Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zegarek_watch

Jaeger Lecoultre Polaris vs Tag Heuer Monaco

Jaeger Lecoultre Polaris vs Tag Heuer Monaco   

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup zegarka z niebieską/granatową tarczą jako uzupełnienie do aktualnie posiadanych. Przeznaczenie casual, niebieska/granatowa tarcza, rozmiar koperty najlepiej około 42 mm, minimum 40 mm, w uszach najlepiej 22mm bo mógłbym korzystać z pasków które posiadam ale nie koniecznie, kwota maksymalna na poziomie ceny zegarków ujętych w ankiecie.

 

Przeglądając internet rozważam wybór pomiędzy:

Jaeger Lecoultre Polaris

1640780.png.crop.1000.high.white.jpeg

Tag Heuer Monaco

CBL2111_FC6453_0913.png?impolicy=resize&

Wybrany zegarek miałby być uzupełnieniem do podanych poniżej:

Omega De Ville

Eterna KonTiki

Oris Artelier Calibre 111

Omega Aqua Terra

Oris Big Crown Pointer Date

Xicorr F125p Akropolis

 

Którą opcję wybrać, 1 z Jaeger Lecoultre Polaris czy drugą z Tag Heuer Monaco? A może jeszcze jakiś inny?

 

gallery_87525_4021_2585372.png

 

Zapraszam do głosowania w ankiecie i zamieszczania postów ze swoimi spostrzeżeniami i uzasadnieniami wyboru, a także propozycjami innych zegarków, które byłyby alternatywą dla zamieszczonych w ankiecie i spełniały wymagania opisane na początku.

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wybrałbym Jaegera, ale do Twojej kolekcji chyba lepiej Monaco - coś innego od reszty kolekcji, pięknej zresztą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Taga. Kwadraciaka jeszcze nie masz, fajne indeksy, konotacje sportowe- ikona.

Ale lepiej przymierzyć "przed" ze względu na to że koperta (42x42) różnie leży na nadgarstku. Ja byłem na niego napalony ale po przymiarce zrezygnowałem- za duży choć 42

 

A Jaeger.....stonowany  niczym nie wyróźniający się zegarek- do mnie nie przemawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka ciekawych moim zdaniem propozycji z niebieską tarczą:

 

1. A ten za duży / gruby/ drogi ? ref. 1-36-13-02-81-70

GO-Sea-Q-Panorama-Date-ws-002m.jpg

f290487783eef3a3a45e9425488f37ba.png

GO-Sea-Q-Panorama-Date-buckle-003.jpg

 

2. Rolex DJ41 z niebeską tarczą - konfiiguracja bezela / bransolety wg gustu

Rolex-Datejust-41mm-blue-dial-smooth-vs-

3. Zenith Defy

95.9000.670_2F51.M9000_1561623429.jpg

 

4. GP Laureato blue 41:

gp_5209461.jpg

 

5. Limitka GS SBGH267

Grand-Seiko-Hi-Beat-36000-SBGH267.007.jp

Grand-Seiko-Hi-Beat-36000-SBGH267.009.jp

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GS SBGH267 jest piękny. Niestety nie do dostania (krótka seria, większość poszła na USA lub została w Japonii).


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do czarnego, ale chyba nie ta kategoria wagowa.

post-40546-0-97275800-1579286975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do takiej kolekcji Tag. JLC w sumie nic nowego nie wniesie.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dredd

Do tego co już masz Tag, bo tak w ogóle to Żeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez papierów z opłatami za ponad 30k. Sporo za dużo...

No cena podobna do nowego jlc, a czy za dużo to do oceny autora.

