Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tomasz64

Poszukuję mechanizmu wybijania godziny

Rekomendowane odpowiedzi

post-30284-0-44140600-1579431364_thumb.jpegDzień dobry,

 pozdrawiam serdecznie forumowiczów u progu kolejnego roku.

 Mój kolega otrzymał w prezencie piękny zegar Kienzle. Brakuje mu tylko mechanizmu bicia godzin.

  Może ktoś takim dysponuje?

   Proszę o informacje i pozdrawiam,

        Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko serwis Kienzle ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką reakcję.

 A jaki może być rok produkcji tego zegara?

    Pozdrawiam ,

          Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żartowałem z tym serwisem. Ten werk powstał w filii w Komotau, myślę, że na przełomie XIX wieku. Problem z dobieraniem części jest taki, ze pomimo tego, że były to już wyroby masowe, to jednak występowały całkiem spore różnice w poszczególnych seriach. Trafienie na zdemontowany mechanizm bicia, a na dodatek jeszcze że będzie pasował on do tego werku, uważam za znikome.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żartowałem z tym serwisem. Ten werk powstał w filii w Komotau, myślę, że na przełomie XIX wieku. Problem z dobieraniem części jest taki, ze pomimo tego, że były to już wyroby masowe, to jednak występowały całkiem spore różnice w poszczególnych seriach. Trafienie na zdemontowany mechanizm bicia, a na dodatek jeszcze że będzie pasował on do tego werku, uważam za znikome.

Dziękuję. Nie pocieszyło mnie to, ale może się trafi kiedyś  :unsure:

Pozdrawiam,

     Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Po Bieda
      Cześć, celowo w tytule nie piszę o marce zegarka - jest to Kienzle Klassik, a o ile mi wiadomo, Kienzle nie miał własnych werków solarnych sterowanych radiowo, ktoś to robił dla nich, być może Junghans. Stąd pomysł, że trzeba szukać speca generalnie od kwarcoków, a nie stricte od tego producenta.
      Zakupiony za grosze zegarek nie daje oznak życia. Kupiłem go świadomie jako uszkodzony, ze względu na całostalową kopertę, która miała mi posłużyć do innych celów, i ewentualnie możliwość uruchomienia - bo potencjalnie jest fajny. W necie nie znalazłem nic na jego temat, totalne 0 informacji o produkcji takiego modelu, co tym bardziej sugeruje, że producent tylko firmował gotowca swoim logo. Po włożeniu baterii "nie zagadał", brak jakiejkolwiek reakcji. Czy jest tu ktoś, kto zajmuje się naprawą takich zegarków? Jeśli post jest pisany w złym miejscu, proszę o przeklejenie.
      Edit: jednak jest coś - to dokładnie ten https://uhrforum.de/threads/kienzle-taucheruhr-funk-solar.91259/
    • Przez Bastler
      Witam, nabyłem taki zegar, czy widoczny podpis z 1915 w środku świadczy o roku wykonania? 
       

       
       
       




    • Przez Eryks
      Szanowni Eksperci tego forum,
      Chcialbym uprzejmie prosic o probe okreslenia okresu produkcji tego zegara, a szczegolnie jego mechanizmu. Zegar dostalem w spadku i ma dla mnie duza wartosc sentymentalna. Chcialbym dowiedziec sie o nim mozliwie jak najwiecej. Z gory dziekuje.



    • Przez MagdaP
      Witam.  Piszę tutaj w sprawie oceny/ autentyczności zegara. Zegar jest mocno zakurzony, stał u nas 5 lat nieruszany, a wczoraj przez przypadek zbiłam tą górną szybkę. W miejscu na górze powinna być twarz kobiety (mam ją ale odpadła nam i trochę się pokruszyła). Na mechanizmie zegara są napisy : d.r.patent 125605 oraz non plus ultra. Z tego co patrzyłam w internecie bardzo podobne zegary mają firmy Kienzle oraz Junghans (charakterystyczne głowy kobiet oraz wykończenia) Po numerze patentu wskazuje mi że jest to Kienzle, lecz jestem zupełnie zielona. Być może skrzynia jest inna a mechanizm z innego zegara. Dostałam go kilka lat temu od osoby dość zamożnej, niestety niedługo po tym zmarła i nie mam możliwości dowiedzieć się skąd jest ten zegar.
      Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek poradę lub wskazówkę.
       
      Pozdrawiam serdecznie








×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.