Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny Styczeń "Starość to radość" GŁOSOWANIE

Głosowanie  

77 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla wszystkich uczestników, poziom zdjęć w tym konkursie był na bardzo wysokim poziomie,dziękuję również za głosy na moją pracę miło że się podobała :) co do zegarka Longines , był pożyczony od znajomego,z tego co mi mówił zegarek powstał około 1889 roku, więc ma ponad sto lat a dalej prawidłowo wskazuję czas i daje wiele radości :) ukłony też dla organizatorów za możliwość udziału w świetnej emocjonującej zabawię :)

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom i całej reszcie. Pozwolę sobie na kilka słów komentarza do fotek, które najbardziej mi się podobały.

@rk700 (zdjęcie 1) podoba mi się za kompozycję i wyjątkowo ładną (a rzadko to potrafię docenić) kieszonkę. Z edycji na edycję uważam, że robisz lepsze technicznie zdjęcia :)

 

@PistolPete (zdjęcie 3) jak zwykle pokazał pazur. Nie wiem jak bardzo ten Seamaster skradł całe show, ale ja od niego nie mogłem odkleić wzroku. Te pożółkłe papiery, stary atrament tylko dopełniają bardzo klimatycznego kadru. Gratuluję.

 

@Zero_six (zdjęcie 6) był dla mnie absolutnym faworytem i aż dziw bierze, że trochę przez pecha, nie trafił nawet na podium! Tak czy inaczej, dla mnie esencja tego co w rzeczach z duszą jest piękne. Fotka z kategorii tych, które widziałoby się na jakimś porządnym wydruku. Wyjątkowo mi się spodobała. Kolory, światło, wyraz... A konstelacja palce lizać!

 

@lysolek007 (zdjęcie 7). Nie mogłem uwierzyć, że zobaczę kiedyś Twoją fotkę, która nie będzie biła rażącymi kolorami po oczach, albo chociaż nie będzie w niej psychodelii :) Tym bardziej ukłony, że wyszło Ci takie ładne ujęcie w stylu, którego bym się po Tobie nie spodziewał :)

 

@Edmund Exley (zdjęcie 11) ma w sobie coś co trudno wyrazić, ale jak widać nie tylko ja to tak odebrałem i udało się wywalczyć punkty. W tej fotce czuje się klimat poprzedniej epoki, wszędobylskiej farby olejnej w urzędach, kolejek pod sklepami i tych krótkich chwil radości, kiedy w szarości PRL udało się zwykłemu człowiekowi osiągnąć coś ogromnym wysiłkiem Na przykład kupić swój pierwszy samochód...lub dostać zegarek na komunię. Chyba tak to widzę. Jest w tym zdjęciu bardzo specyficzna radość z drobnych, materialnych spraw. Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję tym osobom, które na mnie zagłosowały (obu :D ), kiedy otworzyłem fotki konkursowe na komputerze to bym sam na siebie nie zagłosował, :D jakość tragiczna - robione na telefonie.

Gratuluję zwycięzcom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję tym osobom, które na mnie zagłosowały (obu :D ), kiedy otworzyłem fotki konkursowe na komputerze to bym sam na siebie nie zagłosował, :D jakość tragiczna - robione na telefonie.

Gratuluję zwycięzcom :)

Grunt to samokrytyka i wyciąganie wniosków na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję tym osobom, które na mnie zagłosowały (obu :D ), kiedy otworzyłem fotki konkursowe na komputerze to bym sam na siebie nie zagłosował, :D jakość tragiczna - robione na telefonie.

Gratuluję zwycięzcom :)

Enkil, a co to za ustrojstwo towarzyszy Zarii na tym zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, taki stary przyrząd pomiarowy, dość precyzyjny, coś pomiedzy suwmiarką i mikrometrem :)post-68064-0-98190300-1580403106_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy najstarszy, ale stary na pewno... i zegarek i właściciel :P

Oj tam aj tam Napisz proszę coś o tej kieszonce. Czy przypuszczenia @rk7000 co do lat 70 były słuszne? Swoją drogą piękny zegarek

 

To, taki stary przyrząd pomiarowy, dość precyzyjny, coś pomiedzy suwmiarką i mikrometrem :)

Dzięki za info, na to bym nie wpadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła i na mnie pora...chciałbym serdecznie pogratulować zwycięzcom i przegranym, ogólnie - uczestnikom,  ale nie zapominam także o organizatorach...Chciałbym się także podzielić z Wami kilkoma moimi uwagami na temat konkursu i zdjęć...