 

Można powiedzieć, że większość zegarków kosztuje za dużo... ;)

 

A z drugiej strony podobno GSy mega tracą na wartości i są trudno zbywalne...;)

 

Ewentualnie inna referencje z Blue Dial, choć ta jest kozak. :)

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wybrałbym Jaegera, ale do Twojej kolekcji chyba lepiej Monaco - coś innego od reszty kolekcji, pięknej zresztą smile.png

Dziękuję mnie też się podoba. smile.png

 

Ale lepiej przymierzyć "przed" ze względu na to że koperta (42x42) różnie leży na nadgarstku. Ja byłem na niego napalony ale po przymiarce zrezygnowałem- za duży choć 42

Na stronie internetowej Tag Heuer jest informacja że rozmiar 39x39 a ja mam nadgarstek 18,5 cm więc w razie czegoś to sądzę że powinien być OK. smile.png

 

Dodam kilka ciekawych moim zdaniem propozycji z niebieską tarczą:

 

1. A ten za duży / gruby/ drogi ? ref. 1-36-13-02-81-70

 

2. Rolex DJ41 z niebeską tarczą - konfiiguracja bezela / bransolety wg gustu

 

3. Zenith Defy

 

4. GP Laureato blue 41:

 

5. Limitka GS SBGH267

 

Wszystkie propozycje bardzo ciekawe, dziękuję za nie.

 

1. Jakiś czas temu zaglądałem na stronę glashutte i wtedy zwróciłem uwagę na sixties panorama date z kolekcji vintage ale główny problem to z przymierzeniem w Polsce nie ma takiej możliwości. Ten co proponujesz to widzę nowość i wtedy jeszcze go nie było na stronie internetowej glashutte, z danych na stronie wygląda że rozmiar byłby ok ale  jednak jest gruby a i cenowo trzeba by dołożyć co najmniej 1/3 ceny Polarisa.

 

2. DJ41 hmm musiałbym się najpierw przekonać do tego że to Rolex i do lupki. Nie wiem jak te zegarki wyglądają na "żywo", dlatego chyba przed decyzją muszę się zmobilizować i je wreszcie obejrzeć.

 

3 Jakiś czas temu założyłem podobny temat, wtedy do ankiety dodałem między innymi właśnie tego Zenith Defy i wygrał ale pojawiły się też wątpliwości że wykonany z tytanu, dla mnie najlepiej wygląda z bransoletą, stanowi z nią taką jedną całość, natomiast na pasku już tak nie odbieram aby dobrze się prezentował, sprzedawcy też jakoś nie zachęcali do niego, ze względu na logo i nazwę, które w społeczeństwie kojarzą się z czymś innym niż ta manufaktura zegarkowa

 

4. GP Laureato odbieram, że podobnie jak Zenith Defy najlepiej wygląda z bransoletą, ponadto czarne tło datownika nie pasuje mi do niebieskiej giloszowanej tarczy takie czarne tła datownika w zegarkach z niebieskimi tarczami kojarzą mi się jakby były przeniesione z zegarka z czarną tarczą. Natomiast giloszowana tarcza bardzo mi się podoba.

 

5. GS podoba mi się super wygląda na zdjęciach, ale tak piszą koledzy, trudno dostępny.

 

Reasumując zainspirowałeś mnie żeby wrócić do pomysłu z Zenith Defy i go jeszcze raz obejrzeć, obejrzeć Rolexa DJ41, i GS nawet z innymi kolorami tarczy.

 

 

Przymierzałem się do czarnego, ale chyba nie ta kategoria wagowa.

A jak odebrałeś sam zegarek, wykonanie, pierwsze wrażenie, itp., poza jego wielkością do Twojego nadgarstka?

 

Wspomniałem powyżej, że jakiś czas temu założyłem podobny temat, wtedy były inne zegarki wybrane do porównania między innymi właśnie wspominany Zenith Defy (najczęściej wybierany w tamtej ankiecie) i IWC Pilot Le Petit Prince. Po analizie wpisów w tamtym temacie do tej ankiety wybrałem Jaeger Lecoultre Polaris jako zegarek alternatywny dla manufaktur Zenith, IWC a jako zegarek który odróżniałby się od tych które już mam Tag Heuer Monaco, kształtem koperty i komplikacją chronografu. Kiedyś oglądałem Tag Heuer Aquaracer i Carrera ale jakoś nie zrobiły na mnie wrażenia, może dlatego że porównywałem Aquaracera do Tudora Black Bay, Carrere do Longinesa Master Colection, w którym zmieniający się kolor niebieskich wskazówek w zależności od oświetlenia, giloszowana tarcza i niższa cena wygrały. Zobaczymy jak będzie tym razem z odczuciami przy Monaco.

