Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny Styczeń "Starość to radość" GŁOSOWANIE

Głosowanie  

77 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ptaszki odhaczone parę godzin temu, także miejsca nr jeden i dwa zostały już przyznane... ;)

Ot i forumowy wróżbita nam się objawił

 

Miałem na myśli zdjęcia. Wyszedł mi skrót myślowy. Szczerze przyznam, że najbardziej podoba mi się fotka nr 10 z Seiko :-)

Jasne jasne

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia, bardzo miło się ogląda.

Gratuluję pomysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło to słyszeć, mam nadzieję, że już zagłosowane? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. Powoli sytuacja się klaruje i można już zgadywać kto będzie walczył o punkty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka o poszczególne stopnie na podium zapowiada się zacięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarszy jest Patek lub Longines (raczej ten drugi) - wg tych zdjęć nikt tego nie rozstrzygnie na 100 % bez numerów werków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarszy jest Patek lub Longines (raczej ten drugi) - wg tych zdjęć nikt tego nie rozstrzygnie na 100 % bez numerów werków :)

Mądrego to i dobrze posłuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najstarszy jest Longines. 

Patek  - Abilio Soares urodził się w 1947 więc zegarek na moje rozumowanie musi być znacznie późniejszy - koniec lat 60 - tych lub lata 70 ( to tylko moje przypuszczenia)

Wspaniała rzecz i zazdraszczam właścicielowi.

I w przypadkach obu zegarków strasznie szkoda, że nie możemy zobaczyć i ocenić fotografii mechanizmu.

Moje głosy  - tym razem dwa. Złoty Patek i srebrny Longines :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Starość jest, ale radość? Ja tam ją widzę tylko na jednym zdjęciu. Głos oddany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starość jest, ale radość? Ja tam ją widzę tylko na jednym zdjęciu. Głos oddany.

Ciekawe spostrzeżenie. Pokazanie starości było dość oczywiste, ale wyciągnąć z tego pozytywne nuty to już inna para kaloszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu coś innego sprawia radość ale chyba wszystkim nam tutaj radość sprawiają zegarki :D

Amen to that jak to mówią za granicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starość jest, ale radość? Ja tam ją widzę tylko na jednym zdjęciu. Głos oddany.

 

Racja. Zgadzam się ale nie do końca.

 

Nie wszyscy mają zdjęcie uśmiechniętego staruszka na rollercoasterze. ;-)

 

Radość z reguły kojarzy się z czymś kolorowym. Jest jedno takie wystawione zdjęcie . Akurat na nie zagłosowałem, jednak nie tylko z powodu wesołych kolorów.

 

Starość i radość może się różnie kojarzyć. Albo ze wzornictwem lub motoryzacją, które nie wrócą. Przynajmniej nie za szybko w czasach globalizacji. Albo pracą bo ktoś miał zajęcie i to sprawiało mu przyjemność. Bądz odwrotnie, jest na emeryturze i już nie musi "robić". Albo też starość, stare czasy, kojarzą sie z przygodą i odkrywaniem. Nie jak dziś, kiedy wszystko można zobaczyć i przeczytać w necie. Albo mądrością życiową.  Albo czytaniem poezji, albo sączeniem whiskey w fotelu, albo...

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Zgadzam się ale nie do końca.

 

Nie wszyscy mają zdjęcie uśmiechniętego staruszka na rollercoasterze. ;-)

 

Radość z reguły kojarzy się z czymś kolorowym. Jest jedno takie wystawione zdjęcie . Akurat na nie zagłosowałem, jednak nie tylko z powodu wesołych kolorów.

 

Starość i radość może się różnie kojarzyć. Albo ze wzornictwem lub motoryzacją, które nie wrócą. Przynajmniej nie za szybko w czasach globalizacji. Albo pracą bo ktoś miał zajęcie i to sprawiało mu przyjemność. Bądz odwrotnie, jest na emeryturze i już nie musi "robić". Albo też starość, stare czasy, kojarzą sie z przygodą i odkrywaniem. Nie jak dziś, kiedy wszystko można zobaczyć i przeczytać w necie. Albo mądrością życiową. Albo czytaniem poezji, albo sączeniem whiskey w fotelu, albo...