 

Przede wszystkim bardzo, ale to bardzo zdziwiła mnie paleta barw zdjęć, jakie mieliśmy okazję oglądać...tytuł konkursu "Starość to radość" sugerował bardziej szalone, zwariowane, wesołe barwy, a tymczasem zostaliśmy zaatakowani żółtocieniami, pastelami i ogólną szarzyzną, która mówi, że starość to powaga i nobilitacja, a nie siedzenie w barze do 6 rano...trochę żałuję, że nie poszedłem w tym kierunku, ale uznałem, że pierwsza myśl jest najlepsza i zrobiłem, co zrobiłem...

 

A teraz słów kilka o moich faworytach:

1) zdjęcie 7 - koleżanka Olciakk - no tak, niebanalne podejście do tematu, zmiana tytułu na "Starość to taniość" i już widzimy, co nas czeka za kilkadziesiąt lat (oczywiście, jeśli dożyjemy). Bardzo spodobała mi się kompozycja tego zdjęcia...zegarki w słoiku (tak jak kiedyś babcia chowała pieniądze) nie zgadzają się po obu stronach...apokaliptyczna wizja naszej starości przedstawiona w sposób subtelny, a jednak trochę nachalny i brutalny poprzez umieszczenie tak dosłownych 500zł...bez banknotu byłoby ciekawiej, ale byłoby też pusto...Mi się bardzo podobało!

2) zdjęcie 11 - Edmund Exley - "Radość małej stabilizacji" - bardzo ładna kompozycja, zabawkowa Syrenka (?), która przypomina mi minione lata dzieciństwa...Stary polski zegarek, na którym skupiamy wzrok, bo jest tak fajnie wyostrzony, z delikatną patyną dającą mu powagi, a jednocześnie przywołuje uśmiech na twarzy...chciałoby się rzec: "dziś sam jestem dziadkiem, więc cóż mógłbym dać mojemu wnukowi...".

3) zdjęcie 7 - Lysolek007 - fajne zdjęcie, taka wyrwana kartka z książki podróżniczej...Jakieś dwa lata temu spotkałem pewnego człowieka, miał ogorzałą cerę, palił fajkę i zadawał mnóstwo pytań...wszystkim się interesował, "wszystko" wiedział, ale i poznać chciał innych i inne poglądy...Chętnie rozmawiał o muzyce i podróżach, a wieczorem...myślę, że bardzo możliwe, że odpalał fajkę, brał pióro i opisywał swoje podróże...być może właśnie takim gęsim piórem...

 

A na koniec zdjęcie 4 i moje podziękowania za oddanie głosu na moją fotografię :)

Szczerze mówiąc, myślałem, że tylko ja widzę starość w ciemnych barwach...gdy tylko ujrzałem temat konkursu, w mojej głowie zakiełkowała myśl i pomysł na zdjęcie...Pomyślałem ilu na świecie jest chciwych ludzi, jak często źle życzą swoim rodzicom, dziadkom, wujkom - byle tylko dorwać się do spadku...nie ważne, czy będą to zegarki, czy pieniądze, czy nieruchomości...Przykra sprawa, ale dzieje się tak niezwykle często, a radość ze spadku przysłania smutek rozstania.

 

To się rozpisałem... :P Czekam na nowy temat, bo widzę progres w zdobywanych punktach i miejscach...jeszcze rok i wygram :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła i na mnie pora...chciałbym serdecznie pogratulować zwycięzcom i przegranym, ogólnie - uczestnikom,  ale nie zapominam także o organizatorach...Chciałbym się także podzielić z Wami kilkoma moimi uwagami na temat konkursu i zdjęć...

 

Odniosę się do organizatorskiej części. Dzięki za nas widzisz i doceniasz :) Mam nadzieję, że zabawa jest dla was równie udana jak dla nas. 

 

Przy okazji, zaktualizowałem ranking!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179440-klasyfikacja-generalna-konkurs%C3%B3w-fotograficznych/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam aj tam Napisz proszę coś o tej kieszonce. Czy przypuszczenia @rk7000 co do lat 70 były słuszne? Swoją drogą piękny zegarek

 

 

 

 

 

Co ja mogę napisać ponad to, co już napisał producent. Chyba tylko tyle, że jakiś czas temu sprawiłem sobie taką radość ...na starość :D

Otwieram codziennie pudełko i micha się cieszy. A że nie obnoszę się z tym publicznie (brzydzę się selfie, a i micha niewyjściowa :D)

to na fotce jest sama radość, a starość pozostała po drugiej stronie aparatu... telefonicznego niestety  :P

Gratuluję wszystkim Uczestnikom, a przed Laureatami chylę czoła !

Wyrazy uznania dla Organizatorów: za pomysły, chęci i świetną organizację !