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, spostrzeżenia dotyczące zegarków ujętych w ankiecie to zapraszam do dzielenia się nimi. smile.png    

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niebieskich GS łatwiejsze w zdobyciu mogą być ostatnie nowości

 

1. four seasons - jesień, czyli SBGH273 :

https://www.hodinkee.com/articles/the-grand-seiko-us-market-seasons-collection

 

2.cudowny manual SBGK005

https://www.hodinkee.com/articles/grand-seiko-sbgk005-review

 

A z GO od zawsze podobały mi się seventies, zarówno "zwykły", jak i chrono. Właśnie dlatego, że lubię design że zintegrowaną bransoleta ala Genta.

 

https://www.glashuette-original.com/collection/vintage/seventies-panorama-date/2-39-47-13-12-14

 

https://www.glashuette-original.com/collection/vintage/seventies-chronograph-panorama-date/1-37-02-03-02-70

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niebieskich GS łatwiejsze w zdobyciu mogą być ostatnie nowości

 

1. four seasons - jesień, czyli SBGH273 :

https://www.hodinkee.com/articles/the-grand-seiko-us-market-seasons-collection

 

2.cudowny manual SBGK005

https://www.hodinkee.com/articles/grand-seiko-sbgk005-review

 

A z GO od zawsze podobały mi się seventies, zarówno "zwykły", jak i chrono. Właśnie dlatego, że lubię design że zintegrowaną bransoleta ala Genta.

 

https://www.glashuette-original.com/collection/vintage/seventies-panorama-date/2-39-47-13-12-14

 

https://www.glashuette-original.com/collection/vintage/seventies-chronograph-panorama-date/1-37-02-03-02-70

Ubiegłeś mnie i pokazałeś GO "telewizorek". Przepiękny i świetnie wykonany zegarek.

Co do Polarisa- czy widziałeś to na żywo? Piszę to do założyciela wątku.

Ja sam chciałem wybrać go do kolekcji, ale jak to zobaczyłem to aż mnie odrzuciło-model z czarną tarczą. Piszę tu o moich subiektywnych odczuciach dotyczących estetyki i jakości wykonania. Oczywiście oświetlenie w sklepie może zaburzyć odbiór, ale tak było. Mogę odszukać zdjęcia nadgarstkowe jeżeli chcesz. W miejsce polarisa skierowalem swoje kroki właśnie ku Defy. Ale ja rozważałem wersję na gumie All Black ze szkieletowaną tarczą.

Monako wiele razy za mną chodził ale ze względu na wymiary kupiłem Nomosa tetra 39 silvercut bo chciałem kostkę.

Grand Seiko to świetne zegarki, wielokrotnie bijące jakością wykonania szwajcarskie manufaktury. Łatwo je doradzać, ale fakt ciężkiej odsprzedaży i utraty części środków przy takowej zawsze studził moje zapędy.

Jeżeli potrafisz wyzbyć się takiego wrażenia to powinieneś rozważyć GSa.

Ja słyszałem podobne głosy o nomosie, ale zegarek mnie tak zachwycił że nie wyobrażałem sobie innego wyboru.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie są te tanie limitki GS co tak na wartości potracily. W sumie jak tanie to nie muszą być limitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mój wpis dotyczący GSa to takie mam obserwacje dotyczące rynku, również naszego bazarku. Właściwie odnoszą się one do etapu z przed rebrandingu. Ten swoją drogą do mnie nie trafia. Pusta tarcza, wolę napis Seiko i dodany Grand Seiko. Fajne są też reakcje postronnych gdy na tarczy rzuca się w oczy "Tylko Seiko"

