Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Texa

Pytanie o aukcje allegro (oryginalność i czy warto)

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie dot. poniższej aukcji. Cena wydaje mi się atrakcyjna.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/omega-seamaster-600-cal-600-1-rok-prod-1962

Koperta powinna mieć zakręcany dekiel z hipokampem na deklu (konikiem) - koronka i pasek choć logowane to Chińskie zamienniki - tarcza malowana - w środku mechanizm jak nowy ale jakiej firmy??

Niech Ci dośle zdjęcia mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję obu kolegom za opinię. Prosiłbym jeszcze o sprawdzenie tych 3 egzemplarzy z olx które przykuły moją uwagę.

 

#1

https://m.olx.pl/oferta/omega-seamaster-satin-black-1965r-piekna-CID87-IDxgZHL.html

 

#2

https://m.olx.pl/oferta/omega-blue-marine-1944r-piekna-CID87-IDCuOZp.html#position=1&page=1

 

#3

https://m.olx.pl/oferta/omega-automatic-bumper-blue-1947r-piekna-CID87-IDCui31.html#position=3&page=1

 

Jeśli panowie mają jakieś info kto mógłby tu na forum sprzedawać omegę z lat '50-'60 z czarną tarczą to proszę o kontakt. Z góry bardzo dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że na temat tego oferenta , była już dyskusja na forum.

 

Te zegarki są zbyt piękne, takie malowane..., gdyby nie forum, to sam bym tą "marinkę" przytulił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak też myślałem ale spytać dla świętego spokoju musiałem. Jeszcze jedną ofertę znalazłem przeglądając nasz forumowy bazarek. Co prawda jasna tarcza ale wygląda nieźle i plusem jest że mógłbym go obejrzeć przed kupnem bo kolega sprzedający jest z Warszawy.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/181280-omega-seamaster-cal-284-vintage/?do=findComment&comment=2698136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu, na moje amatorskie oko, obiekcji bym nie miał, jak tylko przełkniesz jasną tarczę.

 

Niech jednak wypowiedzą się fachowcy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda, że chyba tarcza była odnawiana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!:P Co sądzicie o aukcjach tego sprzedawcy? Ciągle wystawia dużo fajnych zegarków i zastanawiam sie czy nie ma w tym jakiegoś mankament..Jak z autentycznością?

 

https://allegro.pl/oferta/mega-unikat-pobieda-z-1957r-2-czasowoj-nos-8886359198

Kolego ale ja proponuję założyć swój własny temat. Edytowane przez Texa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda, że chyba tarcza była odnawiana. 

na bank była.

 

 

Nadal czekam na opinie ws ww zegarka z naszego forum.

 

wiesz, tutaj raczej nie ocenia się zegarków, które trafiają na handel na forum. chyba, że ktoś przegnie. z założenia oferty tu są pewniejsze niż na Alle etc.;). ja kupiłem lekki syf raz, ale sprzedający mógł o pewnym felerze nie wiedzieć. a kupiłem tu sporo (głównie z poprzedniego konta). a co do ceny... skoro nie ma chętnych... ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank była.

 

wiesz, tutaj raczej nie ocenia się zegarków, które trafiają na handel na forum. chyba, że ktoś przegnie. z założenia oferty tu są pewniejsze niż na Alle etc.;). ja kupiłem lekki syf raz, ale sprzedający mógł o pewnym felerze nie wiedzieć. a kupiłem tu sporo (głównie z poprzedniego konta). a co do ceny... skoro nie ma chętnych... ;)

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Doceniam poświęcony czas :) Jeśli się zdecyduje to napewno będę jeszcze negocjował ;) Edytowane przez Texa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiły się 2 złote omegi na allegro. Prosiłbym o wycenę i odpowiedź na standardowe "czy warto", dziękuję :)

 

#1

 

https://allegro.pl/oferta/omega-14k-zloty-zegarek-ideal-nienoszona-full-box-8907079689

 

#2

 

https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-deville-lite-zloto-18k-750-1965-8886707448

 

 

Szczególnie zainteresowany jestem tą pierwszą ze względu na większą średnicę koperty.

