Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kami_kaze111

Seiko czy Citizen?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam, czytam i przeglądam internety w poszukiwaniu nowego zegarka. Odwiedziłem kilka sklepów aby zobaczyć coś na żywo. Nie chcę wydać na zegarek bóg wie jakich pieniędzy. Wybrałem dwa modele, które bardzo mi się spodobały, są to Seiko SRPC93 oraz Citizen NY0070-83L.  Chciałbym prosić o ocenę tych modeli. Jeśli chodzi o Citizena to mam tylko obawy o ten tytan, czy on nie będzie się rysował za bardzo podczas codziennego użytkowania. I co o mechanizmach możecie powiedzieć?

 

https://www.youtube.com/watch?v=t-4ONhh9x_E

 

https://www.youtube.com/watch?v=jqcTCMTLikQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę i kup Seiko Sumo, lepszy mechanizm i wykonanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dziesięciu latach intensywnego użytkowania tytanowego Citizena mogę powiedzieć, że tytan się nie rysuje, ale wyciera.  Kopertę mam w idealnym stanie, natomiast zapięcie od bransolety z racji częstego kontaktu z biurkiem (taka praca) jest spolerowane.

 

Zatem raczej bym się nie obawiał.

Edytowane przez watchtaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę nic dokładał. Jak chciałem kupić samochód i miałem 50 tyś to jak zaczęli mi podpowiadać na forum to okazało się że poniżej 200 tyś nic nie będzie dobrze jeździć i szkoda się wygłupiać. Nie ogarniam po co ktoś tak podpowiada. Nie dam za zegarek więcej niż 2000 zł bo po prostu nie chcę więcej wydawać. W takich pieniądzach też coś fajnego się kupi. Wybrałem te dwa, chociaż z tyłu głowy był też Steinhart Ocean One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to właśnie Sumo. Można dorwać używanego w idealnym stanie poniżej 2000. Te zegarki które zaproponowałem sa ok i na pewno będziesz zadowolony z każdego wyboru, ale Seiko Sumo to klasa wyżej i leży świetnie na ręku. Jeśli zegarek ma być nowy to poszedłbym w tego Samuraja. Tytanowy Citizen jest jakiś bez wyrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Ventusa Northstar-2:

https://ventuswatches.com/products/northstar-n-2?variant=31282288787587

 

Moim zdaniem ciekawsza opcja niż powyższe propozycje, chociażby z powodu ceramicznej wkładki bezela. O ile akceptujesz microbrendy.

 

 

Fajny ten chińczyk. Nawet mi się podoba. Jednak chyba wybiorę 100 procentowego Seiko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Tobie się ma zegar podobać, Ty go będziesz nosił. Zapytałeś o 2 modele, co człowiek, to inny gust, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje. Koledzy dobrze poradzili, Sumo będzie lepszym wyborem od obu w/w i ładniejsze :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę nic dokładał. Jak chciałem kupić samochód i miałem 50 tyś to jak zaczęli mi podpowiadać na forum to okazało się że poniżej 200 tyś nic nie będzie dobrze jeździć i szkoda się wygłupiać. Nie ogarniam po co ktoś tak podpowiada. Nie dam za zegarek więcej niż 2000 zł bo po prostu nie chcę więcej wydawać. W takich pieniądzach też coś fajnego się kupi. Wybrałem te dwa, chociaż z tyłu głowy był też Steinhart Ocean One.

 

hihi. Bardzo dobre stwierdzenie. Od siebie dodam, że żadne Sumo tylko Rolex za 50 tyś. Także jak widzisz zawsze będzie "coś" lepszego... Najlepszym rozwiązanie to tak jak mówisz: wyznaczyć budżet i kupić najlepszą opcje do tej kwoty, koniec kropka. W życiu jest tak, że zawsze są inne wybory...... i trzeba się na coś zdecydować, ale do śmierci szukać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Seiko. Mają rewelacyjną luminescencję. Gdy w słoneczny dzień wejdziesz z dworu do pomieszczenia, świeci się jak psu nos. Rewelacyjny efekt.

Z drugiej strony Citizen bardziej stonowany kolorystycznie, więc w sumie nie dziwię się, że masz rozterkę.

Mimo wszystko wg mnie Seiko.

 

[edit]

Kurde, nie przeczytałem daty. Dziś naroda złotej łopaty trafia do mnie.

[/edit]

Edytowane przez CebulaNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2021 o 14:18, CebulaNet napisał(-a):

Ja bym brał Seiko. Mają rewelacyjną luminescencję. Gdy w słoneczny dzień wejdziesz z dworu do pomieszczenia, świeci się jak psu nos. Rewelacyjny efekt.

Z drugiej strony Citizen bardziej stonowany kolorystycznie, więc w sumie nie dziwię się, że masz rozterkę.

Mimo wszystko wg mnie Seiko.

 

[edit]

Kurde, nie przeczytałem daty. Dziś naroda złotej łopaty trafia do mnie.

[/edit]

czy bardziej stonowany ? nie wiem, zależy od modelu \srp777 bardzo stonowany :) 

a z tą lumą, to prawda miałem i Citka i mam Seikacze już same i duża różnica w lumie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczęły się wykopaliska :) .

Edytowane przez rink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dylemat , wpadły mi w oko dwa modele i za nic nie mogę się zdecydować , może coś pomożecie? 

 

Citizen ca0649-14e oraz Seiko SSB347P1

 

 

2.jpeg

Brycen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kuba83 napisał(-a):

Ja też mam dylemat , wpadły mi w oko dwa modele i za nic nie mogę się zdecydować , może coś pomożecie? 

 

Citizen ca0649-14e oraz Seiko SSB347P1

 

 

2.jpeg

Brycen.png

Citek, bo seiko chyba nie ma solara. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 11:56, KobyS0 napisał(-a):

Seiko bo Citek ma solar  :) 

Citek bo ma solar i Citek to Citek !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.