Ja wcale nie odnosiłem się do limitek tym bardziej w liczbie kilku sztuk i dostępnych tylko na japońskim rynku.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, podobne obserwacje mam co do spadku wartosci wielu świetnych marek innych niż rolex, czy najpopularniejsze omegi. Tzn. Że GS to raczej mocna średnia jeśli chodzi o spadki wartości. Są słabiej trzymające wartość marki, nawet rozwazany Zenith, GO, Tag, nie mówiąc o GP. Oczywiście zależy od pierwotnej ceny zakupu.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glashutte seventies panorama date na zdjęciach wygląda ładnie i ze względu na kształt koperty odróżniałby się od tych które już mam, tylko że w Polsce nie ma gdzie go przymierzyć, a i z dobraniem paska też problem ze względu na sposób jego mocowania.

 

Przeglądając wątek Klub Miłośników Zegarków Jaeger LeCoultre wygląda że w Polarisie też może być problem z założeniem skórzanego paska, ze względu na to, że trzeba użyć wygięte teleskopy, ale myślę że to już łatwiejsze zadanie aby je zdobyć. Przeglądając ofertę na stronie wygląda że Polaris Date są na gumie, natomiast Polaris Automatic na bransolecie i paskach skórzanych z teleskopami pozwalającymi na szybką wymianę bez narzędzia. Czyżby te teleskopu były wygięte?

 

 

Co do Polarisa- czy widziałeś to na żywo? Piszę to do założyciela wątku.
Ja sam chciałem wybrać go do kolekcji, ale jak to zobaczyłem to aż mnie odrzuciło-model z czarną tarczą. Piszę tu o moich subiektywnych odczuciach dotyczących estetyki i jakości wykonania. Oczywiście oświetlenie w sklepie może zaburzyć odbiór, ale tak było. Mogę odszukać zdjęcia nadgarstkowe jeżeli chcesz. W miejsce polarisa skierowalem swoje kroki właśnie ku Defy. Ale ja rozważałem wersję na gumie All Black ze szkieletowaną tarczą.

 

Hmm to ja kieruję swoje kroki w odwrotnej kolejności. smile.png Najpierw rozważałem Zenith Defy a następnie  Jaeger Lecoultre Polaris, zobaczymy co z tego wyniknie, biorąc pod uwagę, że otrzymałem w powyżej zamieszczonych wypowiedziach propozycje rozważenia innych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na to wygląda że jest na giętych quick release.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie na wygiętych teleskopach  jest w celu lepszego efektu wizualnego czy tez są inne przesłanki aby je zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia estetyki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag Heuer Monaco z mechanizmem Heuer 2 nie udało się przymierzyć, były dostępne z Calibre 11 i w wersji Gulf. Ze względu na kształt koperty, kolor tarczy i wskazówek, myślę że zegarek będzie rzucał się w oczy na nadgarstku. Jakościowo nie zrobił na mnie dużego wrażenia.

 

Spośród zegarków które były proponowane jako alternatywy dla wskazanych w ankiecie, nie udało się przymierzyć Rolex DJ41 z niebieską tarczą. Był tylko z jasną tarczą i żłobionym pierścieniem koperty, odniosłem wrażenie, że za bardzo się świecił odbijając oświetlenie w salonie i nie przepadam za "okiem cyklopa", natomiast deklarowana precyzja -/+2s/dzień i regulacja przy zapięciu bransolety to na plus. Podobno do Rolexa trzeba dorosnąć, ja na ten moment nie chcę.

 

Tudor BB41 z niebieską tarczą i na bransolecie jakościowo pozytywne odczucia i wyglądem nie rzuca się w oczy. 

 

Zenith Defy jakościowo pozytywne odczucia, potwierdziły się też wcześniejsze odczucia, że dla mnie to tylko na bransolecie stanowi taką spójną całość, na pasku już tak go nie odbieram.  

 

Grand Seiko były dostępne do obejrzenia tylko z jasnymi kolorami tarczy, podobał mi się GMT z szampańskim kolorem tarczy z kolekcji Elegance. Jakościowo wrażenia bardzo pozytywne i kiedyś mógłbym dojrzeć do decyzji o zakupie.

