Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Kopzz

Pytanie do posiadaczy zegarków z mechanizmem Miyota 8203

Recommended Posts

Cześć,

kupiłem niedawno zegarek Citizen NY0087-13EE z mechanizmem Miyota 8203. Jest to mój pierwszy zegarek z tego typu werkiem i zaznaczam, że jeśli chodzi o automaty Citizena to doświadczenie mam tylko z Miyotą 9015.

 

Szybkie ustawianie daty działa w moim modelu bardzo opornie. We wszystkich kilkudziesięciu zegarkach jakimi miałem w swoim życiu do czynienia wystarczyło obracać koronką w górę lub w dół i dzień tygodnia/miesiąca przeskakiwał bez problemu. W przypadku mojego divera zaraz przed przeskoczeniem dnia wyczuwalny jest mocny opór i muszę przyłożyć znaczną siłę przy dalej przekręcić koronkę. Towarzyszy temu dość głośne kliknięcie. Czy jest to cecha typowa dla tych mechanizmów czy jednak muszę brać urlop i jechać z nim do serwisu Citizena? Przez telefon nie byli w stanie mi pomóc i musiałbym zostawić zegarek do sprawdzenia :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,
Posiadam dokładnie ten sam model zegarka i przypadłość, którą opisałeś obserwuje również u siebie. Wyczuwalny opór jest zwłaszcza przy zmianie dnia tygodnia. Na początku troszkę spanikowałem, ale po czasie przywykłem do tej cechy mechanizmu. Jest to raczej norma i nie ma co się zbytnio przejmować :)

Edited by Wołodyjowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

Pracownik serwisu sprawdził mój egzemplarz i stwierdził, że wszystko jest OK. Widocznie ten mechanizm po prostu tak funkcjonuje.
Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy rzeczywiście coś się zmieniło, ale mam wrażenie, że po tygodniu użytkowania szybka zmiana daty działa nieco łagodniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.