Edytowane przez Watch-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2s.jpg

Co ja mogę napisać ponad to, co już napisał producent. Chyba tylko tyle, że jakiś czas temu sprawiłem sobie taką radość ...na starość :D

Otwieram codziennie pudełko i micha się cieszy. A że nie obnoszę się z tym publicznie (brzydzę się selfie, a i micha niewyjściowa :D)

to na fotce jest sama radość, a starość pozostała po drugiej stronie aparatu... telefonicznego niestety :P

Gratuluję wszystkim Uczestnikom, a przed Laureatami chylę czoła !

Wyrazy uznania dla Organizatorów: za pomysły, chęci i świetną organizację !

Aż nie wiem co napisać. Chyba po prostu gratuluję takiego egzemplarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż nie wiem co napisać. Chyba po prostu gratuluję takiego egzemplarza :)

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza ta "uśmiechnięta micha" Pozytywnie zazdraszczam zegarka wywołującego tak ciepłe emocje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dopiero mam chwilę przerwy, bo praktycznie cały styczeń miałam zajęty sesją.

Dzięki @Wacor za uznanie :)

Pokrótce opiszę pomysł na moje zdjęcie. Otóż jak to zwykle bywa w tych konkursach więcej myślę nad tym jak ugryźć nietypowo temat, tym razem myślałam za długo i już nie miałam czasu aby "dopieścić" samo wykonanie ;) zadałam sobie pytanie - co mnie cieszy w starych zegarkach, czego w nowych już nie ma? Miałam dwie odpowiedzi. Jedna to że są mniejsze. I druga że można je kupić taniej niż nowe :) ciężko mi było wymyśleć coś odnośnie wielkości co by dało się uwidocznić na zdjęciu, więc poszłam w drugą opcję. Wrzuciłam do jednego słoika garść starych zegarków, a do drugiego jeden nowy. Banknot miał pokazać, że łączny koszt każdego słoika jest wyrównany, i za koszt jednego nowego zegarka mam garść starych. Mogłam spokojnie zapełnić cały słoik (mam zasoby), ale nie chciałam niszczyć i rysować zegarków ani nie miałam czasu aby je tam układać.

Lepiej byłoby mi je ułożyć na wadze szalkowej. Na jednej szalce kilo starych zegarków, na drugiej jeden nowy. Banknot by raczej został, bo dla mnie studentki ważnym aspektem zegarka jest cena zakupu i najbardziej mnie cieszy znajdowanie zegarkowych okazji zakupowych :) no ale że nie miałam takiej wagi, to zostały słoiki.

 

A co do pozostałych zdjęć. Od razu jak obejrzałam wszystkie to wiedziałam że nie mam szans, poziom był naprawdę wysoki. Tylko, jak już ktoś zauważył wcześniej, szkoda że brakowało trochę jakiejś radości. Odniosłam wrażenie raczej smutku i zadumy. Wykonaniowo zdjęcia pierwsza klasa. Gratuluję wszystkim umiejętności, pomysłów i zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego fajnie jak się autor wypowie - ja nie nie do końca wiedziałem jak odbierać Twoje zdjęcie, a teraz wszystko się wydaje logiczne i sensowne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga! Niespodzianka

Z ogromną przyjemnością pragnę ogłosić, że Zarząd Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków postanowił ufundować upominki dla zwycięzców tej edycji Mamy nadzieję, że dzięki nim radość ze zwycięstwa i motywacja do dalszej zabawy będą jeszcze większe.

Dziękujemy serdecznie Zarządowi za docenienie i wsparcie naszych konkursów.

Poniżej lista zwycięzców i nagród:

1. @PistolPete - kalendarz ścienny KMZiZ

2. @lysolek007 - kalendarz biurkowy KMZiZ.

3. @Edmund Exley - kubek klubowy

4. @zeRo_Six - długopis klubowy.

Proszę o zgłoszenie się w/w osób do mnie na PW, w celu ustalenia szczegółów wysyłki nagród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystając z okazji przypomnę, że jutro ogłoszę temat kolejnej edycji. Będzie inaczej niż zwykle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim serdecznie - piękny temat i piękne zegarki.

O zdjęciach nie wspominam bo wiadomo :)

 

Watch-er - mógłbyś troszkę napisać o tym zegarku? Oczywiście interesuje mnie mechanizm ale też to jaka jest historia tego że zegarek z 1908 roku ma na tarczy imię i nazwisko człowieka urodzonego w 1947 roku? Czy firma Patek Philippe przerabiała tarcze w swoich zegarkach na potrzeby bogatych klientów?

Ciekaw jestem bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za oddanie na mnie głosów, tuż za pudłem, ale to mój pierwszy i na pewno nie ostatni raz może jeszcze się uda

Konkurencja wyrównana na pewno podnosi poziom wiec będę się starał.