 

Jaeger Lecoultre Polaris jakościowo koperta zegarka dla mnie na plus, podobają mi się nakładane indeksy, zegarek na tarczy bardzo symetryczny nawet logo. smile.png  Tarcza efektu wow nie zrobiła ale dla mnie jest ok. Bransoleta odniosłem wrażenie, że jest delikatna więc nie obciąża za bardzo nadgarstka, nie świeciła się, natomiast elementy nie skręcane, a dopłata około 4k w porównaniu do zegarka na pasku. Biorąc pod uwagę referencję na pasku, to dla mnie na minus gięte teleskopy i rozmiar paska 21mm. Po założeniu zegarka na nadgarstek odczucia pozytywne nie rzuca się w oczy, jest raczej dyskretny.

 

Patrząc na wszystkie zegarki już posiadane, Tag Heuer Monaco urozmaicałby je kształtem koperty i kolorem tarczy, natomiast Jaeger Lecoultre Polaris bardziej trafia w mój gust zegarków jakie preferuję, a przecież w danym momencie będzie założony na nadgarstek jeden zegarek i to mając Polarisa na nadgarstku odnosiłem wrażenie pasującego do mnie. 

 

Moją uwagę zwrócił jeszcze zegarek Panerai Luminor Due, była okazja aby przymierzyć referencję w kopercie z tytanu i z granatową tarczą, pozytywnie mnie zaskoczył kształt koperty i jej wysokość oraz jakość wykonania. Trochę zacząłem przyglądać się ofercie zegarków Panerai i rozważania teraz są pomiędzy Jaeger Lecoultre Polaris a którymś z Panerai Luminor Due. Co sądzicie o alternatywie dla Polarisa w postaci Panerai Luminor Due?

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zacząłem przyglądać się ofercie zegarków Panerai i rozważania teraz są pomiędzy Jaeger Lecoultre Polaris a którymś z Panerai Luminor Due. Co sądzicie o alternatywie dla Polarisa w postaci Panerai Luminor Due?

Panerai to dobry kierunek, ale ja na 100% nie kupiłbym Due. Mało Pama w Pamie i 3ATM z wciskanym deklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Due - fajny zegarek ale .....(IMO) - odbiega od tego co w tej marce się liczy: prostota całości.

Lecz jeżeli byś się na niego decydował- wstydu nie będzie: kanapka/ wskazówki- jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SPS
      Sprzedam
       
      TAG Heuer Carrera
      Ref. CAR201V.FT6046
      Full set jak ze sklepu. Pudełka, dokumenty, karta,  przywieszki, pudełko serwisowe.
      Polska dystrybucja Jubitom w Katowicach
       
      O Zegarku
      - kaliber automat Heuer 01 / 39 kamieni/ 4Hz/ rezerwa chodu 50 godzin
      - chronograf
      - wodoszczelność 100M (330 Ft),
      - koperta stal 43 mm, szafir dwustronny, bezel czarna ceramika
      - pasek czarna guma,
      - zapięcie składany motylek na dwa przyciski,
       
      Stan – W skali regulaminowej 9,5/10 praktycznie NOS, ani jednej rysy.
       
      Cena 13 780 zł – ubezpieczony kurier na pełną kwotę w cenie
      (cena katalogowa 23660 zł)
       
      Opcje Płatności i Dostawy;
      - gotówka i odbiór osobisty w Rudzie Śląskiej lub
      - przelew i wysyłka ubezpieczonym kurierem w cenie,
       
      Zapraszam 
      (+48 785286342 - używam whatsApp)  
      Szymon   
       

       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       
       
       
    • Przez lisciu
      Hej sprzedaje swój zegarek, 
       
      TAG Heuer Aquaracer 300m
       
      Zegarek używany, w pełni sprawny i w bardzo fajnym stanie wizualnym.
       
