Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kriis88

GA 2100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

W sieci ten zegarek świetnie się prezentuje! Niestety na żywo widziałem tylko wersje czerwoną i w dodatku z mocno porysowanym szkiełkiem (w sklepie z zegarkami)

 

Interesuje mnie czarny z jasnymi indeksami.

 

Mieliście z nim styczność? Może jesteście jego posiadaczami?

 

Co o nim myślicie? Jest warty kupna? Martwi mnie szkiełko zastanawiające jest czemu w sklepie było aż tak bardzo porysowane

 

Sam design zegarka jest dla mnie bombowy! Nie wyglada jak zabawka dla dzieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem styczność z obiema wersjami czarnymi, swoją opinię o nich wyraziłem w poniższym materiale:

 

https://youtu.be/5bPdeRpPJP8

 

Odnośnie porysowanego szkiełka w zegarku w sklepie... należałoby zapytać obsługi tego sklepu. Szkiełko w tym modelu jest mineralne, więc nie jest takie łatwe do porysowania (nie twierdzę, że jest to niemożliwe, bo jest) - coś się widocznie musiało temu konkretnemu egzemplarzowi przytrafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twój filmik - na ręce zdecydowanie lepiej wyglada ten z jasnymi indeksami. Boli mnie tylko ten negatyw.

 

Wspomniałeś, że jest bardzo lekki - czy ogólnie na żywo nie sprawiał wrażenia hmm delikatnego / tandetnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. To zegar mały rozmiarowo, ale bardzo solidnie wykonany. Jeśli mały rozmiar Ci nie przeszkadza, to moim zdaniem można śmiało brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy luma jest parogodzinna na wskazówkach, czy świeci tylko chwilę?

Ga-810 jak naswietlilem to cała noc można było spokojnie odczytać bez konieczności włączania podświetlenia.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luma jest takase - po paru godzinach w nocy trzeba mocniej wytężyć wzrok żeby odczytać 

i pamiętaj, że tylko wskazówki mają lumę, indeksy niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten zegarek ma się rozmiarowo w porównaniu do aw590/awg-m100? Wiem, że jeśli chodzi o wielkość na papierze jest delikatnie mniejszy, ale głównie chodzi o wrażenie na ręce. Lepiej leżałby na 16cm nadgarstku? Nie będzie czasem wyglądał za duży z racji większej średnicy tarczy?

Edytowane przez cda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 17.5 i szeroki na 6. GA2100 niestety trochę odstawał przy uszach w porównaniu do AWG, co go skreśliło z listy zakupów. Dla porównania wkleiłem też kostkęf1ef8217d074930370b3238c74c620f9.jpg56511c254fedefcf54124d9348ac3675.jpga5607d853fe817f3d87b9dd7026bec2e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18,5cm i płaski nadgarstek. Mimo niedużej wielkości, też pogoniłem w diabły ga-2100.Nie był wygodny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Wam za odpowiedź. Również mam szeroki na około 6cm nadgarstek i awgm100 świetnie leży, także chyba sobie odpuszczę zmianę, mimo niższej koperty i większej czytelności tarczy.

Edytowane przez cda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internety głośno o tym modelu, a tutaj jakby nie cieszył się popularnością? Czy coś z nimi nie tak? 

Po długich poszukiwaniach jestem zdecydowany go kupić bo nie jest tak krzykliwy jak inne modele. 

 

Jako zegarek na codzień, do sportu i nie tylko, wydaje mi się najlepszą propozycja w kategorii wskazowkowo elektronicznego zegarka + cena która sprawia że go nie żal na trudniejsze warunki. 

Zawsze też można go ubrać w metal lub pobawić się na inne sposoby.

 

Z innej beczki - wg was jaki jest najciekawszy model? 

Mi najbardziej przypadła do gustu GA-2100-1AER (ze względu na czytelność tarczy/wskazówek) oraz B2100-3AER. 🧐

 

image.png.63f355c4b5471cb0b950d4dda725b230.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz "technicznie", inżyniersko.

Ten zegarek to w sumie zlepek cech "złego projektu".

Po pierwsze, jak robią zegarki, które mają coś więcej niż wskazówki i indeksy - to powinni robić WIĘKSZE. Bo potem są problemy z czytelnością. I nie obchodzą mnie czyjeś wizje "a ja to widzę dobrze"... a ja mówię o podejściu "logicznym, obiektywnym, inżynierskim" i jeżeli SĄ JACYŚ ludzie, którzy mówią, że z danym zegarkiem są większe problemy z czytelnością niż z innymi zegarkami - TO ZNACZY, ŻE SĄ.

Przez to, że jest mały jest też problem z wciskaniem przycisków, bo są za małe albo przez to, że są źle "zaprojektowane/wkomponowane w obudowę".