Edytowane przez Texa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz że te zegarki również wyglądają zbyt pięknie?

 

Co do drugiej opcji, poczytaj na forum o Sopockie Antyki.

 

Widzę także, że nie przeszkadza Ci już jasna tarcza, więc zdecydowanie lepiej zainteresować się ofertą z bazarku.

 

Cytując:

 

wszystkie kiepskie

Edytowane przez czarci goniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz że te zegarki również wyglądają zbyt pięknie?

 

Co do drugiej opcji, poczytaj na forum o Sopockie Antyki.

 

Widzę także, że nie przeszkadza Ci już jasna tarcza, więc zdecydowanie lepiej zainteresować się ofertą z bazarku.

 

Cytując:

 

Pierwszy nie wygląda na polerowany ale po przeczytaniu obszernego tematu dot sprzedającego jednak spasuję.

 

Widzę że kupno omegi z tych lat z manualnym naciągiem w fajnym stanie to nie lada wyzwanie.

 

Napisałem już wiadomość priv do kolegi z bazarku, ale jak narazie bez odzewu.

 

Przełknę jasną tarczę jeśli zegarek będzie w fajnym stanie i przede wszystkim jeśli będzie w pełni lub bardzo zbliżony do oryginału. Pogodziłem się już z faktem że ciężko znaleźć egzemplarz z niemalowaną czarną tarczą.

 

A tak na marginesie to wkręciłem się w zegarki mechaniczne 3 miesiące temu i nie ma dnia żebym nie przeglądał forum, czytał nowinek lub oglądał ciekawych materiałów na YT. Gdybym tylko wcześniej wiedział że to taka nieuleczalna choroba...

 

Pomyślałem że zamiast kupować nowego Nomosa, wybiorę Omegę w granicach 2-4k i za rok ją spokojnie sprzedam w tej samej lub nieznacznie niższej cenie, a do tego czasu odłożę papier na zegarek który chcę już docelowo kupić.

 

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wygląda na robiony. Zresztą ten człowiek ma chyba kopalnię "nieużywanych" zegarków vintage, że tak to ujmę. A ten sopockoantyczny był robiony przez jakiegoś partacza, stąd tak to widać ;)

Dobra rada na początek: popatrz raczej na oferty zegarków, które wyglądają na używane, od normalnych sprzedawców, a nie hurtowników, którzy dziwnym trafem mają same "nówki sztuki", co to 40-50 lat przeleżały w szufladzie, a teraz nagle masowo wypłynęły... Bo to z reguły takie same nówki sztuki jak te mercedesy, co to nimi mało religijna staruszka zza Odry tylko do koscioła jeździła


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wygląda na robiony. Zresztą ten człowiek ma chyba kopalnię "nieużywanych" zegarków vintage, że tak to ujmę. A ten sopockoantyczny był robiony przez jakiegoś partacza, stąd tak to widać ;)

Dobra rada na początek: popatrz raczej na oferty zegarków, które wyglądają na używane, od normalnych sprzedawców, a nie hurtowników, którzy dziwnym trafem mają same "nówki sztuki", co to 40-50 lat przeleżały w szufladzie, a teraz nagle masowo wypłynęły... Bo to z reguły takie same nówki sztuki jak te mercedesy, co to nimi mało religijna staruszka zza Odry tylko do koscioła jeździła

 

Jasna sprawa! Nadal jestem laikiem ale szybko się uczę! Gdzie mogę znaleźć jakieś rzetelne informacje na temat zegarków omegi z lat 50' 60'? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow. Mam pytanie odnosnie wystawianych na aukcje na allegro zegarkow marki casio. Czy oryginalne zegarki tej marki mozna tam kupic tylko od sprzedawcy legitymujacego sie certyfikatem dystrybuji ZIBI? Czy inni sprzedawcy ktorzy sprzedaja casio nie od dystrybutora ZIBI sprzedaja podrobki? Jak to jest? Dodam ze z ZIBI zegarki sa drozsze srednio 200-300 zl, gdzie przy cenie zegarka rzedu 400 zl to jednak jest roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.