Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
b_easy

Lupa zegarmistrzowska

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdzie kupię dobra lupę zegarmistrzowską na drucie wokół głowy jak to mają w profesjonalnych zakładach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż na zupa...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tytule pomyślałem, że chodzi w niezbyt wyszukanych słowach o słabo wykonaną prace zegarmistrza i zajrzałem z ciekawości o co rzeczywiscie chodzi :) chociaz niesteety w temacie lupy nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow a tak dobrze się temat zapowiadał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

Zawiodłem się wchodząc w ten wątek :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lupy Bergeona, takie używam... Kupiona w Cousinsuk

 

https://www.cousinsuk.com/product/eyeglass-holders

https://www.cousinsuk.com/category/eyeglasses-regular

 

wybieraj...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś to COŚ na głowie i przy oku?

 Miałem i nie polecam..

to nie szkło a żle wyprofilowany plastik

 

Ja używam zestawu przypinanego do oprawek okularów, poniewaz jestem okularnikiem. (Dzięki koledze  @Kieszonkowe)

No możesz to adaptowac = kupic dobra lupke, a z tego zestawu wybrać tylko opaske... :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką "kupę" ;)

Samoróbka zegarmistrza. Sprawdza się świetnie. Jak można zauważyć dodatkowo w obudowie lupy wywiercone otwory dla wentylacji9ca0b3c9c5b68f0f1f2714ee48bf9b10.jpg3480df5116dd08d62ec0e10686691946.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie jestem zegarmistrzem, ale robię w elektronice i mam dużo do czynienia z bardzo małymi elementami, więc musiałem coś wymyślić, żeby dobrze widzieć. Noszę okulary więc mikroskop czy lupa zegarmistrzowska wymaga zdjęcia okularów. Zbyt uciążliwe na dłuższą metę. Zrobiłem sobie takie coś:

 

post-106813-0-04336000-1580232389_thumb.jpeg

 

Wygoda takiego zastosowania polega na tym, że w dowolnym momencie podnoszę i opuszczam lupę:

 

post-106813-0-15460800-1580232437_thumb.jpeg

 

Nie jest to może profesjonalne rozwiązanie, ale dobrze zdaje egzamin. Czasem, jeśli potrzebuję spojrzeć na coś z większej odległości, bo z bliska można sobie nos lutownicą przypalić, używam czegoś takiego:

 

post-106813-0-62348100-1580232570_thumb.jpeg

 

Nie ma to funkcji podnoszenia i opuszczania, ale ogólnie daje radę. Są dostępne różne powiększenia i różne ogniskowe, więc dystans z jakiego się patrzy może być większy lub mniejszy. Ja tutaj mam około 40 cm. Do moich zastosowań w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlaśnie stworzyłem sobie takie okulary z zaczepem tylko na jedno oko,  Mógłbys napisać jaką wadę posiadasz? Sprawa dość dziwna, ponieważ dziś przez 2 godziny dobierałem sobie odpowiednie powiększenie na pracujące oko. Po pracy czuję, że zamknięte(nie pracujące oko) pogorszyło się jakby o 1 dioptrię. Normalnie pracowałem z samą lupą ale musiałem ściągać okulary, bo mam wadę -3. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Kolega ma lat?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze powinieneś mieć w miarę sprawną akomodację. Po 40 soczewka coraz bardziej sztywnieje, mięśnie rzęskowe słabną i staje się to nieuniknioną fizjologią, że ostrość do dali po dłużej pracy wraca powoli. Aż do czasu, kiedy do bliży nic nie będzie widać. Krótkowzroczni mają tu przewagę, bo nawet przy starczowzroczności coś wyślepią z bliska. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, widzę, że się znasz na temacie. Na wtorek wracam do mojego okulisty, który mi doradził, żebym właśnie pracował w okularach i na to nakładał lupę, bo mniej "psuję oko". Dla mnie też się tak lepiej pracuje. Możesz tylko napisać czy podzielasz jego zdanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na rozsądną poradę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastosuj podobne rozwiązanie...

image.png.9dcd097f2d4fa1dd93bddf94e61b6380.png

Ja kupiłem o powiększeniu x5 ( realne , nie ilość dioptri, jak niektórzy podają...) i odległości roboczej 2 1/2 ".

 Na razie OK.

 Jeżeli tylko nie potrzebuję bardzo dokładnie sprawdzać np. ustawień kotwicy i koła, to stosuję przyłbicę z pow.x5 x  30 cm.

 mam wadę na prawym ( astygmatyzm), a lewe jest "wiodące" i tylko/aż  2 diptrie...

 

Na razie sobię radzę.. :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem też taką dzisiaj ale jak dla mnie to za bliska odległość. Czuje jakbym miał uderzyć lupą w zegarek. Możesz napisać jak u Ciebie ? ile mniej więcej masz odległości od lupy do zegarka(chodzi o wyraźną ostrość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 8cm... widzę ostro..

Na tyle, że mogę jeszcze operować śrubokrętem :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja mam 8 cm ale zamówiłem lepszą i będzie miał na 11cm. Może to będzie również nauka dla innych ale jeżeli pracujecie w okularach z lupą to zawsze powinny być otwarte dwa oczy. 
Jeżeli ktoś ma jedno oko zamknięte przez dłuży czas przy pracy to może zwiększyć ciśnienie w oku. Dziś już się unormowało i widzę dobrze. Od stycznia chce opisywać moje naprawy na forum, popatrzę w jakich kategoriach to umieszczać. Również mam pytania o sprzęt zegarmistrzowski, tokarnie nabijaki itp. są na forum osoby co potrafią ocenić a nawet wycenić wartościowe rzeczy ? Zdjęcia mogę podesłać w poniedziałek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.