Fajny, mądry głos. Nie będę tego parafrazował i upraszczał w jednym zdaniu bo ładnie to wygląda tak jak to przedstawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PistolPete, piękne podsumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Racja. Zgadzam się ale nie do końca.

 

Nie wszyscy mają zdjęcie uśmiechniętego staruszka na rollercoasterze. ;-)

 

Radość z reguły kojarzy się z czymś kolorowym. Jest jedno takie wystawione zdjęcie . Akurat na nie zagłosowałem, jednak nie tylko z powodu wesołych kolorów.

 

Starość i radość może się różnie kojarzyć. Albo ze wzornictwem lub motoryzacją, które nie wrócą. Przynajmniej nie za szybko w czasach globalizacji. Albo pracą bo ktoś miał zajęcie i to sprawiało mu przyjemność. Bądz odwrotnie, jest na emeryturze i już nie musi "robić". Albo też starość, stare czasy, kojarzą sie z przygodą i odkrywaniem. Nie jak dziś, kiedy wszystko można zobaczyć i przeczytać w necie. Albo mądrością życiową.  Albo czytaniem poezji, albo sączeniem whiskey w fotelu, albo...

Chyba podobnie odebraliśmy przesłanie hasła tego konkursu ;) Nie chciałem być źle zrozumianym - starość łatwo jest przedstawić - po prostu wstawiamy zdjęcie starego/nieprodukowanego już zegarka. Radości pozostawiono szerokie pole do interpretacji - i tu nie ma jednoznaczności, ja na części zdjęć jej nie widzę. Wszystkie zdjęcia są piękne, stylizowane, ale moim zdaniem powinno być jednoznacznie, skoro tego dotyczy konkurs. Właściwie do każdego zdjęcia zamieszczanego na tym forum można przypisać pierwiastek radości, np. dumę właściciela z posiadanego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to nie jest egzamin, w którym trzeba się wstrzelić w klucz myślowy organizatorów, a konkurs z głosowaniem tak więc można w prosty sposób wyrazić swoje uznanie dla prac, które według nas mają to "coś" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Jasne, nie ciągnijmy już tego. Jest super, trochę się "czepłem" i poszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba podobnie odebraliśmy przesłanie hasła tego konkursu ;) Nie chciałem być źle zrozumianym - starość łatwo jest przedstawić - po prostu wstawiamy zdjęcie starego/nieprodukowanego już zegarka. Radości pozostawiono szerokie pole do interpretacji - i tu nie ma jednoznaczności, ja na części zdjęć jej nie widzę. Wszystkie zdjęcia są piękne, stylizowane, ale moim zdaniem powinno być jednoznacznie, skoro tego dotyczy konkurs. Właściwie do każdego zdjęcia zamieszczanego na tym forum można przypisać pierwiastek radości, np. dumę właściciela z posiadanego zegarka.

 Chyba nic dodać nic ująć. :-)  Rozumiem.

 

I ogólnie luz bo to konkurs. Każdy może wystawić swoją pracę jak sam ją widzi.

 

Mieliśmy nie komentować do końca głosowania. Sam niestety złamałem tę zasadę. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie krytykujemy czy nie zachwalamy pod niebiosa konkretnych prac, to można śmiało dyskutować. Jest to nawet wskazane bo zawsze to powoduje, że nasz temat jest widoczny na głównej stronie forum i zawsze ktoś nowy zagłosuje, dowie się o konkursie, może weźmie udział w następnej edycji... Słowem, warto rozmawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany.

 

Najładniejszy zegarek z pokazanych to Omega.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany.

 

Najładniejszy zegarek z pokazanych to Omega.

Tylko która? Bo mnie za serce chwytają po równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. Teraz mam "fazę" na takie.

 

Choć 3 równie śliczna.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy tak samo. Lata 80-90. Kanty, kwadraty i zintegrowane bransolety. Co nie zmienia faktu, że pie pana bym bardzo chętnie widział w swojej kolekcji jak zwienczenie klasycznych Omeg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.