 

Nie można ich wcisnąć palcem, trzeba kombinować i trafić brzegiem 'pazurka'. I znowu NIE OBCHODZI MNIE, że są jacyś tacy co mają tak małe, dziecięce paluszki, że udaje im się wcisnąć palcem. Jeśli przy, np. GA-800 ludzie nie narzekają, że nie można wcisnąć palcem przycisku (a mają taki sam styl jak te z GA-2100), a przy GA-2100 narzekają - tzn. że JEST PROBLEM.

 

A najgorsze jest to, że Timex zrobił "podróbę" tego GA-2100 :D I zrobił go LEPIEJ (z punktu widzenia inżynierskiego, logicznego, itd.)

img_prod10761_0_o.jpg

 

Bo np. potrafił zaprojektować przyciski tak, że nie ma problemów z ich wciskaniem :)

 

Dodatkowo Timex okazał się "inteligentniejszy" i poprawił jeszcze inny drobiazg. W GA-2100 ten półksiężyć z dniami tygodnia jest po prawej stronie, w Timexie jest po lewej. Zgadnijcie jaki to ma wpływ na funkcjonalność, efektywność, czytelność itd.?

W GA-2100 są momenty, że te dni tygodnia zasłania duża wskazówka, są momenty, że zasłania mała wskazówka, a co gorsze są momenty, że nawet TYLNE CZĘŚCI tych wskazówek zasłaniają te dni tygodnia.

A w Timexie - TYLKO DUŻA WSKAZÓWKA mam momenty, że zasłania dni tygodnia! :D

Jedna, prosta decyzja czy ten półksiężyc dać po prawej i czy po lewej stronie i TIMEX okazał się.... mądrzejszy (a może po prostu miał szczęście, że CASIO było pierwsze, zrobiło źle i Timex mógł się nauczyć na ich błędach).

 

Niestety Timex zgapił też ten pitolony, będący wrzodem na.. pie ... "negatywny wyświetlacz" ;/

 

Zgapił też inny pomsysł cechujący "zły projekt", który występuje w wielu zegarkach - chodzi o umiejscowienie tego ekraniku LCD.

Bardziej "efektywnym", "inteligentniejszym", itd. umiejscowieniem tego ekraniku jest dół tarczy, po środku (w osi Y), nad indeksem z godziną 6. Dlaczego?

Gdy np. data składająca się z kilku cyfr (np. miesiąc i dzień) jest umiejscowiona w tej pozycji obok indeksu z godziną 3 (jak w tym Casio i Timexie) to gdy pojawia się tam długa wskazówka... większość czasu zasłania WSZYSTKIE CYFRY. Bo cyfry są ułożone prawie RÓWNOLEGLE do wskazówki, czyli wskazówka WIĘKSZĄ SWOJĄ POWIERZCHNIĄ zasłania te cyfry.

Natomiast gdy ta data wyświetliłaby się w ekranie nad indeksem z godz. 6 (jak np. w GA-800), wskazówka NIGDY nie zasłoni dwóch cyfr. Bo zasłania ten ekran mniejszą swoją powierzchnią. Czyli GENERALNIE - tracimy mniej powierzchni zasłoniętej przez wskazówkę - zawsze.

 

A jak ktoś powie "ale to nie taki problem, bo jest funkcja odchylania wskazówek", to owszem, nie jest taki problem w Timexie :> Ale jak wspomaniałem wcześniej, w Casio wciskanie JEDNEGO przycisku może być upierdliwe, a do odchylania wskazówek trzeba nacisnąć DWA :D

 

Nie wiem czemu tydzień u nich zaczyna się od niedzieli :/ Światowa norma ISO mówi prosto, że poniedziałek jest pierwszym dniem tygodnia

https://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601#Week_dates

A Bóg, też podobno ZACZĄŁ OD PRACY (tworzenie świata) i dopiero NA KONIEC odpoczął, a nie odwrotnie :>

 

To tyle OBIEKTYWNYCH faktów odnośnie ergonomii, funkcjonalności itd.

 

Czyjeś kwestie estetyczne mnie tu nie interesują.

A jeśli miałbym wymślić, tak... dla rozrywki jakiś estetyczny zgrzyt...to ja lubię jak indeks na godzinie 12 jest "wyjątkowy". Żeby podkreślić "magiczność" tej godziny ;) Jest "dualizm", gdzie jest na raz końcem dnia i początkiem dnia :) Gdzie może być na raz końcem roku i początkiem roku. I gdy inne godziny mają tylko dwie wersje (np. 1:00 i 13:00) to ta ma aż 3 wersje (12:00, 24:00, 0:00) ;)

I np. dwa indeksy obok siebie - podkreślają "dualizm" tej godziny. Ale również inne symbole, które WYRAŹNIE odróżniałyby tę pozycję od indeksów innych godzin - są dla mnie czymś obowiązkowym. W CASIO... to jest "ledwo, ledwo" jak by chcieli, a nie mogli :/ W Timexie - trochę lepiej.

 

A to też pewnie wymuszone oszczędzanie miejsca, przez tę ułomną tendencję do robienia zegarków "męskich" w rozmiarach nie dla mężczyznych tylko dla dzieci klub kobiet :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.