      Szkło, ceramika i powłoka AR bez śladów, na kopercie mogą byc jakies drobne ryski, ale nic powaznego. Mechanizm na prawidlowym chodzie. Rocznik 2017
       
      Z zegarkiem:
       
      dowód zakupu z chrono24, Skandynawia. 
      Oryginalne pudełko 
      oryginalna karta gwarancyjna z nr seryjnym
      Oryginalna zawieszka 
      Oryginalna instrukcja 
       
      Ogólnie stan oceniam na 8/10. Z zegarkiem oryginalne pudełko.
       
      bransoleta może wymagać już spa, dodaje pasek NATO również. I zdjęte ogniwa obecnie jest na nadgarstek 17cm
       
      Dane Techniczne:
      - Mechanizm Caliber 5
      - szafirowe z AR
      - wymiary 41mm
      - wodoodpornosc: 300m
       
      Cena: 






       

       


    • Przez markoselk
      Cześć,
      poszukuję Aquaracera 41mm na bransolecie WAY211A.BA0928 z pełnymi papierami najlepiej z okolic Trójmiasta.
      Pozdrawiam
      Tomasz
    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez Dirty Harry
      Naszło mnie na niebanalne EDC o rozmiarze 43-44 mm, czyli mniejsze od pozostałych moich zegarków. A ponieważ nigdy jeszcze nie miałem Taga - skupiłem się szczególnie na nim. Nurki i chrono odpadały z definicji, więc łatwo nie było. Ale szukałem, szukałem, aż wyszukałem coś, co mi odpowiada. Nawet dwa takie zegarki znalazłem, no i teraz osiołkowi w żłoby dano...
       
      Do wyboru są dwie Carrery Calibre 5 - obie w tej samej kopercie 43 lub 43,5 mm (różny wymiar podają), z wypukłym szafirem, L2L 52 mm, obie z tym samym podstawowym werkiem i z dodatkową koronką na godz. 10, która służy do obracania pierścienia okalającego tarczę.
       
      Pierwsza Carrera to Drive Timer - z bardziej klasyczną i zawsze czarną tarczą, całość spokojna i bardzo mocno stonowana, by nie rzec, że ugrzeczniona. Data jest biała na czarnym tle, w poziomym okienku na godz. 3, wskazówki bardzo ładne, w kształcie mieczy. Na tarczy opis "CARRERA" i "CALIBRE 5" - więc legancko, tego. Obrotowy pierścień po ustawieniu w pozycji "zero" (czyli z trójkątem na godz. 12) jest pełnoprawną, dodatkową skalą sekundową, a nie tylko kwiatkiem do kożucha. Dekiel niestety przeszklony, ukazujący brzydki werk. Zegarek tylko na pasku, więc musiałbym dokupić bransoletę - bo wolę na bransolecie.
       
      Carrera druga to Muhammad Ali - pseudo-limitka, która przez pierwszych 750 egzemplarzy limitką numerowaną nie była, a kolejnych 1000 zegarków otrzymało już oznaczenia XXXX/1000.  Ma tarczę z indeksami sekundowymi, nawiązującą do starego bokserskiego stopera Heuer Ring Master, bardziej zbajerowaną niż u poprzednika, czarną lub niebieską - która bardziej do mnie przemawia, bo nie mam żadnego granatowego zegarka, za to wszystkie czarne. Data na godz. 6 w pionowym okienku: w zegarku czarnym biała na czarnym tle, w niebieskim - czarna na białym, ale nawet nie razi ze względu na więcej białych akcentów w okolicy. Nad datą podpis Muhammada, na obwodzie tarczy dwa pierścienie do mierzenia czasu rund bokserskich: czarno-biały nieruchomy do 15 rund dwuminutowych, i czerwono-czarny, obracany górną koronką, do 15 rund trzyminutowych. Dekiel pełny - niezbyt piękny, z Muhammadem niepodobnym do Muhammada, no ale przynajmniej ten trywialny werk nie straszy... Zegarek na pasku lub bransolecie.
       
      No i teraz pytanie: kierowca czy pięściarz?


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.