Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kriis88

GW 7900 vs GAW 100 vs G 9300 - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zastanawiam się nad zmianą swojej kostki DW 5600  na nowy zegarek do zadań specjalnych. Od dwóch tygodni szukam, oglądam zdjęcia, czytam opinie i nie wiem co mam wybrać :(

 

Zastanawiam się nad modelami:

 

- GW 7900 - wszystko mi w nim pasuje oprócz wskaźnika pływów (jest to dla mnie zbędne). Przekonuje mnie do niego sterowanie radiowe + solar i cena (znalazłem nowy za ok 350 zł)

- GAW - Ma to co mi pasuje: solar + sterowanie radiowe i w sumie jest analogowy więc wygląda mniej zabawkowo ale znowu nie wiem czy nie jest za hmm brzydki / dziwny? Dodatkowo widziałem na filmiku że guma otaczające zegarek jest dość elastyczna i po czasie może sie lekko odkształczać

- G 9300 -> jest idealny! ale nie ma synchronizacji radiowej i to jest dla mnie sporym minusem. Znalazłem go za ok 550 - 600 zł więc GW 7900 cenowo bardziej się opłaca

 

Podpowiecie coś?

 

Budżet bezpieczny to 400 zł ale do 500 mógłbym go podciągnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-7900 i G-9300 to bardzo wygodne zegarki i wybierz z tych dwóch który bardziej Ci się podoba.

Oczywiście GW-7900 tańszy i ma radio ale Mudman to Mudman - Master of G ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie G9300 z tej trójki.
P.S. Już dawno wyleczyłem się z must have waveceptor dzięki czemu jest większy wybór ;) Poza tym czym są jakieś 3s na miesiąc?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez 9300. Miałem oba i wygodniejszy oraz ładniejszy moim zdaniem jest Mudman. Też poluje na takiego teraz w dobrej cenie bo na czorny piątek przgapiłem okazje za 450zł. Chociaż jesli patrzac na relacje ceny do tego co dostajemy to GW-7900 jest bezkonkurencyjny.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-9300 jest, moim zdaniem, lepiej wykonany niż GW-7900, jakbym miał wybierać œśród tych dwóch to wziąłbym 9300 a jak bardzo zależy Ci na RC to zawsze możesz wymienić moduł na ten od GW-9300, moduł niecałe 250 PLN kosztuje.

 

https://www.swiatzegarkow24.pl/produkty/9299-wyswietlacz-lcd-casio-gw-9400-rd-4.html


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gw7900 w negatywie, i bardzo go lubię. Wyleczył mnie jednak z negatywu (słaba widoczność).

Uważam też że mudman jednak pięterko wyżej w kwalifikacji.

 

Przygotuj się też na to, że w porównaniu do kostki, sa to busole i mocno odstają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady :) byłem w sklepie i przymierzałem wspominane zegarki - g 9300 leżał najlepiej :D

 

Mam kilka pytań zanim podejmę decyzje

 

- czy warto przed zakupem upewniać się jaka jest data produkcji g 9300?

- troszkę się nasłuchałem o solarze w tym modelu, czy to jest prawda że trzeba się z nim trochę „cackać”. Wiecie ładować na parapecie raz na jakiś czas itp? Chciałbym używać go normalnie jak zwykły zegarek zasilany bateria / nosić cały dzień + spać w nim i nie martwić się o to żeby co jakiś czas ściągać go z ręki celem naładowania. Oczywiście oczekuje, że funkcja auto light też będzie ciagle aktywna.

 

Czy przy takim użytkowaniu ten solar ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz go nosił i nie będzie leżał zamknięty w szufladzie bez dostępu światła to będzie ok. A i w ogóle przestań o tym myśleć bo w innym wypadku właśnie będziesz co chwilę patrzył czy jest na H i wystawiał na parapet :D


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- troszkę się nasłuchałem o solarze w tym modelu, czy to jest prawda że trzeba się z nim trochę „cackać”. Wiecie ładować na parapecie raz na jakiś czas itp? Chciałbym używać go normalnie jak zwykły zegarek zasilany bateria / nosić cały dzień + spać w nim i nie martwić się o to żeby co jakiś czas ściągać go z ręki celem naładowania. Oczywiście oczekuje, że funkcja auto light też będzie ciagle aktywna.

 

Czy przy takim użytkowaniu ten solar ma sens?

 

Bzdur się naczytałeś - miałem 9300 cztery lata, był to mój jedyny "G" wówczas, używany na co dzień naprzemiennie z automatami - nigdy nie miałem żadnego problemu z "niedoładowaniem" akumulatora - to juz bardziej problematyczny jest 9400 bo tutaj czasem mam wrażenie że zimą solar nie daje rady utrzymać poziomu naładowania aku na H, szczególnie w przypadku gdy się korzysta z sensorów i auto-podświetlania i auto-synchronizacji - ale należy pamiętać że w pełni naładowany aku utrzymuje zegarek w sprawności przez 6 -miesięcy nawet jeśli nie ma dostępu do żadnego światła - więc nie ma co się martwić solarem.

 

Reasumując - jeśli normalnie użytkujesz zegarek to nie masz powodu do tego żeby go doładowywać w jak9iś specjalny sposób. Nawet jeśłi w miesiącach zimowych poziom naładowania akumulatora spadnie z poziomu H do M to na 100% jeśli poziom nasłonecznienia się poprawi spokojnie wróci H na wyświetlacz. 

Solar to chyba jedno z lepszych rozwiązań w temacie zasilania zegarków.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego G-shock. Biorę pod uwagę te trzy modele z wątku głównie z uwagi na – Solar, co jest priorytetem przy wyborze. Miło by było mieć jeszcze RC, ale to zawęża wybór.

Znalazłem jednak też zegarek GR-8900-1er, który mi się podoba. Moje pytanie: czy ten model jest jeszcze gdzieś dostępny w PL (nie mogę znaleźć) ewent. w EU z możliwością zakupu bez problemów z cłem, płatnością i dostawą?

Mam też na uwadze GW M5610, ale wydaje mi się „trochę za mały” pomimo, że mam nadgarstek ok. 17,5 cm.

Może jakieś inne sugestie i podpowiedzi?

Czytam Forum, przeglądam oferty i już mi się to wszystko pomieszało, a chciałbym zakupić wygodny i praktyczny zegarek z serii G-shock do użytkowania na co dzień.

Za sugestie i podpowiedzi: Dziękuję.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a chciałbym zakupić wygodny i praktyczny zegarek z serii G-shock do użytkowania na co dzień.

Odpowiedź masz we własnym poście.. GW-M5610. Nadgarstek 17,5cm? Będzie leżał idealnie. Zobaczysz. Bierz śmiało.

Tu masz dla porównania mój gw-m5610SD, na moim 18,5cm nadgarstku.

gallery_92229_3953_525371.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony GAW 100.....👍

IMG_20200722_110055.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.