Dziękuje również, a może nawet bardziej za miłe słowa w komentarzach, to jest właściwy rodzaj motywacji

I dziękuje zarządowi KMZiZ za miłą niespodziankę

Pozdrawiam

Janek


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim serdecznie - piękny temat i piękne zegarki.

O zdjęciach nie wspominam bo wiadomo :)

 

Watch-er - mógłbyś troszkę napisać o tym zegarku? Oczywiście interesuje mnie mechanizm ale też to jaka jest historia tego że zegarek z 1908 roku ma na tarczy imię i nazwisko człowieka urodzonego w 1947 roku? Czy firma Patek Philippe przerabiała tarcze w swoich zegarkach na potrzeby bogatych klientów?

Ciekaw jestem bardzo.

 

Dzięki za zainteresowanie. Jest to egzemplarz przeznaczony w tamtym czasie na rynek brazylijski. Cała historia tego przedsięwzięcia w poniższych linkach: 

https://www.watchesoflancashire.com/patek-philippe-gondolo-pocket-watch/

https://www.timeline.watch/watch/1905-patek-philippe-chronometro-gondolo/

 

Jak widzisz, "tajemnica" nazwiska na tarczy jest bardzo prosta i nie ma nic wspólnego z człowiekiem urodzonym w 1947 roku. W końcu nie jednemu psu na imię Burek, a jeśli spojrzysz do znanego portalu społecznościowego, to zobaczysz jak wielu jest brazylijskich użytkowników o nazwisku Abilio Soares :)

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne. 

Serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez Watch-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Zwycięzcom.

Fajnie, że Uczestników jest coraz wiecej.

Fajnie, że Organizatorom się chcę.

 

 

Głosowałem na Marchewkę, ponieważ Jej fotka jest "inna" niż pozostałe.

 

Jak już wcześniej pisałem. Śliczna Omega. Jedna jak i druga.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Edmund Exley (zdjęcie 11) ma w sobie coś co trudno wyrazić, ale jak widać nie tylko ja to tak odebrałem i udało się wywalczyć punkty. W tej fotce czuje się klimat poprzedniej epoki, wszędobylskiej farby olejnej w urzędach, kolejek pod sklepami i tych krótkich chwil radości, kiedy w szarości PRL udało się zwykłemu człowiekowi osiągnąć coś ogromnym wysiłkiem Na przykład kupić swój pierwszy samochód...lub dostać zegarek na komunię. Chyba tak to widzę. Jest w tym zdjęciu bardzo specyficzna radość z drobnych, materialnych spraw. Gratuluję :)

 

 

2) zdjęcie 11 - Edmund Exley - "Radość małej stabilizacji" - bardzo ładna kompozycja, zabawkowa Syrenka (?), która przypomina mi minione lata dzieciństwa...Stary polski zegarek, na którym skupiamy wzrok, bo jest tak fajnie wyostrzony, z delikatną patyną dającą mu powagi, a jednocześnie przywołuje uśmiech na twarzy...chciałoby się rzec: "dziś sam jestem dziadkiem, więc cóż mógłbym dać mojemu wnukowi...".

 

 

Panowie, dzięki za analizy - trafne. Moja strategia, wymyślona ostatniego dnia nadsyłania zgłoszeń, była bowiem prosta:

1. Mam jeden zegarek vintage, więc na zdjęciu musiał być on.

2. Nie chciałem zapełniać całego kadru, więc musiałem poszukać drugiego wyrazistego elementu, który byłby nośnikiem znaczeń, a jednocześnie pasowałby estetycznie.

3. Drugi element musiał być zatem ładny i związany z epoką - chwilę pomyślałem i z szafki mojego synka pożyczyłem warszawę (@Wacor!  ;)  ). Kolor idealnie zgrał się z tarczą.

4. Niczym flamandzki mistrz pędzla umieściłem też w tle ukryty przekaz, który tylko ja jestem w stanie odszyfrować - książka w tle to album o Wajdzie otwarty na stronie ze "Wszystko na sprzedaż".

5. Tytuł odnosi się oczywiście do polskich lat 60., czyli Gomułkowskiej epoki małej stabilizacji. Taki zegarek i takie auto (prawdziwe lub zabawkowe) to była wtedy wielka radość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

3. Drugi element musiał być zatem ładny i związany z epoką - chwilę pomyślałem i z szafki mojego synka pożyczyłem warszawę (@Wacor!  ;)  ). Kolor idealnie zgrał się z tarczą.

...

Wiedziałem, że Warszawa!!! Kurczę, wahałem się, czy Warszawa, czy Syrenka...ale zwiódł mnie kolor - taki bardziej syrenkowy...kość słoniowa, jak we Fiacie mojego ojca ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.