczny. Dokręcam ją z wyczuciem, zazwyczaj czuć moment kiedy fajnie zaskoczy gwint, generalnie nie wydaje mi się żeby to był jakiś duży problem ale tak jak mówię nie mam odniesienia.

 

Zgodnie z przewidywaniami bardziej martwił mnie bezel, na godzinie 12 dorobił się małej skazy uderzony lekko plastikową zabawką przez kilkumiesięczne dziecko... :)

 

Kupiłbym go jeszcze raz. Tutaj krótki film:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomen Bardzo dziękuję. Na filmie, na tym pasku zegarek prezentuje się bardzo ładnie . Zdarzenie z bezelem zaczyna mnie przekonywać do poszukiwania czegoś z ceramicznym.

Tym niemniej, w związku z Twoją dobrą opinią, u mnie Kamasu wciąż pozostaje w grze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.