Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BaronRicks

„Poduszkowiec„ do 2,5k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

nie wiem jak dobrego doszło, ale zauważyłem że przerzucając tematy, zagadnienia i recenzje dotyczące zegarków zacząłem zwracać większą uwagę na „poduszkowce” - tj. zegarki o kształcie koperty przypominającym poduszkę :).

 

Do teraz zegarki o takiej kopercie nie wzbudzały zachwytu ale, no właśnie, odmieniło się. Nie obeszło się jednak bez konsekwencji, totalnie nie orientuję się jakie ciekawe zegarki prezentują w/w styl.

 

Czego szukamy?

- poduszkowiec

- do 2500-3000 pln

- mechanik

- rozmiar koperty 38-40 mm, L2L zakres 44-48 mm (imponujący nadgarstek 16,5 cm)

- szafir (preferowany)

- z realną szansą na zakup (nie jak boazeria z OS ;) )

- EDC, raczej klasyk / vintage niż sport

- miejsce zakupu nie ma znaczenia

- datownik (preferowany - wystarczy dzień miesiąca)

 

To chyba tyle. Jako inspiracje, podobają mi się:

 

Majtek :)

https://timeandtidewatches.com/wp-content/uploads/2014/05/Longines-Heritage-1935-Slider.jpg

 

Zeno

https://www.zeno-watch.ch/product/retro-carre-winder-3/

 

Smiths (choć koperta mogłaby być szczotkowana) https://i.pinimg.com/736x/53/31/5f/53315fee579463243119fcf28eb238fb.jpg

 

Spinnaker

https://cdn.shopify.com/s/files/1/2097/0921/products/SP-5073-01_3_800x.jpg?v=1568827022

 

Geckota (ponownie chciałbym zobaczyć szczotkowaną kopertę)

https://www.geckota.com/geckota-g-01-divers-watch

 

Panerai (tu niby nie muszę wrzucać linku, ale co tam)

https://wkruk.pl/product_picture/square_1024/ddd4a5ef0ef64f7375752d77ef9357b6.jpg

 

Powyższe pozycje to inspiracje, zdaję sobie sprawę że niektóre nie spełniają postawionych założeń. Inne 5cio krotnie przekraczają budżet :).

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7tp gerlacha

43856c29e847975ebbd04c7dfaef3c5c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu nie obawiała się ciut większego rozmiaru, tj. 42mm. To nieco poszerzy pole poszukiwań Sama mam Spinnakera Hulla o tej szerokości i o cały centymetr mniejszy obwód nadgarstka. Fakt, u mnie to już granice możliwości, ale u Ciebie może się sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spinnaker to dobry wybór. Powinien dość dobrze leżeć z uwagi na uszy. A z tarcz i indeksów jest w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o nim myślałem, ale ten profil...

4849c6f767b2ed303f2ae5f260340065.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Po kolei:
 

Łatwo nie będzie. Może Hamilton Jazzmaster Cushion, ale on jest duży.

 

Fajny zegar! Zwłaszcza że jeszcze nie mam Hamiltona w kolekcji, a chcę. Niestety 43 mm to dużo, nawet pomimo L2L 49 mm :/

 

  

7tp gerlacha
Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

Nie znałem tej manufaktury. Nie wiem czy do końca mi odpowiadają nie mniej dodaję do listy.
 

Ja bym na Twoim miejscu nie obawiała się ciut większego rozmiaru, tj. 42mm. To nieco poszerzy pole poszukiwań Sama mam Spinnakera Hulla o tej szerokości i o cały centymetr mniejszy obwód nadgarstka. Fakt, u mnie to już granice możliwości, ale u Ciebie może się sprawdzić.

  

Dotychczasowe zegarki mieszczą się w L2L 48mm i mam wrażenie że to górna granica, poza którą koperta po prostu „tańczy” na nadgarstku :) Ale ale, oczywiście spoglądam i na większe modele - wspomnianego Spinnakera znalazłem, podoba mi się zwłaszcza klasyczna, czarna tarcza.
 

Venturo Field Watch #2
Cena (Preorder - Early Bird) jedyne 299$, do wyboru jedna z sześciu wersji.
https://www.gruppogammawatches.com/venturo.html


Zgadzam się z przedmówcą, czar prysł po zobaczeniu zdjęcia profilu.
 


Dopisuję do listy, dziękuję.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego

Nie jestem wystarczająco szeroki w barkach, będzie wystawał z obrysu ramion jak zarzucę go na plecy :/

 

Poza tym nie wygląda na mechanika.

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Recraft SNKM97 poniżej zakładanego budżetu. Pod koniec tygodnia będę miał do oddania nowy egzemplarz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko mocno sportowy. Poza tym mam już jedno Seiko a ze względów kolekcjonerskich na razie z założenia unikam dubli.

 

Znajdą się w zanadrzu jeszcze jakieś propozycje?

 

Z wyglądu podobają mi się zegarki Spinnakera, jednak są dość wysokie i przy tym nie posiadają szafiru. Do tego jestem gotów dać więcej niż wynosi ich cena :)

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to w 100% poduszka, ale może Hamilton Pan Europ? Rozmiar przyjazny dla mniejszych nadgarstków, data jest.

Sprzedaję takiego z szarą tarczą, jest na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze Glycine Incursore? Tylko tu też koperta co najmniej 42mm, ale przynajmniej z szafirem

Edycja:

Popatrz jeszcze na Lum-Tec M series, np. M74-S (40mm, szafir, i w budżecie, tylko kwarc zdaje się, ale może w linii znajdziesz coś mniejszego i z automatycznym naciągiem).

Magrette też ma fajne zegarki w tym typie, tylko też raczej duże.

Kurczę, naprawdę ciężko znaleźć coś, co by spełniało wszystkie wymagania.

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie. Glicyne sst12 bywa po 500usdb29088cdf18eff176363f31bf6c08776.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie może jedno z założeń mogłem założyć błędnie - rozmiar koperty. Widzę że koperty o tym kształcie pomimo większych rozmiarów mają często L2L o podobnych wymiarach jak te z kopertami o bardziej klasycznym wyglądzie a mniejszej średnicy (z tych które przeglądałem, koperty 42 mm mają L2L 48-49 mm więc nie powinny wyglądać źle). W związku z tym możemy przyjąć że trzymamy się L2L.

 

SST12 piękny zegar, rozważałby go jednak mam już jednego Airmana :)

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.